CNN Prima News dohled

dohled

Výpis příspěvků ke štítku „dohled“

Putin přiznal problémy na Ukrajině. Tajnou službu pověřil novými úkoly, chce odhalit zrádce

20. prosince 2022 12:29

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý oznámil, že tajná služba FSB společně s dalšími organizacemi započnou plošné operace s cílem udržet v zemi ústavní pořádek. Zpravodajci si mají posvítit na občany, masové akce nebo na ochranu hranic. Operace rozvědky se mají týkat i anektovaných regionů na Ukrajině.

Totalitní EU? Komise chce sledovat veškerou mobilní komunikaci, experti před návrhem varují

3. srpna 2022 23:03

Evropská komise chce v budoucnu systematicky sledovat veškerou komunikaci, ať už prostřednictvím textových zpráv SMS, či služeb jako WhatsApp a Messenger, webových stránek nebo aplikací. Vyplývá to z návrhu Evropské komise, který zveřejnil německý portál Netzpolitik.org, médium pro digitální svobodu. Cílem má být boj proti sexuálnímu zneužívání dětí. Odborníci na ochranu osobních údajů však varují před plánovaným novým nařízením, které podle nich může vést k tomu, že Evropa je na cestě stát se sledovanou zónou.

Indie jako druhá Čína? Země zavádí plošnou cenzuru a buduje vlastní internet

21. března 2021 07:40

Indická vláda využila všeobecného shonu a informačního přetlaku během pandemie a utahuje šrouby svého režimu, píše britský list The Guardian. Útočí totiž na to nejsvobodnější médium na světě – internet. Zavádí kompletní cenzuru na veškerý digitální obsah a tvorbou vlastních mutací populárních aplikací se snaží odříznout občany od zbytku světa.

Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici

23. ledna 2021 10:24

České hory sice zažívají víkendový nápor výletníků, návštěvníci ale musí i nadále skousnout přísná protipandemická opatření. Stále se týkají i vleků. Třeba skiareál Telnice na Ústecku je chtěl původně během tohoto víkendu spustit, policie to ale nedovolila. Upozornila provozovatele na platnost usnesení, které zakazuje přepravu lidí za účelem lyžování. To, že se vleky v sobotu nerozjedou, potvrdil i vedoucí provozu telnického areálu Ivan Soukup.

Technoparty na Benešovsku pokračuje. Na akci zůstává necelá tisícovka lidí

25. července 2020 20:50
Aktualizováno

U Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku dnes pokračuje technoparty. Počet účastníků se od sobotního večera zvýšil zhruba o sto na přibližně 900. Obyvatelé okolních obcí si stěžovali na rušení nočního klidu, policisté kvůli tomu přijali čtyři oznámení. Během noci policie odhalila čtyři řidiče pod vlivem návykových látek.