Domluvíme se jako chlapi. Řidič nabídl policistům úplatek, aby nemusel na test na drogy

Muž neměl čas na řešení přestupku, policistům nabídl úplatek.

Muž nabídl policii úplatek

Úplatek čtyři tisíce korun pro každého nabídl v neděli policejní hlídce čtyřiatřicetiletý muž, kterého hlídka kontrolovala kvůli nepovolenému parkování na Václavském náměstí v Praze. Podle mluvčího Richarda Hrdiny policisté chtěli u muže vzhledem k jeho chování provést i test na drogy, což ale odmítl s tím, že nemá čas, a nabídl jim peníze, když se „domluví jako chlapi“.

Podle policie muž zaparkoval v neděli odpoledne i přes zákaz na Václavském náměstí na pěší zóně. Hlídka mu za přestupek chtěla dát pokutu, ale protože byl muž i nervózní a měl zarudlé oči, rozhodla se provést u něj také test na drogy. Řidič se přiznal, že kouřil marihuanu, ale zdůraznil, že po vyšetřeních jezdit nebude.

„Hlídka muže několikrát poučila o jeho právech, povinnostech a případných následcích jeho jednání, avšak ten měl jiné řešení. Policistům řekl, že zaplatí každému čtyři tisíce korun a že se domluví jako chlapi,“ popsal ve čtvrtek událost mluvčí na na policejním webu. Doplnil, že jeho jednání policisté zaznamenali na kamery.

Muže policisté následně zajistili a převezli na služebnu, kde ho obvinili z podplácení. Navíc podle Hrdiny zjistili, že s úkony spojenými s řízením pod vlivem drog má muž zkušenosti, protože mu bylo v minulosti uděleno několik zákazů řízení. Policisté jej obvinili z podplácení, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení.

Tagy: