reklama

Dominik Hašek: Trenér s rasistickými výrazy nemá u mládeže co dělat

Trenér dorostenců hokejového klubu Technika Brno Martin Stloukal bude dál působit u týmu. Vedení se za něho postavilo, přestože při proslovu ke svým svěřencům používal i vulgární výrazy. Podle brankářské legendy a olympijského vítěze z Nagana Dominika Haška to ale byla ukázka, jak k funkci trenéra jakéhokoli sportu nepřistupovat. „Za mě to bylo všechno od A do Z úplně špatně,“ řekl Hašek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama

„Mám trošku strach, že kdybych foukl, že bys odletěl do Líšně,“ počastoval Martin Stloukal jednoho ze svých svěřenců v projevu, který obletěl český internet a sociální sítě. V kabině hokejového týmu Techniky Brno padaly mnohem jadrnější výrazy, směřující zřejmě k chabé výkonnosti a nesprávné životosprávě dorosteneckého extraligového týmu. „Takto s nimi samozřejmě běžně nehovořím, vždy to závisí na konkrétních podmínkách a dané situaci. Už jsem takový projev měl u jednoho z předchozích týmů a zabralo to. Další nebyly potřeba,“ hájil svou komunikaci se svěřenci Martin Stloukal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Podle Stloukala byl projev adresovaný také rodičům, od čehož si sliboval jejich pochopení, jak má mužstvo v probíhající sezóně fungovat. „S rodiči jsem se setkal ještě předtím a vysvětlovali jsme si, jak to v této sezóně bude. Následně reagovaly maminky. Svým způsobem to ode mě byla i obžaloba otců, aby víc mluvili do toho, co jejich synové dělají,“ dodal Stloukal. Sám přitom hráčům řekl, aby si projev nahráli a rodičům doma pustili. „Všichni dál chodí na trénink a jako trenér jsem spokojený. O rodičích od té doby vůbec nevím, žádná negativní reakce z jejich strany nebyla,“ uzavřel trenér.

Mladí vyrůstají v hedonismu

Martin Stloukal nalezl částečné porozumění u Mariana Jelínka, dlouholetého hokejového a nyní také osobnostního kouče. „Mladí lidé vyrůstají v hedonismu, je taková doba. Trenér se je snaží dostat z jejich komfortní zóny,“ řekl Jelínek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Podle něj ale tak ostré výrazy zaznít neměly, už jen z toho důvodu, že věk kolem patnácti, šestnácti let patří k nejproblémovějšímu v lidském životě. „Vrcholový sport je skleníkové prostředí, kde ostrá slova občas padají, byť tato situace nebyla tak vypjatá, aby se trenér bez těch výrazů neobešel,“ dodal bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra.

Marian Jelínek je také přesvědčený, že nyní „vyrůstají princezničky na hrášku“ a že „kluci se tomu spíš smáli“. „S jedním jsem mluvil,“ řekl Jelínek. Trenérovi Stloukalovi vytýkal také to, že mu v projevu chybělo vysvětlení, proč mladí hokejisté musejí, nebo naopak nesmějí něco dělat. „Byl to klasický totalitní projev. Když něco zakazuji, měl bych také říci, proč to zakazuji,“ doplnil Jelínek.

Naprosté odmítnutí Stloukalova proslovu přišlo od Dominika Haška, dvojnásobného vítěze Stanley Cupu. „Neznám souvislosti, za kterých se to stalo, ale z toho, co jsem slyšel, je v zásadě všechno špatně. Až ti kluci vyrostou a budou třeba taky trénovat, budou se chovat úplně stejně, bude se to přenášet dál,“ řekl. Podle Haška ze Stloukalových úst padaly vlastně jen urážky. Připustil, že občas se takto v hokeji mluví, když je nějaká vypjatá situace, ale tady to podle něho nebylo namístě. „Používal ale neakceptovatelná slova, která vůbec nepatří do sportu a už vůbec ne k mládeži. Do kabiny rozhodně nepatří rasistické výrazy a já to musím říct, tenhle člověk nemá u mládeže co dělat,“ rozohnil se Hašek, který se s Jelínkem se shodl, že je třeba mladé sportovce učit správně, jinak z nich nebudou sebevědomí ani dobří sportovci v dospělosti.

Tagy:

Hlavní zprávy

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče
Počasí

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče

 • Aktualizováno
 • Česko čeká o víkendu silný vítr dosahující 80 km/h, který se v neděli místy vyrovná síle orkánu. Obloha bude převážně zatažená a na horách může ojediněle sněžit. Podle meteorologů bude víkendové počasí způsobovat komplikace zejména v dopravě a energetice, největší riziko silného větru pak platí podle aktualizované výstrahy pro celou severovýchodní polovinu Čech, včetně části Středočeského kraje a Prahy.

  Výuka ve školách se kvůli covidu přerušovat nemusí. Šéf ředitelů představil možné postupy

  Politici, rodiče, a dokonce ani děti nechtějí, aby se zavíraly školy. Jejich fungování ale ještě více zkomplikovala nová a nakažlivější varianta koronaviru omikron. Hrozí tak například, že nebude mít kdo učit žáky, protože pedagogové budou pozitivní. Jak ale uvedl ve Zprávách PLUS prezident Asociace ředitelů základních škol Luboš Zajíc, školy mohou využít několika scénářů, aby žáci o výuku nepřišli.

  Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

  Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

  Nečekaný úder sluneční bouře děsí vědce. Lidstvo není na vážné důsledky připraveno

  Mimořádně silná sluneční bouře, která před tisíci lety zasáhla Zemi a jejíž stopy byly objeveny v ledu, znepokojila vědce. Došlo k ní totiž v době slunečního minima, kdy by aktivita Slunce měla být malá. Další podobná událost by podle odborníků mohla mít vážné důsledky, protože lidstvo na takovou možnost není připravené, napsal server Live Science.

  Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

  Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

  Hrad mohl skartovat zprávu o Vrběticích. Drželi jsme se předpisů, hájí se kancelář

  Aktualizováno

  Policie prověřuje, zda prezidentská kancelář skartovala tajnou zprávu o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku. S odkazem na tři nejmenované zdroje o tom v sobotu informovaly Český rozhlas Radiožurnál a web Respekt.cz. Prezidentská kancelář v sobotu reagovala s tím, že se při skartaci dokumentů držela předpisů a zničila jen spisy určené k vyřazení..

  Bratři ubili muže, který jim zneužil malou sestru. Statisíce lidí pro ně žádají milost

  Obrovská vlna solidarity. Více než 300 tisíc lidí už podepsalo petici požadující propuštění dvou bratrů z Texasu. Sourozenci byli minulou sobotu obviněni z vraždy svého nevlastního otce. Ten měl údajně sexuálně zneužívat jejich devítiletou sestru. Mladíci jsou ve vazbě a hrozí jim doživotní trest odnětí svobody bez možnosti podmíněného propuštění. Počty jejich příznivců u petice každým okamžikem přibývají.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Piráti vypoví koaliční smlouvu v Plzeňském kraji. Stěžují si na chování ODS a TOP 09

  Piráti v Plzeňském kraji vypoví koaliční smlouvu. Koalici tvoří uskupení STAN + Piráti a ODS + TOP 09. Rozhodli o tom v sobotu členové Pirátské strany. Vadí jim mimo jiné Roman Jurečko v představenstvu Klatovské nemocnice. Řekl to náměstek hejtmanky pro sociální věci Rudolf Špoták (Piráti). O rozhodnutí členské základny budou Piráti informovat koaliční partnery ještě v sobotu, dodal. Náměstek hejtmanky pro ekonomiku, investice a majetek Pavel Karpíšek (ODS) v reakci na prohlášení Pirátů řekl, o nastalé situaci budou strany jednat. ODS a TOP 09 ale podle něj koaliční smlouvu neporušily.

  Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

  Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

  Masivní požár restaurace a chaty Na Tesáku. Zasahovaly desítky hasičů, konstrukce se zbortily

  Aktualizováno

  V Hostýnských vrších zasáhl dnes časně ráno požár restauraci a chatu Na Tesáku na Kroměřížsku. S ohněm bojovalo na osm desítek hasičů, dřevěná chata vyhořela do základů, řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, na místě zasahovalo 16 jednotek. V objektu z roku 1938 byli v době požáru dva lidé, hořící budovu stihli opustit. Škoda nebyla dosud vyčíslena, bude však vyšší než pět milionů korun. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé policie i hasičů.

  Marketingový expert: Schillerová si vypěstovala image lidové ženy, ale z daní občanů

  Je správně, že se politici snaží komunikovat přes sociální sítě. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se snažila působit jako žena z lidu, používala k tomu ale peníze daňových poplatníků, řekl marketingový expert Jakub Horák ve vysílání CNN Prima NEWS. Fotografické výstupy, které nesouvisely s její prací v čele resortu, si měla podle něj platit buď sama, nebo z účtu hnutí ANO.

  reklama