Dobojováno. Kdo je posledním šampionem v letošním Mistrovství ČR v počítačových hrách?

Posledními herními šampiony letošního ročníku Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách se stali střelci týmu VIKÜRVI. S přehledem zvládli roli favoritů a z turnaje si odnesli zlaté medaile i největší část z finanční dotace 80 tisíc korun. Hráč Vojtěch Ptáček – známý spíše pod přezdívkou Double – navíc získal třetí titul v řadě, pokaždé ale v jiném dresu. Stříbro si nakonec vybojoval celek Cryptova, bronz putuje k Dark Tigers.

V roce 2019 se Double radoval z výhry v barvách týmu eXtatus, v loňském roce si úspěch zopakoval pod hlavičkou organizace Entropiq a letos už jako člen hvězdné sestavy VIKÜRVI. V ní se představil i jeho staronový spoluhráč a druhý obhájce titulu Matěj „Nowikk“ Krmela spolu s českou superstar Miloslavem „Pixel1k“ Feikem. Čtveřici pak doplnil polský střelec Michał „KnorkiS“ Bławat.

Svůj náskok si vybudovali hned po prvních odehraných. Nakonec nasbírali 231 bodů a zvítězili s obrovským rozdílem 68 bodů. Druhé místo nakonec uhájil tým Cryptova, který se zastavil na počtu 163 bodů. O třetí místo bojovaly do posledních vteřin hned tři týmy. Po shodném počtu bodů, ale vyšším počtu eliminací soupeřů, si nakonec bronz odnesli Dark Tigers. Pro všechny organizace šlo zároveň o první umístění na stupních vítězů v tomto ročníku Vodafone MČR v počítačových hrách.

„Na letošní Vodafone MČR v počítačových hrách budeme vzpomínat hlavně díky návratu před živé brněnské publikum. Poslední turnaj v PUBG pak byl pomyslnou třešničkou na esportovém dortu a já musím smeknout před suverénním výkonem vítězů. Tento rok všichni nově korunovaní mistři ukázali, že jim titul po právu náleží. Už teď mohu prozradit, že pro příští sezónu chystáme několik obřích změn, které posunou nejenom šampionát, ale celý český esport na vyšší úroveň,“ řekl Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Šampionát patřil týmu SINNERS

Letošní ročník Vodafone MČR v počítačových hrách se nesl v barvách organizace SINNERS. Její hráči opanovali nejsledovanější turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive a zlato si odnesli i reprezentanti „hříšníků“ ve hře League of Legends.

Dvě bronzové medaile si odnesla eSuba, které přidala i třetí místo v mobilní hře LoL: Wild Rift. Ta se letos poprvé stala součástí Samsung MČR v mobilních hrách. Naopak po dvou loňských titulech nevyšel šampionát organizaci Entropiq, která nakonec nezískala ani jedno umístění na stupních vítězů.

Tagy: