Vztah Saudkových drží i přes nevěru. Naše děti miluju, jen jsou blbé jak pučtok, říká umělec

O tom, jak vypadá takový ideální vztah, má každý trochu jinou představu. Nejdůležitější však je, jestli dvojici vyhovuje. Jan a Pavlína Saudkovi jsou spolu už téměř dvacet let. A to navzdory skutečnosti, že překonali nemálo překážek. Pavlína se například musela naučit žít s tím, že má její partner děti s jinou ženou.

Fotograf Jan Saudek se počtvrté oženil v roce 2014 ve svých sedmdesáti osmi letech. Novinářce Pavlíně tehdy bylo třiatřicet let. Dodnes tvoří láskyplný pár navzdory mistrově pověsti záletníka a zdánlivé vzájemné nesourodosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bílá i po osmi letech s Filipim září štěstím. Prozradila, jaký si vytvořili rituál

„Těch zážitků bylo hodně a samozřejmě ne všechny byly zrovna milé,“ řekla Pavlína pro CNN Prima NEWS. „Jan potkal mnoho žen. Narodilo se mu pár dětí i mimo náš vztah. No a já jsem se s tím vším učila žít,“ svěřila se.

Na otázku, co je základním pilířem jejich vztahu, Jan odpověděl, že to jsou jejich děti. „Máme tři, velice je miluju,“ řekl. „Jen jsou blbé jak pučtok. Víte, co je pučtok? Vykotlanej pařez!“ vysvětlil s úsměvem.

Tvrdí však, že mu zároveň dělají radost, protože jsou zdravé. „U dvou jsem byl, když přicházely na svět, což je největší věc, jakou jsem kdy viděl,“ svěřil se fotograf.

Podle Pavlíny by měl být pilířem každého vztahu respekt, a to jak k partnerovi, tak k sobě samému. Zmínila, že ona se teprve učí samu sebe respektovat, protože se spoustu let přizpůsobovala Janovi.

„Nemyslím si, že by nesl lehce, že je to teď malinko jinak,“ prohlásila. „Ale jak jsem řekla, po čtyřicítce jsem velká holka a nebudu žít jen pro někoho jiného, ale i pro sebe,“ zasmála se.

Jak řekla, tak učinila. Nevěnuje se pouze psaní, působí také na pozici community manažerky. Říká, že je to nová pracovní kapitola jejího života a je velmi ráda, že pracuje pro Jatka 78, domovskou scénu tuzemského cirkusového souboru Cirku La Putyka.

Jejich vztah nikdy nebrala jako samozřejmost

Recept na pevný vztah hledá nejspíš každý a jaký je ten Pavlínin a Janův?

„Možná neočekávat nic do budoucna a žít den za dnem,“ poradila Pavlína. „Vztah s Janem jsem nikdy nebrala jako samozřejmost. I teď se vlastně může stát ze dne na den cokoli a on může odejít za jinou, jsou tu další děti...,“ zamyslela se.

„Ale to neudělám, ksakru!“ ohradil se Jan. „Kdo by mi pral? Kdo by mi vařil? Kdo by mě vodil, až nebudu moct chodit?“ vyjmenovával.

A co se v průběhu let změnilo v Janově přístupu k ženám? Stále nad nimi veřejně a nahlas projevuje úžas, nebo jejich krásu obdivuje jen zpovzdálí? Má nějaké milenky? „Zpovzdálí, to připouštím. Překvapivě o mě je ještě zájem, ale skutek utek a raději namaluji nějaký obraz, prodám ho a zaplatím alimenty,“ odpověděl. „Byl jsem mladej a silnej, tak jsem měl sílu ty holky milovat. Teď po pětaosmdesátce to je slabší,“ přiznal.

„Je to nádherné mít mladou ženu, ovšem něco jiného je to pro ni,“ dodal na závěr. On sám však ničeho nelituje a váží si toho, že s ním Pavlína stále je.

Tagy: