reklama

Dvojník psa z reklamy na limonádu hledá domov, čeká v americkém útulku

Pamatujete si Štefana? Šišlajícího psa s předkusem, který propagoval oblíbenou limonádu? Mnoho lidí si myslelo, že jeho vzhled byl graficky upraven, omyl. Kříženec jezevčíka s čivavou opravdu existuje, jen se nejmenuje Štefan, ale Tuna.

reklama

Tuna pochází ze San Franciska a jeho páníčka Courtney Dasherová ho našla na ulici. Do psa se i přes jeho vzezření zamilovala a asi na počátku netušila, jaké částky se jí díky jeho vzhledu budou připisovat na bankovní účet. Tuňáka začaly na Instagramu sledovat dva miliony lidí a hrál nejen v reklamě v Česku a na Slovensku, ale i ve filmech.

Jeden takový podobný voříšek čeká moméntálně v americkém útulku ve Washingtonu. Jmenuje se Zeke a na svou chvilku slávy a novou rodinu stále čeká. „Zeke je nade vše zaměřený na lidi a miluje pozornost a interakci s nimi,“ řekla serveru The Dodo Katrina Wedinová, vedoucí útulku The NOAH Center.

Zeke má velký fanklub tvořený jak pracovníky útulku, tak i dobrovolníky. „Miluje sedání na klín a hlazení, i když je to poměrně velký pes, neláme si s tím hlavu a na klín se snaží vtěsnat," dodala Katrina.

Zeke přišel do útulku jako sedmimesíční štěně, po veterinární prohlídce se zjistilo, že jeho zkřivený čumák je způsoben vrozenou vadou a nijak mu zatím nevadí. Podstoupil jen malé korekce zubů. Možná ho v budoucnu ještě nějaká operace bude čekat, to ale závisí na tom, jak se bude s postupem let vše vyvíjet. Jeho hendikep mu ale nejspíš stojí v cestě k novému domovu.

Posted by The NOAH Center on Tuesday, November 2, 2021

Zeke již adoptován byl, ale rodina se dostala do tíživé životní situace a byla nucena ho do útulku vrátit. Čeká tak znovu na novou rodinu, tentokrát ale všichni doufají, že to bude napořád. Je to velmi kontaktní a milujícíc pes, který si to rozhodně zaslouží. Nemáme tu nějaké Čechy žijící ve Washingtonu, kteří touží po parťákovi?

Tagy:

Hlavní zprávy

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

Imunolog varuje před omikronem: Monoklonální protilátky asi nebudou proti mutaci účinné

Současné léky na covid, takzvané monoklonální protilátky, podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na Twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.

reklama

Domácí zpravodajství

Začal sběr podpisů za kandidaturu Babiše na Hrad. Premiér prý za iniciativou nestojí

V Praze odstartoval sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Podle informací webu iDNES.cz by v České republice mělo být v budoucnu až 50 podobných petičních stánků jako ten, který se objevil ve středu na pražském Andělu. Sám Babiš prý za iniciativou nestojí. Na dotaz CNN Prima NEWS, zda bude skutečně na Pražský hrad kandidovat, premiér v demisi odpověděl: „V tuto chvíli vám na to neodpovím, není to na stole. Nejdřív musíme předat vládu, potom budou Vánoce.“

Zemřel významný disident, novinář a obhájce lidských práv Petr Uhl

Ve věku 80 let ve středu zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv. Sdělila to jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová. Uhl patřil k nejvýraznějším postavám československého disentu a mimo veřejné dění nezůstal ani po listopadu 1989.

Piráti opět šijí do Dostála. Občas informuje neadekvátním způsobem, říká senátor z ODS

Neshody mezi expertem Pirátů na zdravotní právo Ondřejem Dostálem a zbytkem strany pokračují. Po kauze, kdy „zatajoval“ informaci, zda se nechal očkovat, kolegům vadí jeho příspěvky na Twiteru, kde sdílí data o pacientech s covidem. A to se nelíbí ani senátorovi Romanu Krausovi z ODS. „Občas data interpretuje neadekvátním způsobem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Za Dostála se naopak postavila Starostka Alena Dernerová.

reklama