Další vlna rozvolňování by měla přijít 22. června, oznámil ministr Vojtěch

Adam Vojtěch

Od pondělí může na veřejné akce přijít až 500 lidí, žáci druhých stupňů základních škol mohou zase chodit do školy na konzultace i třídnické hodiny. Zrušena budou také omezení pro restaurační zahrádky. Zavírací doba vnitřních prostorů restaurací ve 23 hodin však stále platí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl pro CNN Prima NEWS, že další rozvolňování by mělo přijít 22. června.

Po další vlně uvolňování v souvislosti s pandemií koronaviru budou moci majitelé restaurací mít zahrádky otevřeny neomezeně. To však nemá takový vliv, jak by se mohlo na první pohled zdát. Většina zahrádek ve velkých městech musí zavírat ve 22 hodin kvůli dodržování nočního klidu. Uvolnění opatření tak zatím využijí pouze restauratéři, kteří své podniky nemají v blízkosti obytných oblastí.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) však slibuje, že 22. června přijde další rozvolnění. Součástí změn by mohlo být i zrušení omezení, které v současnosti nařizuje restauracím zavírat vnitřní prostory ve 22:00 hodin.

„Chtěl bych, aby 22. června došlo k dalšímu rozvolnění v rámci nošení roušek. Také u otevírací doby restaurací, barů a nočních klubů by mělo dojít k určitému uvolnění,“ reagoval v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Adam Vojtěch. Celý rozhovor s ministrem zdravotnictví najdete v přiloženém videu.

Tagy:
restaurace Adam Vojtěch CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví rozvolňování opatření ANO 2011 Ministerstvo zdravotnictví pandemie covidu-19