reklama
CNN Prima News Dominic Raab

Dominic Raab

Výpis příspěvků ke štítku „Dominic Raab“

Škatulata v britské vládě. Premiér Johnson mění ministry, startuje tak éru po covidu

15. září 2021 18:20

Britský premiér Boris Johnson ve středu zahájil dlouho očekávanou reorganizaci svého kabinetu. Ve funkci ministra zahraničí skončil Dominic Raab, z vlády ale neodchází. Přesune se na ministerstvo spravedlnosti a bude nově také místopředsedou vlády. Z čela justice naopak odchází Robert Buckland, rezignaci oznámili také ministr školství Gavin Williamson a ministr pro bydlení Robert Jenrick. Novou šéfkou diplomacie bude Liz Trussová, ministrem pro bydlení pak Michael Gove.

Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů

19. dubna 2021 10:56

Ve snaze čelit nepřátelským špionážním aktivitám Velká Británie plánuje přinutit osoby pracující pro zahraniční vlády k podepsání centrálního registru. Spojené království rovněž vyjádřilo podporu Česku v souvislosti s údajným zapojením ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Mělo přitom jít o stejné osoby, které se podle Británie údajně snažily otrávit novičokem dvojitého agenta Sergeje Skripala v Salisbury.

Berlín a Londýn vyzvaly k propuštění Navalného. Odvádíte pozornost, vzkázal Lavrov

18. ledna 2021 10:18

Německý ministr zahraničí Heiko Maas i jeho britský protějšek Dominic Raab se přidali k těm, kteří odsoudili nedělní zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Ruské úřady vyzvali nejen k okamžitému propuštění aktivisty, ale také k vyšetření útoku chemickou zbraní, který na něj byl dříve spáchán, informovaly zahraniční agentury.

reklama