reklama

První záběry ze hry FIFA 21: Lepší grafika, dynamické počasí a aktivnější diváci

Hráči po celém světě už netrpělivě vyhlížejí jednu z každoročně nejočekávanějších her na konzole i stolní počítače. Fotbalový simulátor FIFA 21 spatří světlo světa už 9. října. Americká vývojářská firma EA Sports, která za očekávaným titulem stojí, zveřejnila ve čtvrtek první herní záběry. V novém traileru firma láká také na titul Madden NFL 21 (simulátor amerického fotbalu).

reklama

Nová FIFA 21 má stavět svůj úspěch tradičně na líbivé grafice, hratelnosti, vylepšených animacích a rozsáhlé databázi hráčů ze světových fotbalových soutěží.

K tématu

S příchodem nové generace herních konzolí PlayStation 5 (PS5) a Xbox Series X hráče trápila otázka, zda si budou muset v případě, že chtějí hrát hru na starší konzoli a později na té nové, kupovat hru dvakrát. EA Sports ale ujistila, že titul bude možné bezplatně převést, a to jak mezi PS4 a PS5, tak mezi konkurenčním Xbox One a Series X.

Z traileru na hru FIFA 21 je patrné, že vývojáři se tentokrát soustředili také na dění mimo hřiště. Diváci na tribunách mají být více aktivní, stejně jako fotbalisté na lavičce. Vítaným osvěžením pak mají být častější změny počasí, které budou podle EA Sports výrazně ovlivňovat chování hráčů. „Ve hře uvidíte tak autentické chování jednotlivých charakterů, jaké jste ještě neviděli v žádné jiné sportovní videohře,“ slíbili vývojáři na herní prezentaci EA Play.

Hra vychází už 9. října na platformách PC, Stadia, Switch, Xbox One, Xbox Series X, PS 4 a PS 5.

Další hlavní zprávy

Domácí

Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času

Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času

Tlak ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) byl poměrně vysoký a jeho odrážení jsem věnoval až příliš mnoho času, říká o svém konci v čele Nejvyššího státního zastupitelství Pavel Zeman. Ten na tiskové konferenci uvedl, že je sice zvyklý podobným půtkám čelit, ale tlak byl tak silný, že se nemohl plně věnovat svému úřadu. Benešová na Zemanův konec řekla, že jí jeho vysvětlení přijde „laciné“.

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
reklama
reklama
Josef Mašín na gestapu promluvil, dokazují nové unikátní nálezy z archivu

Historie

Domácí zpravodajství

Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama