reklama
CNN Prima News recept

recept

Výpis příspěvků ke štítku „recept“

Jak na balkánskou kuchyni či vaření pod širákem? Prima FRESH přináší recepty všeho druhu

V novém letním vydání gastronomického časopisu Prima FRESH je přes 75 originálních receptů všeho druhu. Od salátů, grilování a přípravy dobrot pod širým nebem až po sladké tečky, u kterých v časopise dominují ty nepečené. Co se týká zahraniční kuchyně, zaměřili se redaktoři na Balkán. A nezapomněli ani na vegany. Kde lze nové vydání koupit? A kde naleznete další 4 000 receptů zdarma?

Sirup z pampelišek jako skvělý lék při kašli a nachlazení

Produkty z pampelišky, a stejně tak sirup, pomáhají nejen při nachlazení, ale podporují i činnost ledvin, jater, trávicího a močového ústrojí, příznivě působí na slezinu, čistí krev, pomáhají při detoxikaci organismu, příznivě ovlivňují stav naší pokožky a celkové zdraví. Květ pampelišky se sbírá od května do června.

Sdílený lékový záznam i recepty z průkazu jsou spuštěny. Ráno služba nefungovala

Nově spuštěné načítání e-receptů z občanského průkazu nebo pasu ráno zhruba dvě hodiny nefungovalo. Na problém upozornila na Twitteru Česká lékárnická komora a informoval o něm na webu i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Výdej léků podle SÚKL omezen nebyl. Načtení e-receptů z průkazu je novou možností, jak vyzvednou v lékárně léky. Další je odeslání receptu lékařem jako SMS nebo e-mail, nebo klastické vytištění papírového receptu.

reklama