„Atentátník“ hrozil na Smíchově bombou, skončil na psychiatrii. Svědci popsali jeho řádění

Pomatený muž vyhrožující v neděli večer na Smíchově výbuchem plynové bomby byl dle svědků vyzpovídaných redakcí CNN Prima NEWS takříkajíc mimo už několik hodin před zadržením policisty. Zdrogovaný agresor měl rozbíjet věci a máchat kolem sebe nožem. Šestapadesátiletý jedinec je nyní podezřelý ze šíření poplašné zprávy. Hrozí mu až dvouletý trest za mřížemi.

„Nejdřív tady odpoledne rozbil takový ty kamna, co se do toho dává ta desetikolová bomba. Trojúhelník rozbil, úplně nesmyslný věci. Kolem auta lezl po čtyřech. Pak tady lítal s nožem,“ popsal situaci na místě štábu CNN Prima NEWS jeden ze svědků. „Já jsem se ho bála, tak jsem radši šla pryč. Jeden kluk viděl, jak tu bombu přivazuje na sloup, a proto zavolal policii,“ doplnila další svědkyně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zdrogovaný muž ujížděl před policií. Divokou honičku po Boleslavi ukončila střelba

Když na místo přijela policejní hlídka, nepříčetný muž hrozil, že plynová bomba každou chvíli exploduje. Uniformovaní muži výtržníka zadrželi a zavolali pyrotechnika. V tu chvíli začaly v ulici pořádné manévry. Policisté proto megafonem varovali místní obyvatele, aby nevycházeli ven a neotevírali okna.

Přes silnici byly natažené pásky, za ně nikdo z civilistů nesměl. Do Vrchlického ulice dorazili jak záchranáři, tak hasiči. Pyrotechnik místo prohledával i za pomoci dálkově ovládaného robota. „Zařízení, které muž připevnil na dopravní značku, a o kterém tvrdil, že vybuchne, se v tuto chvíli nachází na místním oddělení. Jde o věcný důkaz,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Jednalo se o desetikilovou propanbutanovou lahev. Podezření svědků, že muž je zdrogovaný, policisté potvrdili – konkrétně byl pod vlivem pervitinu. Místo na policejní služebnu proto zamířil na psychiatrii.

„Šestapadesátiletý muž je podezřelý ze šíření poplašné zprávy. Zatím nebyl vyslechnut, neboť se stále nachází ve zdravotnickém zařízení,“ uzavřel Rybanský s tím, že za to, co na ulici předvedl, může jít v každém případě až na dva roky za mříže.

Tagy: