CNN Prima News Václav Láska

Václav Láska

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Láska“

Senátor Láska: Strany před nekalostmi svých lidí zavírají oči. Není to jen problém STAN

24. června 2022 21:06

Podle senátora Václava Lásky (Senátor 21) se kauza Dozimetr týká zejména problému české stranické politiky. „Když jste straník, tak musíte zavírat oči před tím, když je podezření na vašeho kolegu, abyste ho neshodili,“ uvedl v pořadu Divoká karta. Hosty pořadu byli také senátoři Zdeněk Hraba (STAN) a nestraník Pavel Fischer.

Ševčík je ostuda pro celou VŠE, zuří Láska. Hon na čarodějnice, kontruje děkan

22. dubna 2022 22:48

Nový děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Miroslav Ševčík se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS obhajoval před senátorem Václavem Láskou (SEN 21). „Je alarmující, že působíte ve vysokém školství tolik let. Jste ostudou pro fakultu i celé VŠE,“ prohlásil Láska. Děkan však oponoval s tím, že se na něj pořádá hon na čarodějnice.

Česko se připravuje na uprchlickou vlnu z Ukrajiny. Vnitro přichystalo krizové scénáře

24. února 2022 05:19

Pokud bude krize na Ukrajině nadále eskalovat a dojde skutečně k válečnému konfliktu, může reálně hrozit, že se Česká republika stane jednou z cílových zemí migrační vlny. Ministerstvo vnitra však ubezpečuje, že kdyby k tomu mělo dojít, má přichystané krizové scénáře. Ekonomové zase upozorňují, že by to paradoxně mohlo pomoci situaci na trhu práce, na kterém chybějí především pracovníci na hůře placených pozicích, které nechtějí Češi příliš vykonávat.

Karetní mág Válek. Sociální sítě se baví ministrovou zálibou ve hře Solitaire

10. února 2022 21:12

Neuběhne týden, aby se čeští politici nestali vděčným materiálem pro memy, koláže a internetové vtipy. Tentokrát přišla řada na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který si v Senátu krátil čas hraním karetní hry Solitaire na mobilu. Kreativci na sociálních sítích na sebe nenechali dlouho čekat a přišli se sérií humorných fotomontáží.

Ostrá hádka Lásky a Čunka. Politici se neshodli na adopci dětí homosexuálními páry

16. prosince 2021 06:43

České soudy nebudou uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. „Česko v tomto ohledu zaostává za světem,“ říká senátor Václav Láska (Senátor 21). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že tito lidé při příjezdu do Čech de facto přestávají být rodiči těchto dětí. Současný stav by naopak zachoval další senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Láska nepochodil. Osvojování dětí homosexuálními páry v cizině Česko uznávat nebude

15. prosince 2021 19:30

Senátoři odmítli novelu, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. Podle kritiků by novela o mezinárodním právu znamenala zásah do občanského zákoníku. Václav Láska (Senátor 21) jako autor novely proto ve středu slíbil, že do jara příštího roku předloží komplexní novelu českého práva.

Vystrčil griluje Zemana: Nevoliče má za zbabělce, sám však k volbám nechodí

27. června 2021 14:15

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) kritizuje prezidenta Miloše Zemana za některá jeho slova, která řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vadí mu zejména Zemanův výrok, že lidi, kteří nechodí k volbám, jsou zbabělci. Vystrčil v pořadu Partie Terezie Tománkové připomněl, že právě Zeman v loňských senátních volbách na Praze 5 odmítl jít volit do druhého kola. Zeman tehdy říkal, že jeho kandidát skončil třetí, tudíž se do druhého kola nedostal, a ze zbývajících osobností si nevybral.

Vlastizrada a neschopnost. Část opozice našla důvody pro odvolání Zemana, plánuje žalobu

23. dubna 2021 07:49

V poslaneckých a senátorských kruzích se hovoří o možnosti, že by prezident Miloš Zeman mohl být ze své funkce sesazen. Podle některých opozičních politiků se totiž chová vlastizrádně a jeho působení na nejvyšším ústavním postu zaslouží ukončení. V nedávném rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl senátor Tomáš Czernin (TOP 09).