reklama

Dobojováno. Kdo je posledním šampionem v letošním Mistrovství ČR v počítačových hrách?

Posledními herními šampiony letošního ročníku Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách se stali střelci týmu VIKÜRVI. S přehledem zvládli roli favoritů a z turnaje si odnesli zlaté medaile i největší část z finanční dotace 80 tisíc korun. Hráč Vojtěch Ptáček – známý spíše pod přezdívkou Double – navíc získal třetí titul v řadě, pokaždé ale v jiném dresu. Stříbro si nakonec vybojoval celek Cryptova, bronz putuje k Dark Tigers.

reklama

V roce 2019 se Double radoval z výhry v barvách týmu eXtatus, v loňském roce si úspěch zopakoval pod hlavičkou organizace Entropiq a letos už jako člen hvězdné sestavy VIKÜRVI. V ní se představil i jeho staronový spoluhráč a druhý obhájce titulu Matěj „Nowikk“ Krmela spolu s českou superstar Miloslavem „Pixel1k“ Feikem. Čtveřici pak doplnil polský střelec Michał „KnorkiS“ Bławat.

Svůj náskok si vybudovali hned po prvních odehraných. Nakonec nasbírali 231 bodů a zvítězili s obrovským rozdílem 68 bodů. Druhé místo nakonec uhájil tým Cryptova, který se zastavil na počtu 163 bodů. O třetí místo bojovaly do posledních vteřin hned tři týmy. Po shodném počtu bodů, ale vyšším počtu eliminací soupeřů, si nakonec bronz odnesli Dark Tigers. Pro všechny organizace šlo zároveň o první umístění na stupních vítězů v tomto ročníku Vodafone MČR v počítačových hrách.

„Na letošní Vodafone MČR v počítačových hrách budeme vzpomínat hlavně díky návratu před živé brněnské publikum. Poslední turnaj v PUBG pak byl pomyslnou třešničkou na esportovém dortu a já musím smeknout před suverénním výkonem vítězů. Tento rok všichni nově korunovaní mistři ukázali, že jim titul po právu náleží. Už teď mohu prozradit, že pro příští sezónu chystáme několik obřích změn, které posunou nejenom šampionát, ale celý český esport na vyšší úroveň,“ řekl Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Šampionát patřil týmu SINNERS

Letošní ročník Vodafone MČR v počítačových hrách se nesl v barvách organizace SINNERS. Její hráči opanovali nejsledovanější turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive a zlato si odnesli i reprezentanti „hříšníků“ ve hře League of Legends.

Dvě bronzové medaile si odnesla eSuba, které přidala i třetí místo v mobilní hře LoL: Wild Rift. Ta se letos poprvé stala součástí Samsung MČR v mobilních hrách. Naopak po dvou loňských titulech nevyšel šampionát organizaci Entropiq, která nakonec nezískala ani jedno umístění na stupních vítězů.

Tagy:
esport počítačové hry MČR videohry turnaj šampionát sport Gaming PUBG Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách PLAYzone

Hlavní zprávy

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně
Partie

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně

Nedodržují se dohody, poslanci si skáčou do řeči a nechodí do práce. Zástupci vládních stran i opozice si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vzájemně vyčetli, jak se chovají v Poslanecké sněmovně. V prvním týdnu jednání v letošním roce se totiž hned několikrát nepohodli. Jednání o důvěře se protáhlo na rekordních 23 hodin a schvalování novel v prvním čtení v pátek přerušili.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama