Dramatický zásah v Trutnově. Soused slyšel ránu a chroptění, strážníci museli vyrazit dveře

Trutnovští strážníci zachraňovali seniora, který zkolaboval ve svém bytě. Aby se k němu dostali, museli vyrazit dveře. Dramatickou akci zachytila kamera připevněná na uniformě jednoho z nich.

Na záběrech je vidět, jak strážníci spěchají k bytu, ve kterém má být senior v nesnázích. Jde o čas. „Haló! Městská policie, slyšíte mě?“ je slyšet volání jednoho ze strážníků, jakmile doběhnou ke dveřím.

ČTĚTE TAKÉ: Byl popelavý a jenom chrčel. Trutnovský strážník ve volnu pohotově zachránil cizince

„Byli jsme přivoláni k situaci, kdy se známí pokoušeli kontaktovat svého kamaráda v bytě s negativním výsledkem. (…) Po příjezdu na místo nám oznamovatel sdělil, že slyšel v bytě ránu a následně nějaké chroptění,“ popsal zasahující strážník Lukáš Šimočko.

Strážníci nedostali přes zavřené dveře žádnou odpověď, a tak se rozhodli pro razantní krok – dostat se do bytu násilím. „Máme tu pána, který ťukal, prý slyšel chroptění. Budeme muset za přítomnosti svědka vstoupit do bytu,“ oznamuje na videu člen městské policie.

Když vyrazili dveře, zjistili, že senior leží na podlaze v obývacím pokoji. „Haló, haló! Leží tady, rychle, záchranku!“ volá hlídka, jakmile důchodce spatřili.

„Za vchodovými dveřmi bylo takové malé zádveří, pak následovaly druhé dveře do obývací místnosti a muž ležel těsně za těmito dveřmi. (…) Byl ve špatném zdravotním stavu a byli jsme nuceni mu poskytnout první pomoc,“ doplnil Šimočko.

Na místě si muže hned převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Přitom jen o pár dní později zachraňoval strážník ve svém volnu tohoto muže, který zkolaboval na trutnovské čerpací stanici.

Poskytování pomoci potřebným nebo případně vstupování za nimi do jejich bytů tak není pro trutnovské strážníky nic neobvyklého a pro tyto případy mají také dobré školení. „Výhodou samozřejmě je, že máme v mužstvu některé bývalé záchranáře nebo zdravotníky, kterým dáváme šanci, aby proškolovali i ostatní kolegy,“ uvedl už dříve ředitel Městské policie Trutnov Radek Svoboda.

Tagy: