Na Českolipsku našli mrtvého mladíka. Policejní zásah vyděsil sousedy

Policejní auto ve Stráži pod Ralskem

Vražda ve Stráži pod Ralskem

Policisté na Českolipsku vyšetřují podezřelou smrt mladého cizince. Někdo ho měl zřejmě zavraždit. Tragédie se stala v jednom z bytů na sídlišti ve Stráži pod Ralskem. Policie verzi násilné smrti zatím nepotvrdila ani nevyvrátila.

Nečekaně rušno bylo v pondělí večer u jednoho z panelových domů ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. Policisté, hasiči i záchranáři se museli do jednoho z místních bytů dostat násilím, jeho obyvatel jim totiž neotvíral.

„Na místě jsme nalezli osobu bez známek života,“ uvedl stručně Michal Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, s tím, že další informace může poskytnout pouze policie. Zákaz hovořit o události dostali i hasiči, kteří na místě byli.

Zasahovali i hasiči

Na místo přivolali policisté i záchranáře a jednotku místních dobrovolných hasičů, která u sebe měla automatizovaný externí defibrilátor, tedy přístroj sloužící k resuscitaci při zástavě srdce. Nakonec ho ale hasiči nevyužili.

Policisté zatím promluvili jen o tom, že na místě skutečně zasahovali. „Prověřujeme událost, která je velmi čerstvá, a proto k ní zatím nebudeme poskytovat žádný komentář,“ odpověděla na dotaz CNN Prima NEWS mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

„Vůbec nevím, co se tu odehrálo. Bydlíme tady ani ne měsíc, takže to tu ani neznáme. Policajti nám nechtěli nic říct, akorát chtěli občanky,“ uvedla jedna ze sousedek zemřelého.

Z toho, co se na místě v průběhu pondělního večera i úterního dopoledne odehrávalo, je jasné, že muž nezemřel přirozenou smrtí. Na místě byli vyšetřovatelé krajské kriminálky, kteří se zabývají nejzávažnějšími trestnými činy. Sídliště za tmy prohledávali policejní psovodi a policisté vysypali a probrali obsah popelnic v blízkosti domu. Takový postup je běžný, pokud se pátrá po vražedné zbrani, které se mohl chtít pachatel zbavit.

Tagy: