reklama

Tragédie na Slovensku: Malého chlapce zabilo auto. Jen šel na záchod, řekla zdrcená matka

Ve slovenské obci Petrová v Prešovském kraji ve středu došlo k tragédii. Pod koly auta zemřel teprve čtyřletý Sebastián. Řidič svým vozem zrovna vycouvával ze dvora. Rodina a místní jsou zdrceni. Případem se nyní zabývá policie.

reklama

Podle místních obyvatel řidič za volantem osobního vozu vyjížděl ze dvora na silnici. V té době tam byl bez dozoru dospělých čtyřletý Sebastián. Sedmapadesátiletý řidič při couvání dítě zřejmě neviděl. „Ve středu odpoledne došlo na příjezdové komunikaci v obci Petrová k tragické dopravní nehodě. Podle dosud zjištěných informací měl řidič VW Touareg při couvání nešťastnou náhodou srazit čtyřletého chlapce, který venku uklouzl na zledovatělé vozovce,“ uvedla policejní mluvčí Jana Ligdayová.

ZIMNÁ DETSKÁ RADOVÁNKA SKONČILA TRAGICKY Včera popoludní došlo na prístupovej ceste v osade obce Petrová, okres...

Posted by Polícia SR - Prešovský kraj on Thursday, December 9, 2021

Chlapec byl vážně zraněn. Záchranáři o jeho život bojovali bez úspěchu. „V důsledku nehody utrpělo dítě zranění, kterým na místě podlehlo,“ informoval mluvčí krajského policejního ředitelství Daniel Džobanik.

Místní jsou z celé události v šoku. „Byly jsme tu se švagrovou a zachraňovaly ho. Jeho matka se ho snažila vzbudit, ale on strašně krvácel z nosu,“ popsala neštěstí příbuzná nebohého chlapce.

Matka vařila oběd

Matka sraženého chlapce byla v té době doma s dalšími třemi dětmi. Sebastián má bratra dvojče a dvě starší sestry. K tragédii došlo kousek od místa, kde rodina bydlí. „Máma zrovna vařila oběd,“ řeklo jedno z dětí.

„Sebastián stále chodil dovnitř a ven. Naposledy šel na záchod, který je venku. Šla jsem za ním a najednou přiběhli sousedé s hroznou zprávou, že Sebastián upadl a přejelo ho auto,“ popsala se slzami očích třiatřicetiletá matka Viera.

Příčiny incidentu a míra zavinění zúčastněných osob jsou předmětem probíhajícího vyšetřování. „Ve věci bylo zahájeno trestní řízení pro trestný čin zabití,“ sdělila Ligdayová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Adéla Elbel: Dcera má covidový syndrom. Očkujte své děti, tohle už nechci nikdy zažít

Dceru populární stand-up komičky, herečky a překladatelky Adély Elbel postihl multisystémový zánětlivý syndrom (PIMS), který zpravidla souvisí s nákazou koronavirem. Nemoc se projevila horečkami, křečemi v břiše a velkou únavou, uvedla Elbel na sociálních sítích. Ve svém příspěvku apelovala na rodiče, aby si dávali pozor a nechali své děti očkovat proti covidu. „Tohle se svým dítětem fakt nechci už nikdy zažít,“ podotkla na Facebooku.

reklama