Dramatická záchrana na Brněnsku. Muže ze studny vytáhli hasiči, je vážně zraněný

Hasiči v neděli dopoledne na Brněnsku zachraňovali muže, který spadl do devítimetrové studny. Na místě zasahoval vrtulník. Na webu hasičů o tom informoval jejich mluvčí Jaroslav Mikoška. Šlo o středně těžká zranění končetin, uvedla mluvčí záchranné služby Barbora Truksová Zuchová.

Na pomoc muži vyrazily tři profesionální hasičské jednotky a také policejní vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři na palubě. „Po příjezdu první jednotky ze stanice Tišnov hasiči zjistili, že pracovník při hloubení studny spadl asi devět metrů hluboko na suché dno,“ popsal Mikoška.

Ke zraněnému muži, který byl při vědomí a komunikoval, se spustil hasič s dýchacím přístrojem a zdravotnickým vybavením. „Následně jej doplnil jeden z hasičů-lezců a společně poskytli zraněnému první pomoc a připravili jej na vyproštění,“ doplnil mluvčí hasičů.

Muže hasiči vyprostili přibližně po 20 minutách od příjezdu první jednotky. Skončil v péči záchranné služby a hasiči jej následně transportovali do vrtulníku.

„Muž byl při vědomí, vzhledem k těžkému mechanismu úrazu byl transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. V danou chvíli ale nebyl v akutním ohrožení života,“ informovala Truksová Zuchová.

Tagy: