CNN Prima News dýně

dýně

Výpis příspěvků ke štítku „dýně“

Halloween: Objevila se dýně A.N.D.U.L.A, ďáblice Gábina Partyšová, ale i černá vdova Sharlota

Nejstrašidelnější noc roku připadla na poslední říjnový den, letos tomu tak bylo v úterý. Centrum Prahy ožilo strašidelnými, ale i vtipnými a sexy kostýmy. Na Halloweenskou Ploom party do nově otevřeného Pop Up Baru na Václavském náměstí zavítala rapperka Sharlota, influencerka A.N.D.U.L.A, moderátorka Gábina Partyšová, ale i Majk Spirit a mnoho dalších.

Královna podzimu na stovky způsobů: Dýňový svět v Nové Vsi láká tisíce návštěvníků

Seznamte se s královnou podzimu – dýní. Pokud máte rádi období, kdy to v přírodě přímo hraje barvami – na statku v Nové Vsi u Leštiny si přijdete na své. Na jediný měsíc v roce se tu pro návštěvníky otevírá barevný dýňový svět. Představte si stovky odrůd různých tvarů i velikostí, žíhané, růžové, šišaté, kulaté – prostě tady je dýně za hvězdu nejen na talíři.

Dýně hokkaidó patří mezi naše nejoblíbenější, pusťte se do jejího pěstování

Pěstování tykví má u nás opravdu dlouhou tradici. Pokud je chcete pěstovat na zahrádce, pak široké uplatnění nejen v kuchyni nabízí tykve hokkaidó, které patří k úplně nejoblíbenějším. Prozradíme vám, jaké mají nároky na pěstování, jak je to se sklizní a odkdy je můžete vysévat. Pozornost neodkloníme ani od půdy, která musí být opravdu dobře připravená.

Dýně není jen hokaido, poznejte a ochutnejte i další druhy

Proto, abyste si mohli výjimečnost dýní ještě více vychutnat, přinášíme vám malého průvodce mezi dýněmi. Ono totiž, když se řekne dýně, tak to není pouze dýně hokaido nebo ta na Halloween. V reálu je totiž odrůd dýní několik stovek a každá z nich vyniká trochu jinou chutí a trochu jinými vlastnostmi. Tak pojďme se na ty nejznámější podívat trochu blíže.

Plodová zelenina si správnou péči zaslouží

Rajčata, papriky, okurky, tykve, melouny patří do skupiny plodových zelenin. Jejich pěstování je poměrně snadné. Nejčastěji se pěstují z předpěstované sadby, kterou vysazujeme ve druhé polovině května. Všechny uvedené druhy jsou teplomilné a teploty blížící se k nule je vážně poškozují. Pro usnadnění pěstování a dosažení kvalitní úrody je třeba dodržet všeobecně známé postupy, které si pro jednotlivé druhy uvedeme.