reklama

Dvakrát prodělal covid a sanitář mu zlomil nohu. Postižený osmiletý Nicolas musí na operaci

Zdravotní potíže malého Nicolase z Chebu stále neberou konce. Od narození trpí těžkým postižením, se kterým mu pomáhaly rehabilitace, na jaře s nimi ale musel skončit. Hned dvakrát se nakazil koronavirem, v nemocnici s ním navíc upadl sanitář a Nicolas si zlomil nohu. A teď malého bojovníka čeká operace.

reklama

Osmiletý chlapec toho zažil už víc než dost. Po narození krvácel do mozku a jeho stav zůstal vážný. Teď ho i s maminkou čeká další zkouška. V motolské nemocnici podstoupí operaci. „Nicolas je ochrnutý na pravou polovinu těla, má sekundární epilepsii, ta epilepsie se zhoršuje. Nicolas je trvale odkázán na péči druhé osoby,“ popsala jeho maminka Ivana Ublová.

Nicolasovi hodně pomáhají rehabilitace. Aby si je rodina mohla dovolit, pomohla sbírka, do které jste na jaře přispěli i vy – diváci Primy a CNN Prima NEWS. I tak to měl Nikolas těžké. Dvakrát se nakazil koronavirem. Když už to vypadalo, že se k rehabilitacím vrátí, upadl s ním na chodbě sanitář a Nikolas skončil s nohou v sádře. Nejdřív to vypadalo, že operace zlomené nohy nebude potřeba, nakonec se ale ukázal pravý opak.

„Odjeli jsme na rehabilitaci, kde jsme se pokoušeli znova Nikolase postavit na nohy. Bohužel se to ukázalo jako liché,“ řekla Nicolasova maminka.

Operace pro Nicolase rozhodně nebude jednoduchá. Je to pro něj ale jediná šance, jak pokračovat v léčbě a rehabilitacích a třeba zase sám chodit. Jeho matka má největší obavy z komplikací, které by se vzhledem k jeho postižení mohly objevit. Naději ale rodina neztrácí a zároveň děkuje za obrovskou podporu. „Jsem za to nesmírně vděčná. Nedovedu si to bez takové podpory – jak psychické, finanční, tak materiální – představit. Doufám, že všechno dopadne dobře po té operaci,“ přeje si.

Incident, kdy sanitář s Nicolasem v náručí zakopnul a upadl, kvůli čemuž teď Nicolas musí na operaci, přitom zůstává nedořešený. Ke starostem o zdraví svého syna se teď jeho maminka musí připravovat na právnickou bitvu, která může skončit před soudem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme
Finance

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) de facto odmítá výsledky studie think-tanku IDEA, která mu vymezuje jen velmi malý prostor k hledání úspor ve výdajích státu. Pokud tedy vláda nebude chtít omezit výdaje, jako jsou důchody, jiné sociální dávky nebo platy učitelů. „S růstem mandatorních výdajů v rozpočtu na rok 2022 nic nenaděláme. Důchody jsme připraveni ze zákona valorizovat mimořádně,“ uvedl Stanjura v reakci na otázky redakce CNN Prima NEWS, kde chce nalézt klíčové úspory. Rozpočet na letošní rok by mohl platit od 1. dubna, odhadl.

Sledujte ŽIVĚ: Jak požádat o podporu kvůli zdražení energií? Jurečka představí postup
Energetika

Sledujte ŽIVĚ: Jak požádat o podporu kvůli zdražení energií? Jurečka představí postup

Ministerstvo práce se chystá zveřejnit informace k vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Informovat bude o tom, jaké dávky je možné získat a jak je potřeba v případě, že je chcete, postupovat. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) uvedl, že jeho úřad v pátek spustí webovou kalkulačku, na které si budou lidé moci spočítat, zda na příspěvek od státu dosáhnou. Přímý přenos z tiskové konference, která je plánovaná na 9:30, sledujte přímo tady v článku.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Kauza odebrání synů: Šance na vítězství Michalákové je už malá, řekl po soudu Zaorálek

Rozhodnutí evropského soudu v případu odebrání dětí Evě Michalákové je zřejmě definitivní. Ačkoliv existuje možnost odvolání se k Velkému senátu, soudci ji mohou vetovat, myslí si bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho verdikt do jisté míry překvapil – v podobných kauzách totiž byla rozhodnutí evropského soudu o něco příznivější.

reklama