Drama v Brně: Bagrista narazil na leteckou pumu. Policie evakuovala 250 lidí

Bagrista v Brně-Juliánově ve středu odpoledne při výkopových pracích narazil na leteckou pumu. Policisté proto z okolí nálezu evakuovali 250 lidí, ti se vpodvečer mohli vrátit domů. Policie odvezla pumu na místo, kde ji bezpečně zlikviduje. Puma se našla v Došlíkově ulici, kde jsou rodinné či bytové domy a menší panelové domy.

Evakuace byla nutná podle policejního mluvčího Pavla Švába z domů v okruhu 400 metrů. Mluvčí hasičů Jan Dvořák před 17:00 řekl, že hasiči přistavili pro evakuované i autobus, lidé mohli také do Dělnického domu. Starosta Židenic Petr Kunc (Hlas pro Židenice) při evakuaci uvedl, že chystá prostory pro případ, kdyby evakuace měla trvat přes noc. Juliánov je součástí městské části Židenice.

Na místě byl pyrotechnik, desítky policistů a z preventivních důvodů i záchranáři. Podle mluvčího strážníků Jakuba Ghanema tam dorazily také tři hlídky městské policie, které uzavřely Došlíkovu ulici a z jejího okolí odkláněly dopravu. „Na zákroku se podílí jednotka psovodů městské policie, kolegové z dopravní jednotky i strážníci z místní služebny,“ uvedl Ghanem.

ČTĚTE TAKÉ: Byl jsem poslední, kdo ji viděl živou. Spolužák promluvil o tragické nehodě 18leté Laury

Z preventivních důvodů byli na místě i záchranáři. „Máme tam tři prostředky, inspektora provozu, velkokapacitní sanitní vůz a záchranářskou posádku, a to z preventivních důvodů, kdyby bylo třeba někoho ošetřit,“ řekla odpoledne mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Tagy: