CNN Prima News elektrifikace

elektrifikace

Výpis příspěvků ke štítku „elektrifikace“

Po Fabii Combi nejspíš skončí i nová Scala. Škoda plánuje škrty kvůli elektrifikaci

2. září 2021 17:25

Evropská unie skrze přísné emisní normy pomalu, ale jistě zahání výrobce automobilů do kouta. Těm pak nezbývá nic jiného než platit vysoké pokuty, nebo pohřbít spalovací modely a nahradit je elektrickými. Takový osud zřejmě čeká i mladoboleslavský bestseller Fabia ve verzi Combi a nejspíše nemine ani další oblíbený hatchback – Scala.

Česko potřebuje zlepšit železniční spojení s Německem, ukazují nedávné události

22. srpna 2021 06:17

Německo je největším obchodním partnerem České republiky. Západnímu sousedovi prodáváme téměř 40 % veškerého exportu. Přesto doposud existuje pouze jediné kvalitní železniční spojení mezi oběma státy. Nedostatečnou kvalitu železnic v nedávné době prověřily dvě události, zaprvé bleskové povodně na Děčínsku a tragická nehoda vlaku na Domažlicku.

Poprvé v kůži Evropana. Kia poodhaluje novou generaci stěžejního modelu Sportage

2. června 2021 10:29

Kia Sportage má na světových trzích dlouholetou tradici. Vůbec poprvé se tento model představil v roce 1993, tehdy se však prodával jako pětidveřový crossover nebo třídveřový kabriolet. Až ke konci 20. století dozrál do podoby dnes už známého SUV. Nyní jihokorejská automobilka poodhaluje vzhled již pátého vydání oblíbeného rodinného vozu. Novinka by měla být ve všech směrech nadčasová, což je patrné i z prvních uveřejněných fotografií.