CNN Prima News Michael Žantovský

Michael Žantovský

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Žantovský“

Politici nerozumí řeči diplomatů. Expert vysvětlil, co znamená přerušení jednání se Slováky

Společné konzultace vlád vyjadřují nadstandardní vztahy mezi kabinety. Jejich přerušením se vrací na normální úroveň, vysvětlil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec v USA Michael Žantovský. Podle něj již v dnešní době řada lidí včetně politiků nerozumí jazyku diplomacie. Stejný pohled na věc sdílel i Petr Kolář, poradce prezidenta Petra Pavla.

Politici: Evropa má problém s neřízenou migrací. Lidé, kteří tu nemají co dělat, musí pryč

Evropa bojuje s neřízenou migrací, která ohrožuje bezpečnost místních obyvatel, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) a předseda hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta. Jediným způsobem, jak zabránit katastrofě, je podle politiků hlídání vnějších hranic a urychlené vracení lidí, kteří v Evropě „nemají co dělat“.

Falešná videa zaplavují internet. Podvodníci k reklamě zneužili i značku CNN Prima NEWS

Ve světě nejmodernějších technologií je čím dál těžší rozpoznat sofistikovaný podvrh. Řádění podvodníků se nevyhnuli ani zaměstnanci stanice Prima spolu s hosty pozvanými do vysílání. Jejich tváře totiž byly využity k vytvoření takzvaného deep fakeu, tedy videa, které působí velmi autenticky. Podvodníci se tímto způsobem snaží nalákat k nákupu nejrůznějších výrobků nebo k investicím.

Ukrajinci opakovaně veřejně ponižovali Němce. Poláci si to líbit nenechají, říká Drulák

Poláci umějí tvrdě hájit své zájmy a nenechají si líbit ani útoky od ukrajinské strany. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog a bývalý diplomat Petr Drulák. Míní také, že Ukrajina si musí položit otázku, zda má smysl ve válce pokračovat. Další bývalý velvyslanec Michael Žantovský však upozornil, že útočnou válku proti svému sousedovi rozpoutalo Rusko a zastavení invaze je na něm. Současná polsko-ukrajinská „roztržka“ podle něj není příliš dramatická a jeden z dosavadních nejbližších spojenců Kyjeva v podpoře napadené země nepoleví.

Alžběta II.: Rok bez královny. Sledujte speciální vysílání o nejdéle vládnoucí panovnici

V pátek je tomu přesně rok, co zemřela královna Alžběta II. V den prvního výročí úmrtí nejdéle vládnoucí britské panovnice můžete ve 13:30 na CNN Prima NEWS sledovat speciální vysílání Alžběta II.: Rok bez královny. Jeho hosty mimo jiné budou Barbora Koukalová, která dlouhodobě sleduje britskou královskou rodinu, a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda.

Návštěva Zelenského má tři roviny, uvedl Žantovský. Vyzdvihl gripeny coby čestnou stráž

Návštěva ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského má tři roviny: symbolickou, diplomatickou a praktickou. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl diplomat a poradce prezidenta Petra Pavla Michael Žantovský. Vysvětlil, co znamenal doprovod dvou gripenů při cestě ukrajinské hlavy státu do Česka a nastínil, do které organizace má Kyjev šanci vstoupit dříve: zda do EU, nebo do NATO.

Kissinger slaví stovku. Má Nobelovku za mír, ale i hříchy. Je s ním legrace, říká Žantovský

Jedna z nejvlivnějších osobností světové politiky 20. století se dožívá sta let. Henry Kissinger byl poradcem amerických prezidentů, ministrem zahraničí v hodně nejistých časech. Ne každý mu tleskal: dostal sice Nobelovu cenu za mír, přesto ho někteří označovali za válečného zločince. Český diplomat Michael Žantovský se s Kissingerem poznal zblízka, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, že se s kamarádem režiséra Miloše Formana zábavně klábosí jak o pádu totalit, tak o fotbale.

Pavlovi mají radit další zvučná jména. Koordinovat je bude bývalý diplomat Kolář

Zahraniční i vnitřní politiku bude prezident Petr Pavel pravidelně konzultovat s týmem externích poradců, mezi kterými se objeví například někdejší premiér Petr Pithart, exministr zahraničí Karel Schwarzenberg nebo někdejší velvyslanec Michael Žantovský. Koordinace se ujme bývalý diplomat Petr Kolář. Hlava státu to ve středu řekla v Českém rozhlase Radiožurnál.