CNN Prima News dozorčí rada

dozorčí rada

Výpis příspěvků ke štítku „dozorčí rada“

Čižinský: Na magistrátu jsme přišli na řadu šílených věcí. Usekli jsme pár chapadel

22. června 2022 14:40

Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský na tiskové konferenci ve středu uvedl, že jeho hnutí nic netušilo o rozsahu a činnosti zločineckého gangu, vědělo pouze o žádosti o úplatek, proto na magistrátu stále vládlo v koalici se STAN. Starosta Prahy 7 dále sdělil, že kdyby koalice padla, předala by tím Prahu starým strukturám. Řekl také, že bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil chtěl svého bývalého poradce Jiřího Fremra, který se také objevuje v policejních spisech, dosadit do dozorčí rady pražského dopravního podniku.

Padají další hlavy. V TOP 09 končí poradce Pospíšila, rezignoval místostarosta Doležal

21. června 2022 09:08
Aktualizováno

V souvislosti s kauzou pražského dopravního podniku (DPP) končí své členství v TOP 09 Jiří Fremr, který je poradcem europoslance a šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila. Na kandidátce Spolu v komunálních volbách pak nebude místostarosta Prahy 9 Marek Doležal, který v pondělí vedle rezignace na členství v dozorčí radě DPP odstoupil i z kandidátky pro komunální volby a rezignoval na post místostarosty Prahy 9. Po jednání pražského předsednictva TOP 09 o tom informoval Pospíšil, píše Deník N.

Manažeři ČEZ by nižší odměny mohli přežít. Šlo by o solidaritu a citlivost, říká expert

31. května 2022 06:32

Pokud vedení ČEZ nezvažuje kvůli nižším odměnám odchod, mohli by to jeho členové pro jednou přežít. Těmito slovy reagoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost a komentátor Lidových novin Jan Macháček na odměny ve zmíněné polostátní společnosti. Za důležitější téma ale považuje miliardové dividendy, které by podle nej akcionáři měli v mimořádné době vybrat.

ČEZ vyplatí představenstvu plnou výši odměn. Generální ředitel dostane 35 milionů

30. května 2022 10:12
Aktualizováno

Všichni členové představenstva energetické společnosti ČEZ mají nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš dostane na odměnách celkem 34,9 milionu korun. Další odměny dostane z dceřiných firem ČEZ. Vyplývá to ze zprávy o odměňování, kterou společnost zveřejnila na webu. Energetická skupina ČEZ měla v loňském roce čistý zisk 9,9 miliardy Kč, meziročně byl o 81 procent vyšší.

Zemětřesení v čele Českých drah. Bednárik rezignoval, skončili i dva místopředsedové

15. února 2022 11:08
Aktualizováno

Dosavadní šéf Českých drah Ivan Bednárik ve funkci skončil. Při úterním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus. V představenstvu v úterý skončili také jeho místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec, novou členkou vedení se stala šéfka DVI, dcery ČD, Blanka Havelková. Dozorčí rada zvolila svým předsedou ekonoma Miroslava Zámečníka.

Střídání stráží u Českých drah. Ministr dopravy Kupka vymění část dozorčí rady

8. února 2022 20:02

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) chce ve čtvrtek vyměnit minimálně dva z pěti členů dozorčí rady Českých drah (ČD). Kupka to v úterý řekl televizi Nova. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v pondělí oznámil, že odvolal osm členů patnáctičlenné dozorčí rady České pošty. Personální změny se po nástupu nové vlády dají čekat i v dalších klíčových státních institucích a podnicích.

Rakušan odvolal osm členů dozorčí rady České pošty. Nástupci budou zvoleni během týdne

7. února 2022 14:02
Aktualizováno

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) odvolal osm členů patnáctičlenné dozorčí rady České pošty. Devátý člen, jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS), rezignoval sám minulý týden. V radě zůstali zástupci zaměstnanců a předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Noví členové budou vybráni k nominaci tento týden. Rada by měla mít do konce února nadpoloviční počet členů. Oznámilo to tiskové oddělení ministerstva vnitra.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

26. ledna 2022 22:10

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Změny ve vedení Pražské plynárenské. Odvolaného Janečka nahradí Pacovský z ČEZ

15. ledna 2021 17:32

Dosavadní předseda představenstva Pražské plynárenské Pavel Janeček skončil, na pátečním zasedání ho odvolala dozorčí rada firmy. Zároveň zvolila jeho nástupce, kterým se stal bývalý šéf oddělení obnovitelných zdrojů firmy ČEZ Martin Pacovský. Informoval o tom Jan Chabr (TOP 09), radní pro majetek hlavního města, jež firmu stoprocentně vlastní. Odvolání souviselo mimo jiné i s problematickými nákupy plynu v minulosti, které řeší soud.