reklama

Na Českolipsku našli mrtvého mladíka. Policejní zásah vyděsil sousedy

Policisté na Českolipsku vyšetřují podezřelou smrt mladého cizince. Někdo ho měl zřejmě zavraždit. Tragédie se stala v jednom z bytů na sídlišti ve Stráži pod Ralskem. Policie verzi násilné smrti zatím nepotvrdila ani nevyvrátila.

reklama

Nečekaně rušno bylo v pondělí večer u jednoho z panelových domů ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. Policisté, hasiči i záchranáři se museli do jednoho z místních bytů dostat násilím, jeho obyvatel jim totiž neotvíral.

„Na místě jsme nalezli osobu bez známek života,“ uvedl stručně Michal Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, s tím, že další informace může poskytnout pouze policie. Zákaz hovořit o události dostali i hasiči, kteří na místě byli.

Zasahovali i hasiči

Na místo přivolali policisté i záchranáře a jednotku místních dobrovolných hasičů, která u sebe měla automatizovaný externí defibrilátor, tedy přístroj sloužící k resuscitaci při zástavě srdce. Nakonec ho ale hasiči nevyužili.

Policisté zatím promluvili jen o tom, že na místě skutečně zasahovali. „Prověřujeme událost, která je velmi čerstvá, a proto k ní zatím nebudeme poskytovat žádný komentář,“ odpověděla na dotaz CNN Prima NEWS mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

„Vůbec nevím, co se tu odehrálo. Bydlíme tady ani ne měsíc, takže to tu ani neznáme. Policajti nám nechtěli nic říct, akorát chtěli občanky,“ uvedla jedna ze sousedek zemřelého.

Z toho, co se na místě v průběhu pondělního večera i úterního dopoledne odehrávalo, je jasné, že muž nezemřel přirozenou smrtí. Na místě byli vyšetřovatelé krajské kriminálky, kteří se zabývají nejzávažnějšími trestnými činy. Sídliště za tmy prohledávali policejní psovodi a policisté vysypali a probrali obsah popelnic v blízkosti domu. Takový postup je běžný, pokud se pátrá po vražedné zbrani, které se mohl chtít pachatel zbavit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami
Školství

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta

Pandemický zákon je „brutální politická chyba“. Politici pokračují ve vytváření protiepidemického parchanta, postěžoval si na vládní kroky bývalý poslanec za ODS a zdravotnický expert Boris Šťastný v pořadu 360°. Do studia CNN Prima NEWS si přinesl vytištěný soubor vládních opatření se slovy, že kdyby se pokusil vyzkoušet úředníka resortu zdravotnictví z platných restrikcí, nejspíše by se nedočkal správných odpovědí.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

reklama