reklama

Došlo na Českolipsku k vraždě? Zemřelý cizinec nevycházel z bytu, popsali sousedé

Záhadná smrt cizince ve Stráži pod Ralskem stále zaměstnává kriminalisty. Na případ ale uvalili informační embargo. V bytě v panelovém domě nalezli v pondělí mrtvého muže. Ten podle informací CNN Prima NEWS zemřel násilnou smrtí.

reklama

Je pondělí večer. Z paneláku na sídlišti ve Stráži pod Ralskem vychází policejní technik, o malou chvíli později přijíždějí pracovníci pohřební služby. Jednotlivé byty obcházejí policisté v civilu, široké okolí prohledávají psovodi.

Co přesně se stalo za dveřmi jednoho z bytů, policisté zatím nevědí. Odpovědi na důležité otázky by mohla dát soudní pitva, kterou nařídili.

Patologové budou zřejmě zjišťovat, co přesně bylo příčinou smrti muže i jak dlouho umíral. Je vysoce pravděpodobné, že nezemřel přirozenou smrtí a nešlo ani o sebevraždu. V opačném případě by kriminalisté nesbírali otisky prstů ze dveří i ze zvonku a neprohledávali by popelnice v okolí domu.

Policejní akce zde navíc podle všeho pokračovala i později. „Druhý den ráno tady ještě hledali zbraň kolem baráku,“ sdělil CNN Prima NEWS jeden z obyvatel domu.

V bytě žil cizinec z Mongolska

Podle sousedů žil v bytě zhruba čtyřicetiletý cizinec z Mongolska. Na Českolipsku jich žije poměrně početná komunita, zhruba dvě tisícovky. Pracují ve zdejších továrnách. Muže, kterého našli mrtvého v bytě, ale sousedé prý příliš neznají, s nikým v domě se nestýkal.

„Tady jsou dvě rodiny v našem vchodě, ono se to tak různě střídá, že ani nevíme,“ přiznal jeden ze sousedů. Ani jiná z obyvatelek neměla podrobnější informace, dotyčného zahlédla jen párkrát. „Pan domovník říkal, že nepouštěl nikoho dovnitř a prostě nevycházel z bytu. Je to divné, že se tam někdo dostal. Musel to být jeho známý,“ nechali se slyšet sousedé.

Do bytu se v pondělí večer museli hasiči dostat násilím. Kdo je na místo zavolal, není jasné. Jisté je, že krátce poté, co byt otevřeli, na místo dorazili i kriminalisté z liberecké mordparty. Ten samý den ráno byl prý z bytu slyšet hluk. „Byla to strašná rána, v půl sedmý ráno, pak bylo ticho. Ráno byla rána a večer sem pak přišli,“ popsal reportérovi CNN Prima NEWS další ze sousedů příchod policistů.

Ti ke kauze stále mlčí, po nikom konkrétním v souvislosti s tímto případem nepátrají, ani nepožádali o pomoc veřejnost.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

reklama