reklama

Dolejš: Ti, kteří bojují s očkováním, jsou konspirační katastrofičtí exoti

Covid nebude tématem těchto voleb, myslí si komunistický poslanec Jiří Dolejš. Lidé, kteří si z očkování proti nemoci udělali téma, jsou podle něj konspirační exoti, uvedl v předvolební debatě Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

reklama

„Nemyslím si, že očkování je volební téma. Ti, kteří si z boje s očkováním udělali téma, jsou konspirační katastrofičtí exoti. Normální člověk přemýšlí. Buď argumentaci autorit věří, nebo ne. Je třeba lidem vysvětlit, že očkování není nebezpečné a že jím chrání především sami sebe,“ odpověděl Dolejš ve vysílání CNN Prima NEWS na otázku, proč volit KSČM.

V debatě dále mluvil o tom, že za chyby vlády by neměli pykat chudí, ale splatit by je měli právě bohatí.

„Daně musí být spravedlivější. Proč by to, co zbastlila vláda, měli platit chudí? Ať to platí bohatí,“ prohlásil Dolejš. Nijak tím nepřekvapil. Komunisté progresivní zdanění – tedy vyšší zdanění bohatších – společně s ČSSD dlouhodobě prosazují.

Poslanec se vymezil i vůči kritice, že komunisté vládu stále podporují, přestože ANO zmíněný krok prosadila. „Odpovědnost v pandemii byla namístě. Nemluvil bych o tom, že jsme byli užitečnými idioty. Vláda nás vypekla a nedodržela sliby. Dva měsíce nato jsme toleranční patent rozvázali. ANO se přechýlila doprava,“ bránil se Dolejš.

Komunisté byli pro ANO a ČSSD klíčoví především ve chvílích, kdy se hlasovalo o prodloužení nouzového stavu.

Covid nabírá na síle

Epidemie koronaviru v Česku v předvečer sněmovních voleb nadále zrychluje. V úterý laboratoře odhalily 588 nakažených. Více pozitivních testů za jeden den bylo naposledy 25. května. Už v pondělí, kdy přibylo 392 nakažených, byl nárůst případů covidu nejvyšší za čtvrt roku. Dál roste i reprodukční číslo, v úterý stouplo na 1,48 z předchozích 1,36.

Od začátku pandemie zemřelo 30 408 lidí s potvrzenou nemocí COVID-19. Dokončené očkování má podle dat ministerstva zdravotnictví více než 5,8 milionu lidí. Zástupci vlády na jaře uváděli, že cílem je naočkovat do konce léta 70 procent dospělých, u nakažlivější varianty delta by musel být podíl ještě vyšší.

Vakcinace ale výrazně zpomalila, proočkovanost se tak aktuálně pohybuje pod 55 procenty. Spousta lidí ale covid prodělala – právě vysoká úroveň promořenosti je podle odborníků důvodem, proč se situace v ČR nyní nezhoršuje tak rychle jako v okolních zemích.

Tagy:
očkování KSČM Jiří Dolejš koronavirus COVID-19 volby 2021 360° Speciál 360°: Hlas lidu

Hlavní zprávy

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně
Volby 2021

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama