reklama

Držel dceři nůž pod krkem a vyhrožoval bývalé ženě. Soud muži vyměřil šestileté vězení

Krajský soud v Ústí nad Labem odsoudil na šest let do vězení muže, který měl podle obžaloby vyhrožovat zabitím své pětileté dcery. Vše prý proto, že se nedokázal vyrovnat s rozchodem se svou bývalou ženou. Dítě si měl dokonce dvakrát vzít jako rukojmí. Státní zástupce podal odvolání. Rozsudek tak není pravomocný.

reklama

Sedmatřicetiletý Josef P. od začátku soudního líčení tvrdil, že je nevinný a že své dceři ublížit nikdy nechtěl. Ve své závěrečné řeči uvedl, že jde o komplot jeho bývalé ženy.

„Vše, co se stalo, mě strašně moc mrzí. Nikdy bych ale nikomu neublížil. Nejsem takový zvíře, co ze mě (bývalá manželka, pozn. red.) dělá,“ zmínil. Obžalovaný prožíval jednání velmi emotivně, několikrát se dokonce rozbrečel. Podpořit ho přišla i jeho matka.

Soud Josefa uznal vinným ve všech bodech obžaloby, tedy z omezování osobní svobody, braní rukojmí, loupeže a nebezpečného vyhrožování.

Obžalovaný měl nejdříve v bytě několik dní držet svoji bývalou ženu. Když utekla, začal jí muž podle obžaloby vyhrožovat skrz jejich tehdy pětiletou dceru. Hrozil, že dítě zdroguje a podřízne nožem. Rovněž mluvil o podpálení bytu. Soud mu nakonec uložil šest let nepodmíněně.

Státní zástupce podal odvolání, s ohledem na rozsah a závažnost trestné činnosti totiž má za to, že je trest nepřiměřeně mírný. Rozsudek proto zatím není pravomocný. Sám obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání. Usiloval i o propuštění z vazby, to ale soud zamítl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu
Koronavirus

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Ukazuje se, že vakcína nefunguje, tvrdí Hnízdil. Není tak hloupý, jak mluví, vmetl mu Kubek

Je vakcína účinným nástrojem v boji proti covidové pandemii? Na tom se neshodl prezident České lékařské komory Milan Kubek s lékařem Janem Hnízdilem. Ten prý nevidí důvod, „proč se očkovat experimentální vakcínou, která vakcínou ani není“. Kubek s iniciátorem akce Lékaři pomáhají Česku Radkem Mounajjedem si stáli za názorem, že očkování proti covidu výrazně snižuje šanci nákazy a hospitalizace v nemocnici. To ostatně potvrzují i data z výzkumů i nemocnic.

Prymula se pustil do Babiše s Fialou: Naočkovat milion lidí za týden je hodně na hraně

Zvládnout podat milion dávek vakcíny za jeden týden je na hraně reálných možností, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Zapochyboval tak nad předpokladem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, kterou podpořili nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) i jeho předchůdce Andrej Babiš. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň upozornil na to, že novou variantu covidu omikron můžou Evropané snášet hůř než lidé v Africe.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila

Velký poprask způsobila na půdě Evropské unie eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová se svou příručkou „pokynů pro inkluzivní komunikaci“. Pro představu: Dalliová například chtěla, aby řečníci nikdy neoslovovali publikum „dámy a pánové“ a o Vánocích mluvili jen opatrně, protože ne všichni jsou křesťané a slaví je stejně. Po kritice uvedla, že pokyny ještě nejsou dostatečně rozpracované.

reklama

Domácí zpravodajství

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

reklama