CNN Prima News Michael Žantovský

Michael Žantovský

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Žantovský“

Žádná olympiáda s Rusy, odmítá starostka Paříže a jde proti Macronovi. Kdo má hlavní slovo?

15. března 2023 06:41

Za ani ne 500 dní popluje přes 200 výprav po řece Sieně. Třaskavou otázkou stále zůstává, jestli u zahájení letních olympijských her v Paříži budou i Rusové. Starostka francouzské metropole si to nedovede představit, čímž jde proti prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Na názorech těchto dvou ale nezáleží. Kdo především má v rukách osud sportovců ze země válečného agresora, kteří jsou mnohdy členy klubů armády už přes rok týrající Ukrajinu?

Žantovský: Ševčík před muzeem byl za hranou. Nechápu ten mediální hon, opáčil Drulák

13. března 2023 12:31

Potyčka Miroslava Ševčíka s policií po sobotní demonstraci na pražském Václavském náměstí byla za hranou, domnívá se bývalý velvyslanec v USA Michael Žantovský. Situaci by podle něj ale s děkanem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) měla řešit tato instituce, ne stát. Politolog Petr Drulák naopak uvedl, že nerozumí „mediálnímu honu“ na tohoto akademika. Radikální názory jsou v demokracii na světových univerzitách běžné, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Zrušit 17. listopad, nebo raději Svátek práce? Podívejte se, jak hlasovali lidé

7. března 2023 06:27

Pokud by se stát rozhodl přivést miliardy do státního rozpočtu rušením některých státních svátků, měl by to být buď 17. listopad, nebo Svátek práce. Myslí si to čtenáři CNN Prima NEWS, kteří o tom mohli několik dní hlasovat. Jeden státní svátek se totiž z důvodu šetření rozhodlo zrušit Dánsko a také čeští ekonomové upozorňují, že by případné zrušení dvou svátků mohlo české pokladně přinést miliardy potřebné pro mimořádnou valorizaci důchodů, kterou se snaží česká vláda omezit.

Žantovský: Zeman měl Pavlovi zavolat. Nikdy nevynikal zdvořilostí, dalo se to čekat

2. února 2023 22:40

Nově zvolený prezident Petr Pavel by měl ubrat nohu z plynu, soudí někteří čeští politici či komentátoři. Ti poukazují například na jeho telefonáty s vrcholnými představiteli Ukrajiny a Tchaj-wanu. Diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský se však Petra Pavla zastal s tím, že taková kritika není úplně spravedlivá. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS si naopak rýpl do dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana.

Babiš a diplomat? To mě rozesmálo. Měl by ubrat plyn, kritizuje Žantovský

18. ledna 2023 20:02

Opravdu mě rozesmálo, jakým způsobem si Andrej Babiš představuje diplomacii, řekl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zkušený diplomat Babiše ostře zkritizoval mimo jiné kvůli novým billboardům, na nichž šéf hnutí ANO tvrdí, že jako prezident „nezavleče Česko do války“. Podle Žantovského jde o čistý marketing, který nemá s diplomacií nic společného.

Pavel není diplomat, míní Zaorálek. Žantovský připomněl skandální chování Zemana v Cardiffu

15. prosince 2022 23:06

Prezidentský kandidát Petr Pavel nemá ani přes svou profesní minulost v Severoatlantické alianci dost diplomatických zkušeností na to, aby byl připraven vykonávat úřad prezidenta republiky. To řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Další host vysílání, bývalý velvyslanec ve Spojených státech a Velké Británii Michael Žantovský, poukázal na to, jaké problémy může nevhodné chování prezidenta způsobit. Připomněl příklad Miloše Zemana z doby, kdy Rusko vtrhlo na Krym.

KOMENTÁŘ: Bye bye. Jak odešla zlá, suchá a nekorektní Británie

10. září 2022 08:26

Ve čtvrtek s královnou Alžbětou II. nadobro odešla stará dobrá Británie, kterou jsem miloval. Británie, kde se dal volně používat suchý, zlý, nekorektní humor, kterému vládli Monty Python a Mr. Bean, vzduch elegantně znečišťovaly pětilitrové dvanáctiválcové jaguáry, existovala dvě pohlaví a ne 71 (britský Facebook vám prý nabízí tolik variant) a na fotbale se neklečelo, ale normálně kopalo do balonu. Definitivně se ze mě stává věčně naštvaný boomer.

Speciál ke královnině jubileu: Připomeňte si důležité momenty i s komentáři expertů

31. května 2022 23:59
Aktualizováno

V Británii se konaly velkolepé oslavy a vy jste mohli být díky CNN Prima NEWS u toho. Královna Alžběta II. jako historicky první britský monarcha vládne už více než 70 let. Platinové jubileum si ostrované připomínali řadou ceremoniálů i kulturních akcí. Připravili jsme pro vás rozsáhlé zpravodajství s řadou speciálů.

Hádka ve studiu: Podle Druláka Zelenskému chybí státnická rozvážnost. Žantovský zuřil

9. května 2022 23:26

Někdejší velvyslanci Michael Žantovský a Petr Drulák se ve speciálním vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS přeli o roli ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Drulák prohlásil, že Zelenskyj je částečně odpovědný za současný stav Ukrajiny, což Žantovského vytočilo. Zelenského přirovnal k americkému prezidentovi Reaganovi.

Žantovský o Putinově projevu: Lhal od začátku do konce, šlo o maskované přiznání neúspěchu

9. května 2022 21:38

Vladimir Putin lhal od začátku do konce, ale na to jsme si už zvykli. Tak komentoval sváteční projev ruského prezidenta speciálním vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec Michael Žantovský. Reagoval tak na slova ruského prezidenta, která pronesl v rámci oslav Dne vítězství na Rudém náměstí v Moskvě.