CNN Prima News EA Sports

EA Sports

Výpis příspěvků ke štítku „EA Sports“

Kdo je nejlepší virtuální fotbalista? O titul se porvou hráči pražských „S“ či Bohemians

Na zelených trávnících fotbalových lig jde do tuhého a již brzy se bude rozhodovat o mistrovských titulech. To samé platí o virtuálním fotbale. O víkendu se v Praze rozhodne, kdo bude mistrem Česka v populární videohře EA Sports FC 24. O titul si to rozdají zástupci pražské Sparty či Bohemians, dva reprezentanty mají na turnaji Slavia i Baník Ostrava. Sobotního finále se zúčastní nejzářivější domácí hvězdy.

Hvězda po obvinění ze znásilnění zmizela z videohry FIFA. Ruce dává pryč i sponzor

Obvinění z domácího násilí čelí jedna z největších hvězd fotbalového Manchesteru United Mason Greenwood. Teprve 20letý křídelník měl napadnout svoji přítelkyni a nutit ji k sexu. Reakce přišla v reálném světě, kdy „rudí ďáblové“ svoji hvězdu dočasně suspendovali, ale také v tom virtuálním. Pokud byste si chtěli zahrát populární videohru FIFA 22, Greenwooda v ní momentálně nenajdete.

Hraj dál, výhoda. Fanoušci hry FIFA chtějí ovládat rozhodčího, jak by to vypadalo?

První hra z fotbalové série FIFA spatřila světlo světa už v roce 1993. Od té doby se změnilo mnohé. Z komicky pohybujících se anonymních panáčků se staly dokonalé kopie skutečných profesionálů. Graficky perfektní simulace obnáší téměř vše včetně takových detailů jako sprejů, které používají rozhodčí pro vyznačení místa zahrávání přímého kopu a vzdálenosti zdi. Tvoříte si vlastní fotbalisty, můžete absolvovat všelijaké módy. Ale co možnost ocitnout se na druhé strany barikády a rozhodovat o osudu utkání v pozici sudího?

Slavný fotbalový kouč Ancelotti se stal terčem posměchu. Videohra FIFA ho znetvořila

Populární videohra FIFA se rok od roku snaží co nejvěrněji na obraz dostat reálnou podobu fotbalistů. Z virtuálních postav jsou často takřka dokonalé klony opravdových profesionálů. Poslední dobou zařazuje společnost EA Sports, která stojí za vznikem slavné série, také jednotlivé trenéry. Ti ve hře v drtivé většině případů působí, jako by vypadli z oka skutečným koučům. Krutou výjimkou v nejnovějším vydání je však Ital Carlo Ancelotti.

První záběry ze hry FIFA 21: Lepší grafika, dynamické počasí a aktivnější diváci

Hráči po celém světě už netrpělivě vyhlížejí jednu z každoročně nejočekávanějších her na konzole i stolní počítače. Fotbalový simulátor FIFA 21 spatří světlo světa už 9. října. Americká vývojářská firma EA Sports, která za očekávaným titulem stojí, zveřejnila ve čtvrtek první herní záběry. V novém traileru firma láká také na titul Madden NFL 21 (simulátor amerického fotbalu).