Dvojník psa z reklamy na limonádu hledá domov, čeká v americkém útulku

Pamatujete si Štefana? Šišlajícího psa s předkusem, který propagoval oblíbenou limonádu? Mnoho lidí si myslelo, že jeho vzhled byl graficky upraven, omyl. Kříženec jezevčíka s čivavou opravdu existuje, jen se nejmenuje Štefan, ale Tuna.

Tuna pochází ze San Franciska a jeho páníčka Courtney Dasherová ho našla na ulici. Do psa se i přes jeho vzezření zamilovala a asi na počátku netušila, jaké částky se jí díky jeho vzhledu budou připisovat na bankovní účet. Tuňáka začaly na Instagramu sledovat dva miliony lidí a hrál nejen v reklamě v Česku a na Slovensku, ale i ve filmech.

Jeden takový podobný voříšek čeká moméntálně v americkém útulku ve Washingtonu. Jmenuje se Zeke a na svou chvilku slávy a novou rodinu stále čeká. „Zeke je nade vše zaměřený na lidi a miluje pozornost a interakci s nimi,“ řekla serveru The Dodo Katrina Wedinová, vedoucí útulku The NOAH Center.

Zeke má velký fanklub tvořený jak pracovníky útulku, tak i dobrovolníky. „Miluje sedání na klín a hlazení, i když je to poměrně velký pes, neláme si s tím hlavu a na klín se snaží vtěsnat," dodala Katrina.

Zeke přišel do útulku jako sedmimesíční štěně, po veterinární prohlídce se zjistilo, že jeho zkřivený čumák je způsoben vrozenou vadou a nijak mu zatím nevadí. Podstoupil jen malé korekce zubů. Možná ho v budoucnu ještě nějaká operace bude čekat, to ale závisí na tom, jak se bude s postupem let vše vyvíjet. Jeho hendikep mu ale nejspíš stojí v cestě k novému domovu.

Posted by The NOAH Center on Tuesday, November 2, 2021

Zeke již adoptován byl, ale rodina se dostala do tíživé životní situace a byla nucena ho do útulku vrátit. Čeká tak znovu na novou rodinu, tentokrát ale všichni doufají, že to bude napořád. Je to velmi kontaktní a milujícíc pes, který si to rozhodně zaslouží. Nemáme tu nějaké Čechy žijící ve Washingtonu, kteří touží po parťákovi?

Tagy: