reklama

E-shop zřejmě podvedl zákazníky, místo dezinfekce jim poslal vodu. Věc řeší policie

Policisté se zabývají případem prodeje falešné dezinfekce, na který upozornila televize CNN Prima NEWS. Desítkám lidí přišla místo dezinfekčního přípravku tekutina, která je podle laboratorních testů proti virům i bakteriím neúčinná. E-shop některým zákazníkům vrátil peníze, s většinou z nich ale nekomunikuje. Ani na otázky naší redakce nikdo nereagoval.

reklama

Paní Vejvodičová z Prahy si v začátcích epidemie nakoupila tři lahvičky dezinfekce za více než 1 100 korun. „Dávala jsem to na ruku, nemá to zápach, nic, je to voda,“ popsala našemu reportérovi. Stejnou zkušenost má i paní Poláčková z Ostravy: „Ty dezinfekce přišly asi za 14 dní a když přišly, tak jsme zjistili, že je v tom obyčejná voda,“ podělila se o svůj výsledek nákupu.

Přitom internetový obchod sliboval, že jeho přípravek dokáže zlikvidovat 99,9 % bakterií a virů, to ale vyvrátily laboratorní testy, které si nechali poškození udělat. Obě ženy, ale i desítky dalších zákazníků, kontaktovaly slovinskou firmu, která e-shop shopolo.cz provozuje.

K tématu

„Já jsem tedy dodržela všechny pokyny, poslala jsem ji (dezinfekci) do Slovinska, zaplatila jsem poštovné 350 korun, protože někdo psal, že vrátí i poštovné, ale bohužel po asi 28 urgencích pořád platbu nemám zpátky,“ uvedla paní Poláčková.

Případ už  začala řešit i policie. Její mluvčí Zdeněk Chalupa reagoval: „V současné době můžeme potvrdit, že případ evidovaný pod vámi uváděným číslem jednacím je prověřován kriminalisty z územního odboru Kolín.“

Podle informací CNN Prima NEWS se případem zabývá kolínské Oddělení hospodářské kriminality. Policisté již začali dávat dohromady seznam poškozených, který má obsahovat celkem 144 lidí z celé republiky. Podle dopisu, který zaslali kriminalisté jednomu z takto evidovaných poškozených zákazníků, už mělo začít šetření kvůli podezření ze spáchání  podvodu.

E-shop se několikrát pokoušel kontaktovat i reportér CNN Prima NEWS Tomáš Polák, ale na jeho dotazy nikdo nereagoval.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama