reklama

E-shop zřejmě podvedl zákazníky, místo dezinfekce jim poslal vodu. Věc řeší policie

Policisté se zabývají případem prodeje falešné dezinfekce, na který upozornila televize CNN Prima NEWS. Desítkám lidí přišla místo dezinfekčního přípravku tekutina, která je podle laboratorních testů proti virům i bakteriím neúčinná. E-shop některým zákazníkům vrátil peníze, s většinou z nich ale nekomunikuje. Ani na otázky naší redakce nikdo nereagoval.

reklama

Paní Vejvodičová z Prahy si v začátcích epidemie nakoupila tři lahvičky dezinfekce za více než 1 100 korun. „Dávala jsem to na ruku, nemá to zápach, nic, je to voda,“ popsala našemu reportérovi. Stejnou zkušenost má i paní Poláčková z Ostravy: „Ty dezinfekce přišly asi za 14 dní a když přišly, tak jsme zjistili, že je v tom obyčejná voda,“ podělila se o svůj výsledek nákupu.

Přitom internetový obchod sliboval, že jeho přípravek dokáže zlikvidovat 99,9 % bakterií a virů, to ale vyvrátily laboratorní testy, které si nechali poškození udělat. Obě ženy, ale i desítky dalších zákazníků, kontaktovaly slovinskou firmu, která e-shop shopolo.cz provozuje.

„Já jsem tedy dodržela všechny pokyny, poslala jsem ji (dezinfekci) do Slovinska, zaplatila jsem poštovné 350 korun, protože někdo psal, že vrátí i poštovné, ale bohužel po asi 28 urgencích pořád platbu nemám zpátky,“ uvedla paní Poláčková.

Případ už  začala řešit i policie. Její mluvčí Zdeněk Chalupa reagoval: „V současné době můžeme potvrdit, že případ evidovaný pod vámi uváděným číslem jednacím je prověřován kriminalisty z územního odboru Kolín.“

Podle informací CNN Prima NEWS se případem zabývá kolínské Oddělení hospodářské kriminality. Policisté již začali dávat dohromady seznam poškozených, který má obsahovat celkem 144 lidí z celé republiky. Podle dopisu, který zaslali kriminalisté jednomu z takto evidovaných poškozených zákazníků, už mělo začít šetření kvůli podezření ze spáchání  podvodu.

E-shop se několikrát pokoušel kontaktovat i reportér CNN Prima NEWS Tomáš Polák, ale na jeho dotazy nikdo nereagoval.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama