E-shop zřejmě podvedl zákazníky, místo dezinfekce jim poslal vodu. Věc řeší policie

Balení dezinfekce, které obsahovalo jen vodu

Policisté se zabývají případem prodeje falešné dezinfekce, na který upozornila televize CNN Prima NEWS. Desítkám lidí přišla místo dezinfekčního přípravku tekutina, která je podle laboratorních testů proti virům i bakteriím neúčinná. E-shop některým zákazníkům vrátil peníze, s většinou z nich ale nekomunikuje. Ani na otázky naší redakce nikdo nereagoval.

Paní Vejvodičová z Prahy si v začátcích epidemie nakoupila tři lahvičky dezinfekce za více než 1 100 korun. „Dávala jsem to na ruku, nemá to zápach, nic, je to voda,“ popsala našemu reportérovi. Stejnou zkušenost má i paní Poláčková z Ostravy: „Ty dezinfekce přišly asi za 14 dní a když přišly, tak jsme zjistili, že je v tom obyčejná voda,“ podělila se o svůj výsledek nákupu.

Přitom internetový obchod sliboval, že jeho přípravek dokáže zlikvidovat 99,9 % bakterií a virů, to ale vyvrátily laboratorní testy, které si nechali poškození udělat. Obě ženy, ale i desítky dalších zákazníků, kontaktovaly slovinskou firmu, která e-shop shopolo.cz provozuje.

„Já jsem tedy dodržela všechny pokyny, poslala jsem ji (dezinfekci) do Slovinska, zaplatila jsem poštovné 350 korun, protože někdo psal, že vrátí i poštovné, ale bohužel po asi 28 urgencích pořád platbu nemám zpátky,“ uvedla paní Poláčková.

Případ už  začala řešit i policie. Její mluvčí Zdeněk Chalupa reagoval: „V současné době můžeme potvrdit, že případ evidovaný pod vámi uváděným číslem jednacím je prověřován kriminalisty z územního odboru Kolín.“

Podle informací CNN Prima NEWS se případem zabývá kolínské Oddělení hospodářské kriminality. Policisté již začali dávat dohromady seznam poškozených, který má obsahovat celkem 144 lidí z celé republiky. Podle dopisu, který zaslali kriminalisté jednomu z takto evidovaných poškozených zákazníků, už mělo začít šetření kvůli podezření ze spáchání  podvodu.

E-shop se několikrát pokoušel kontaktovat i reportér CNN Prima NEWS Tomáš Polák, ale na jeho dotazy nikdo nereagoval.

Tagy: