reklama

Senátní volby: V Praze bezpečně zvítězila Němcová, Láska se Smoljakem posty obhájili

V Praze pokračovalo druhé kolo senátních voleb hned ve třech obvodech. O senátorský post zde na Praze 5 a 9 probíhaliy těsné souboje, ze kterých nakonec vítězně vyšli obhajující senátoři Václav Láska (SEN 21) s Davidem Smoljakem (STAN). Ke střídání stráží naopak dojde na Praze 1, kde nad dosavadním členem horní komory Parlamentu Václavem Hamplem (za KDU-ČSL) zvítězila Miroslava Němcová (ODS). Ta od začátku sčítání hájila poměrně bezpečný náskok.

reklama

Těsný souboj o senátní křeslo proběhl Praze 9. Zde proti sobě kandidovali současný senátor David Smoljak (STAN) s kandidátem ODS a lidovců Eduardem Stehlíkem. Syn slavného režiséra a herce Ladislava Smoljaka nakonec nad vojenským historikem svůj post uhájil v poměru 54,85 % proti Stehlíkovým 45,14 % hlasů.

Téměř se stejnými čísly nakonec skončil boj mezi Václavem Láskou ze SEN 21 a společným kandidátem ODS, TOP 09 a STAN Michaelem Žantovským. Žantovský těsně zvítězil v prvním kolem a zprvu vedl i nyní, ale jeho těsný náskok nakonec Láska stáhl. Nynější senátor nakonec svoji funkci se zhruba 55 % hlasů nad bývalým poradcem a tiskovým mluvčím prezidenta Václava Havla obhájil.

Naopak poměrně bezpečně zvládla duel na Praze 1 poslankyně a výrazná tvář ODS Miroslava Němcová. Ta nad nynějším senátorem za KDU-ČSL Václavem Hamplem zvítězila s téměř 64 % hlasů. Němcové v prvním kole voleb jen o kousek unikl zisk mandátu, neboť získala téměř 50 % hlasů. Skončila však kousek pod touto hranicí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama