reklama
CNN Prima News Michael Žantovský

Michael Žantovský

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Žantovský“

Deset let bez Václava Havla: Jak na něj vzpomíná jeho žena, Kocáb či Schwarzenberg?

18. prosince 2021 23:59

Od smrti posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla uběhlo deset let. Během svého života se stal symbolem boje za svobodu a demokracii. Bývalý disident a vězeň za komunismu se stal později hlavní tváří sametové revoluce. Nakonec vystoupal na příčku nejvyšší, když se stal hlavou státu, která si získala ohromný respekt a úctu po celém světě. Památce Václava Havla se věnovalo speciální vysílání CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM speciálu ke 32. výročí sametové revoluce. Kam se za tu dobu posunulo Česko?

15. listopadu 2021 11:15

Zpravodajská platforma CNN Prima NEWS u příležitosti 32. výročí sametové revoluce přichystala mimořádné celodenní speciální vysílání. Už v 9:30 dopoledne přivítá diváky ve studiu moderátorka Lucie Ptáčková a na proslulém balkónu Melantrichu Sabina Dračková. Postupně se také propojí se štáby na pražské Národní třídě, Václavském náměstí a mnoha dalších místech, včetně krajských měst.

Mynář lže. O Havlově zdraví jeho kancelář informovala velmi podrobně, říká Žantovský

21. října 2021 17:42

Ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský uvedl, že hradní kancléř Vratislav Mynář na tiskové konferenci neříkal pravdu. Ve svém vyjádření totiž tvrdil, že o zdravotním stavu bývalého prezidenta Havla informovali především lékaři, nikoliv Kancelář prezidenta republiky. „Ze zveřejněných zpráv je patrné, že Vratislav Mynář nemluví v tomto případě pravdu,“ ohradil se ve vysílání CNN Prima NEWS Žantovský.

Ekonom Pikora: Benzín zdraží na 40 korun za litr a inflace může vzrůst k šesti procentům

14. října 2021 21:51

Cena benzínu se vyšplhá až na 40 korun za litr, a to už během několika týdnů. Ve vysílání pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS to prohlásil ekonom Vladimír Pikora. Ten je značně skeptický i k vývoji inflace, která podle něj může vyrůst až na šest procent. Jedním z důvodů je podle něj fakt, že lidé během pandemie ušetřili, a tudíž je v oběhu více peněz.

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský

24. září 2021 22:34

Joe Biden po pouhých osmi měsících ve funkci prezidenta USA výrazně ztrácí na podpoře. Podle posledního průzkumu je dokonce méně populární než jeho předchůdce Donald Trump. „Bidenova administrativa zatím nemá nic, co by mohla předložit jako úspěch. To přispívá k negativnímu obrazu prezidenta,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec ČR v USA Michael Žantovský.

Joch o 11. září: Tipoval jsem Al-Káidu. Jiná země by to neudělala, msta by byla nukleární

11. září 2021 13:54

Když se o útocích 11. září 2001 dozvěděl ředitel občanského institutu a politický komentátor Roman Joch, byl zrovna v práci. Český rozhlas mu volal, jestli je v Praze a může jít situaci komentovat. Již v té době tušil, že útoky nemá na svědomí žádná země, ale teroristická organizace. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS mluvil také o tom, že očekává novou vlnu teroristických útoků po tom, co Tálibán převzal moc v Afghánistánu.

Vystrčil griluje Zemana: Nevoliče má za zbabělce, sám však k volbám nechodí

27. června 2021 14:15

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) kritizuje prezidenta Miloše Zemana za některá jeho slova, která řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vadí mu zejména Zemanův výrok, že lidi, kteří nechodí k volbám, jsou zbabělci. Vystrčil v pořadu Partie Terezie Tománkové připomněl, že právě Zeman v loňských senátních volbách na Praze 5 odmítl jít volit do druhého kola. Zeman tehdy říkal, že jeho kandidát skončil třetí, tudíž se do druhého kola nedostal, a ze zbývajících osobností si nevybral.

Tomský: Alžběta II. se smrtí prince Philipa počítala, abdikovat na trůn nebude

10. dubna 2021 09:17

Publicista Alexander Tomský tvrdí, že královna Alžběta II. se smrtí prince Philipa počítala. Podle něj určitě nehrozí, že by panovnice kvůli úmrtí svého chotě po více než 70 letech na trůně abdikovala. Tomský to řekl během vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Dalšími hosty pořadu byli novinářka Barbora Koukalová, spisovatel Kamil Rodan, exministr zahraničí Cyril Svoboda a bývalý velvyslanec ve Velké Británii Michael Žantovský.

reklama