CNN Prima News Václav Láska

Václav Láska

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Láska“

Tvrdá kritika Šípové: 17. listopad s komunistkou a barvami Palestiny, zlobí se Zdechovský

Pirátská senátorka Adéla Šípová vyvolala na sociálních sítích velké vášně. Na výročí sametové revoluce se totiž k oslavám sešla s ultralevicovou političkou Janou Michailidu. Jako místo si vybraly pražskou restauraci Střecha, která byla v poslední době nechvalně zpropagována během protiizraelské demonstrace. Šípová příspěvek navíc doplnila srdíčky, které svou barevností nápadně připomínají vlajku Palestiny. Senátorka ale jakoukoli podobnost odmítla.

Sběr hub by mohl být zpoplatněn, míní ekonom. Poplašná zpráva, odmítl senátor Láska

V Česku by mohlo dojít ke zpoplatnění sběru hub v lesích, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Podle něj by si tím stát mohl přilepšit, což by odůvodnil starostí o životní prostředí. Zpoplatnění sběru hub ale odmítá senátor a amatérský mykolog Václav Láska, podle kterého by ten, kdo by ho zavedl, v politice záhy skončil. Zmínky o případných platbách pak označil za šíření poplašné zprávy.

Kalousek: Budu volit Nerudovou. Fischer by byl skvělý, na druhé kolo ale nemá šanci

Do prvního kola prezidentských voleb zbývají necelé dva týdny a většina politiků si zatím nechává pro sebe, koho bude volit. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek už má ovšem jasno. Nakonec v klání o Pražský hrad podpoří bývalou rektorku a ekonomku Danuši Nerudovou, ačkoliv dříve uvedl, že by volil senátora Pavla Fischera. O něm řekl, že by byl sice vynikající prezident, ale na druhé kolo voleb nemá šanci.

Ševčík je ostuda pro celou VŠE, zuří Láska. Hon na čarodějnice, kontruje děkan

Nový děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Miroslav Ševčík se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS obhajoval před senátorem Václavem Láskou (SEN 21). „Je alarmující, že působíte ve vysokém školství tolik let. Jste ostudou pro fakultu i celé VŠE,“ prohlásil Láska. Děkan však oponoval s tím, že se na něj pořádá hon na čarodějnice.

Česko se připravuje na uprchlickou vlnu z Ukrajiny. Vnitro přichystalo krizové scénáře

Pokud bude krize na Ukrajině nadále eskalovat a dojde skutečně k válečnému konfliktu, může reálně hrozit, že se Česká republika stane jednou z cílových zemí migrační vlny. Ministerstvo vnitra však ubezpečuje, že kdyby k tomu mělo dojít, má přichystané krizové scénáře. Ekonomové zase upozorňují, že by to paradoxně mohlo pomoci situaci na trhu práce, na kterém chybějí především pracovníci na hůře placených pozicích, které nechtějí Češi příliš vykonávat.

Karetní mág Válek. Sociální sítě se baví ministrovou zálibou ve hře Solitaire

Neuběhne týden, aby se čeští politici nestali vděčným materiálem pro memy, koláže a internetové vtipy. Tentokrát přišla řada na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který si v Senátu krátil čas hraním karetní hry Solitaire na mobilu. Kreativci na sociálních sítích na sebe nenechali dlouho čekat a přišli se sérií humorných fotomontáží.

Ostrá hádka Lásky a Čunka. Politici se neshodli na adopci dětí homosexuálními páry

České soudy nebudou uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. „Česko v tomto ohledu zaostává za světem,“ říká senátor Václav Láska (Senátor 21). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že tito lidé při příjezdu do Čech de facto přestávají být rodiči těchto dětí. Současný stav by naopak zachoval další senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL).