reklama
CNN Prima News důchody

důchody

Výpis příspěvků ke štítku „důchody“

Na důchody nebude. Musíte si začít šetřit sami, apeluje Skopeček z ODS

Na důchody nebude –⁠ a kdo tvrdí opak, lže. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec ODS a lídr koalice Spolu ve Středočeském kraji Jan Skopeček, který je zároveň ekonomickým odborníkem strany. Podle Skopečka je jedinou cestou z důchodové pasti motivace lidí k tomu, aby si více spořili. Kolik a komu doporučuje spořit a co z návrhu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové považuje za rozumné?

Experti k systému penzí: Nastavit automat a nepřidávat důchodcům nad rámec zákona

Český penzijní systém je za současného nastavení dlouhodobě neudržitelný. Podle tři roky starého varování Národní rozpočtové rady Česku kvůli tomu hrozí do padesáti let nárůst veřejného dluhu na 230 procent hrubého domácího produktu. Většina ekonomů oslovených redakcí CNN Prima NEWS proto doporučuje co nejrychlejší prosazení změn, které by riziko finanční nestability důchodového systému zažehnaly.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Maláčová i Švihlíková o výši českých důchodů

Může si stát dovolit zvedat penze? Kdy půjdou do důchodu dnešní čtyřicátníci a kolik vlastně dostanou? Nejen o tom bude řeč v předvolebním pořadu Jak volí vaše peněženka v pondělí od 18:00 na CNN Prima NEWS. Hosty budou například ministryně Jana Maláčová (ČSSD) a ekonomka Ilona Švihlíková. můžete sledovat v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ministerstvo navrhuje nižší schodek rozpočtu. Pomohou prý daňové příjmy a evropské dotace

Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl činit 376,6 miliardy korun. Jedná se o 13,4 miliardy korun méně oproti prvnímu návrhu z letošního června. Příjmy ministerstvo financí (MF) v novém návrhu zvýšilo proti červnové verzi o 57,6 miliardy na 1 543,3 miliardy korun a výdaje o 44,2 miliardy korun na 1 919,9 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo ve středu.

Ferjenčík: Babiš je tasemnice přisátá na státní rozpočet, výsledky má katastrofální

Premiér Andrej Babiš je jako „tasemnice přisátá na státní rozpočet“ a jeho výsledky jsou „katastrofální“. V pořadu K věci to na adresu předsedy vlády řekl pirátský poslanec a šéf mediálního odboru strany Mikuláš Ferjenčík. Ten ve vysílání CNN Prima NEWS hovořil mimo jiné o tom, že legalizace marihuany by do státního rozpočtu přinesla až čtyři miliardy korun navíc. Zmínil také, s kým by Piráti rozhodně nešli do vlády.

Ceny energií mohou být do pěti let smrtící, varuje Dolejš. Vláda podle něj zaspala

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) svou liknavostí zaspala a ceny energií v Česku mohou během pěti let vyrůst do takové míry, že budou až „smrtící“. Ve vysílání CNN Prima NEWS před tím varoval poslanec KSČM Jiří Dolejš. Že ceny energií jsou a budou velkým problémem, si uvědomuje i jeho kolegyně z dolní komory Parlamentu Helena Langšádlová (TOP 09). Ta hlásí, že stát musí podpořit ty, na které zvyšující se ceny dopadnou nejvíce.

reklama