reklama

Senátní volby: V Praze bezpečně zvítězila Němcová, Láska se Smoljakem posty obhájili

V Praze pokračovalo druhé kolo senátních voleb hned ve třech obvodech. O senátorský post zde na Praze 5 a 9 probíhaliy těsné souboje, ze kterých nakonec vítězně vyšli obhajující senátoři Václav Láska (SEN 21) s Davidem Smoljakem (STAN). Ke střídání stráží naopak dojde na Praze 1, kde nad dosavadním členem horní komory Parlamentu Václavem Hamplem (za KDU-ČSL) zvítězila Miroslava Němcová (ODS). Ta od začátku sčítání hájila poměrně bezpečný náskok.

reklama

Těsný souboj o senátní křeslo proběhl Praze 9. Zde proti sobě kandidovali současný senátor David Smoljak (STAN) s kandidátem ODS a lidovců Eduardem Stehlíkem. Syn slavného režiséra a herce Ladislava Smoljaka nakonec nad vojenským historikem svůj post uhájil v poměru 54,85 % proti Stehlíkovým 45,14 % hlasů.

Téměř se stejnými čísly nakonec skončil boj mezi Václavem Láskou ze SEN 21 a společným kandidátem ODS, TOP 09 a STAN Michaelem Žantovským. Žantovský těsně zvítězil v prvním kolem a zprvu vedl i nyní, ale jeho těsný náskok nakonec Láska stáhl. Nynější senátor nakonec svoji funkci se zhruba 55 % hlasů nad bývalým poradcem a tiskovým mluvčím prezidenta Václava Havla obhájil.

Naopak poměrně bezpečně zvládla duel na Praze 1 poslankyně a výrazná tvář ODS Miroslava Němcová. Ta nad nynějším senátorem za KDU-ČSL Václavem Hamplem zvítězila s téměř 64 % hlasů. Němcové v prvním kole voleb jen o kousek unikl zisk mandátu, neboť získala téměř 50 % hlasů. Skončila však kousek pod touto hranicí.

Tagy:
Sledujte ŽIVĚ slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Covid se do Wu-chanu vrátil jako bumerang. Úřady kvůli deltě otestují 12 milionů lidí

Čínské město Wu-chan otestuje na koronavirus všech svých 12 milionů obyvatel, neboť se tam objevily první případy lokálního přenosu vysoce nakažlivé mutace delta. S odkazem na jednoho z místních činitelů to v úterý uvedla agentura Reuters. Wu-chan, kde se koronavirus rozšířil koncem roku 2019 a kde svět spatřil první uzávěry a hromadné testování, od poloviny května do tohoto týdne nezaznamenal žádné nové případy nákazy. V pondělí však úřady ve městě potvrdily tři případy vysoce nakažlivé mutace delta.

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama