CNN Prima News Dominic Raab

Dominic Raab

Výpis příspěvků ke štítku „Dominic Raab“

Kontroverzní opatření. Migranti dostanou sledovací náramky, zvažuje britská vláda

Uprchlíci budou dostávat sledovací elektronické náramky, aby se během azylového procesu nepokoušeli zmizet a museli se pravidelně hlásit úřadům. Toto kontroverzní opatření chce na zkoušku zavést Velká Británie. Vláda premiéra Borise Johnsona chce dát náramky všem, kteří zvolili „nebezpečný nebo zbytečný“ způsob cesty do Spojeného království. Proti tomuto kroku se vyrojila nemalá vlna nevole. Odpůrci upozorňují, že britský kabinet staví migranty na úroveň zločinců.

Johnson a další britští představitelé nesmějí do Ruska. Rozpoutali prý protituskou hysterii

Rusko zakázalo vstup do země britskému premiérovi Borisu Johnsonovi, ministryni zahraničí Liz Trussové, ministru obrany Benu Wallaceovi a dalším deseti členům vlády a politikům, uvedla v sobotu ruská agentura Interfax. Ruská diplomacie se tak rozhodla s ohledem „na nepřátelské kroky britské vlády“. Londýn v reakci na krok Moskvy uvedl, že jeho podpora Ukrajiny trvá.

Škatulata v britské vládě. Premiér Johnson mění ministry, startuje tak éru po covidu

Britský premiér Boris Johnson ve středu zahájil dlouho očekávanou reorganizaci svého kabinetu. Ve funkci ministra zahraničí skončil Dominic Raab, z vlády ale neodchází. Přesune se na ministerstvo spravedlnosti a bude nově také místopředsedou vlády. Z čela justice naopak odchází Robert Buckland, rezignaci oznámili také ministr školství Gavin Williamson a ministr pro bydlení Robert Jenrick. Novou šéfkou diplomacie bude Liz Trussová, ministrem pro bydlení pak Michael Gove.

Oslavy křehkého příměří. Po 11 dnech bojů Izraele s Hamásem začal platit klid zbraní

Podle dřívějších neoficiálních vyjádření platí od 02:00 místního času (01:00 SELČ) klid zbraní mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás, který má po 11 dnech ukončit nejhorší boje od poslední války v roce 2014. Podle světových zpravodajských agentur byly v Pásmu Gazy po uplynutí ohlášeného okamžiku začátku příměří k vidění pouliční oslavy.

Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů

Ve snaze čelit nepřátelským špionážním aktivitám Velká Británie plánuje přinutit osoby pracující pro zahraniční vlády k podepsání centrálního registru. Spojené království rovněž vyjádřilo podporu Česku v souvislosti s údajným zapojením ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Mělo přitom jít o stejné osoby, které se podle Británie údajně snažily otrávit novičokem dvojitého agenta Sergeje Skripala v Salisbury.

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Aktualizováno

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků, uvedl šéf britské diplomacie Dominic Raab podle agentury Reuters po jednání se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

Násilí v Myanmaru pokračuje. Vojáci během protestů zabili dalších 114 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Barmští vojáci dnes zabili při zásazích proti účastníkům protestů za demokracii na několika místech země 114 lidí, včetně dětí. Dnešní den se tak stal nejkrvavějším od únorového puče, uvedla agentura Reuters, která se odvolává na místní portál Myanmar Now a na svědky. Evropská unie, Británie a Spojené státy nové vraždění odsoudily.

Čína kvůli Hongkongu slibuje Británii tvrdý protiútok

Čína pohrozila Británii tvrdými odvetnými opatřeními kvůli rozhodnutí Londýna pozastavit platnost smlouvy o vydávání osob s Hongkongem. Britský ministr zahraničí Dominic Raab pozastavení platnosti extradiční dohody oznámil v pondělí v reakci na kontroverzní nový bezpečnostní zákon v bývalé britské kolonii Hongkongu, která se roce 1997 vrátila pod čínskou správu. Čínská diplomacie dnes uvedla, že Británie svým krokem porušila mezinárodní normy, a Londýn vyzvala k „okamžité nápravě chyb“.