reklama

Elektrická doba si žádá nový styl. Škoda možná opustí logo s okřídleným šípem

Logo toho či onoho výrobku je něco jako podpis člověka. S lety se může trochu měnit jeho styl podle toho, jakou životní fázi jeho nositel zrovna prožívá, v zásadě je to ale stále jedno a totéž. K automobilce Škoda už od sloučení s firmou Laurin & Klement v roce 1926 neoddělitelně patří symbol okřídleného šípu. Internetem teď ale kolují zvěsti, že by šíp mohl být přinejmenším zásadně přeoperován.

reklama

Mercedes a hvězda, Peugeot a lev, Lada a plachetnice... To všechno jsou celé věky trvající jistoty a pokud některé automobilky svůj erb radikálně mění, pak jde o výrobce s kratší tradicí, typicky japonské a korejské značky. Česká Škoda sice do této party rozhodně nepatří, přesto ji ale radikální změna image dost možná nemine.

V souvislosti s tradičním logem je nejčastěji zmiňován tehdejší obchodní ředitel společnosti Tomáš Maglič a je interpretováno jako stylizovaná hlava indiána s čelenkou, doplněná je šípem. Pravý autor návrhu ale ve skutečnosti není znám.

Hranatý indián bez šípu?

Téměř sedmdesát let se používalo logo s modrým podkladem a až po spojení s Volkswagenem v roce 1991 začala do jeho periférií i samotného logotypu vstupovat zelená barva coby symbol ekologického přístupu. Druhou barvou byla černá, která zase upomínala na dlouhou tradici a vážnost značky.

V roce 2011 došlo k třetí výraznější změně. Logo je v decentním stříbrném, respektive chromovaném kruhu, okřídlený šíp v něm se proporčně zvětšil a samotná zelená má výraznější a svěžejší odstín. Následně se v roce 2016 přesunul nápis „Škoda“ pod logo, původně byl nad ním.

O zásadní inovaci celého vizuálu se nicméně hovoří už delší dobu a nejpozději v roce 2019 se objevily návrhy, v nichž byl vypuštěn šíp. Ten chybí také nejnovějším návrhu, kolující internetem. Zveřejnil jej server Cochespias s odkazem na další zdroj tvrdící, že jde o jednu z vizualizací nového loga mladoboleslavské automobilky.

Podle vyjádření tiskového mluvčího Škody, Pavla Jíny nebude mladoboleslavská automobilka komentovat spekulace týkající se dalšího vývoje své korporátní identity. „Údajný návrh nového loga, které se nyní objevuje na českých i zahraničních internetových serverech, nepochází z naší společnosti", dodal Jína.

Tagy:
Škoda Auto auto okřídlený šíp nové logo identita

Hlavní zprávy

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíce za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama