Drž se, kámo. Vrátíš se. Vážně zraněného MMA šampiona Procházku podpořili Vémola i Marpo

České fanoušky bojových sportů i celý svět MMA ve středu zasáhla zpráva týkající se bijce Jiřího Procházky. Šampion UFC v polotěžké váze nebude moci obhajovat svůj pás v zápase proti Brazilci Gloveru Teixeirovi. Během tréninku se mu totiž přetrhaly vazy v rameni. 30letý hvězdný bojovník se proto vzdal titulu, který získal v červnu v Singapuru. Nyní mu vyjadřují podporu nejen hvězdy MMA ze zahraničí i z domácí scény, ale také další veřejně známé osoby.

„S velkým zklamáním oznamuji, že nebudu moci obhajovat svůj pás na akci UFC 282. Zranil jsem se na tréninku v Las Vegas, když jsem dokončoval přípravu na obhajobu titulu v polotěžké váze UFC,“ potvrdil Procházka smutnou zprávu v noci ze středy na čtvrtek.

K tomu dodal, že kvůli přetrhaným vazům v rameni bude mimo akci minimálně šest měsíců. Nejčernější spekulace hovoří o tom, že si český samuraj nezabojuje celý rok. Proto se titulu šampiona v polotěžké váze vzdal.

„Je to nejhorší zranění, jaké lékaři v historii UFC viděli. Je to opravdu zatraceně špatné,“ vystihnul závažnost situace šéf nejslavnější organizace Dana White.

Kolegové i další známé osobnosti Procházkovi nyní vyjadřují podporu. „Vrátíš se,“ vzkázal mu Karlos „Terminátor“ Vémola. „Drž se, kámo,“ doplnil rapper a bijec Marpo. Na Instagramu se s podobnými vzkazy přidalo mnoho dalších hvězd MMA ze zahraničí.

Procházka měl titul obhajovat již 10. prosince v Las Vegas. Snad každý fanoušek MMA se těšil na jeho odvetný zápas s bývalým šampionem Teixeirou. O jejich drsném boji na červnové akci UFC 275 v Singapuru mluvil doslova celý svět. Procházka brazilského veterána donutil k submisi až 28 vteřin před koncem, když jej „uškrtil“.

Teixeira si nyní od Procházky vyslechl omluvu. „Promiň, Glovere,“ vzkázal Procházka svému rivalovi. Oba dva bijci se na odvetu bezpochyby těšili. Ani Teixeira si nakonec nezabojuje o titul UFC šampiona.

V hlavním zápase akce UFC 282 se nově utkají Polák Jan Blachowicz a Magomed Ankalajev z Ruska, dvojka a trojka žebříčku organizace polotěžké váhové kategorie. I tito dva fighteři byli – stejně jako Teixeira – již před několika měsíci horkými kandidáty pro první Procházkovu obhajobu titulu.

Po Procházkovu zranění to nejdřív vypadalo na souboj Teixeiry proti Ankalajevovi. Jenže 43letý Brazilec nabídku nakonec odmítl s tím, že by měl příliš málo času reflektovat tuto změnu v tréninku a adaptovat se na Ankalajevův styl.

Tagy: