reklama

Po Fabii Combi nejspíš skončí i nová Scala. Škoda plánuje škrty kvůli elektrifikaci

Evropská unie skrze přísné emisní normy pomalu, ale jistě zahání výrobce automobilů do kouta. Těm pak nezbývá nic jiného než platit vysoké pokuty, nebo pohřbít spalovací modely a nahradit je elektrickými. Takový osud zřejmě čeká i mladoboleslavský bestseller Fabia ve verzi Combi a nejspíše nemine ani další oblíbený hatchback – Scala.

reklama

Tak jako ostatní automobilky po celém světě i Škoda Auto plánuje elektrifikovat většinu svých modelů. Už dříve Mladoboleslavští uvedli, že v roce 2030 bude padesát až sedmdesát procent prodaných škodovek v Evropě čistě elektrických. Oficiální konec Fabie Combi je tak pouhým začátkem této elektrické smršti.

Nejen Fabia

Stejný osud podle německého Automobilwoche však čeká i vůz o segment výše, Scalu. Obdobně jako u Fabie ani tento kompaktní hatchback zřejmě nedostane svého přímého nástupce, a to kvůli použité modulární platformě MQB A0. To totiž neumožňuje vůz osadit jiným než spalovacím motorem, a to ani hybridním.

Automobilka se chce proto soustředit spíše na vývoj čistě elektrických aut. Podle dostupných informací dostala kompetence na vývoj dvou malých elektromobilů. Jeden nahradí elektrické Citigo, druhý se zobrazí jako malý elektrický crossover Škoda. Oba se ukáží také jako Volkswagen ID.1 a ID.2.

Už jen pár let

Škoda budoucnost modelu Scala nechce komentovat. „Spekulace týkající se budoucnosti modelů a jejich životních cyklů zásadně nekomentujeme. Scala se těší dobré poptávce a budeme v následujících letech pokračovat v její výrobě,“ řekl Novinkám tiskový mluvčí Škody Auto ČR, Pavel Jína. Podle informací Němců má však skončit, až dokončí svůj obvyklý životní cyklus. To znamená, že když se představila v prosinci roku 2018, zbývá ji už jen pár let.

Smutnit budou především čeští zákazníci, v České republice totiž Scala patří mezi vůbec nejprodávanější nové vozy. Celkem se jich u nás podle Svazu dovozců automobilů prodalo již 20 840 kusů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert
Koronavirus

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert

Lidé stále hledají nové způsoby, jak obcházet vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Dokazují to sami pořadatelé hromadných akcí, kteří přiznávají, že lidé hledají sofistikované způsoby, jak se prokázání bezinfekčnosti vyhnout. Někteří z pořadatelů aktuálně využívají možnosti propojení aplikace Tečka při nákupu vstupenky, lidé však našli snadný způsob, jak nový systém obejít.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Obušky, pepřáky, zaklekávání. Policisté v Austrálii drsně trestají porušování lockdownu

Austrálie se potýká s třetí vlnou pandemie koronaviru. Denně nyní přibývá kolem 1 600 nových případů. Země nařídila tvrdý lockdown a policie striktně vyžaduje dodržování opatření. Leckdy velmi brutálním způsobem. Na sociálních sítích se šíří mnoho videí, na kterých policisté srážejí lidi k zemi, zaklekávají je nebo je drží pod krkem.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama