CNN Prima News Elina Svitolinová

Elina Svitolinová

Výpis příspěvků ke štítku „Elina Svitolinová“

Tenisová senzace: Vondroušová si zahraje finále Wimbledonu. Byl to zázrak, řekla Navrátilová

Aktualizováno

Markéta Vondroušová postoupila do finále Wimbledonu. Česká tenistka porazila v semifinále na trávě v All England Clubu Ukrajinku Elinu Svitolinovou za hodinu a 16 minut dvakrát 6:3. O první grandslamový titul se utká v sobotu s loňskou finalistkou Uns Džábirovou z Tuniska, jež zdolala světovou dvojku Běloruskou Arynu Sabalenkovou po obratu 6:7, 6:4 a 6:3. Legendární Martina Navrátilová označila postup Vondroušové za zázrak. Chce vědět, co stojí za jejím zlepšením na trávě.

Jsi nikdo, uráží těhotnou ukrajinskou tenistku Svitolinovou šéf Ruské tenisové federace

Úspěšná tenistka Elina Svitolinová od začátku války veřejně vyjadřuje svůj nesouhlas proti ruské invazi na Ukrajinu a bojovala za chystaný zákaz účasti ruských a běloruských tenistů na blížícím se Wimbledonu. Prezident Ruské tenisové federace Šamil Tarpiščev na ni nyní agresivně zaútočil, podle něj v tenisu nikdy nic neznamenala. Americký tenista Andy Roddick ale vzápětí připomněl, že zatímco Svitolinová získala šestnáct titulů, Tarpiščev ani jeden.

Ukrajinka Svitolinová ruským tenistům: Odpovídejte, jinak můžete vypadat jako ti špatní

Bylo to rozhodnutí, které probudilo vášně. Nechápe ho třeba ani světová jednička Novak Djokovič nebo legendární Martina Navrátilová. Ruští a běloruští tenisté až doposud mohli objíždět všechny turnaje, ačkoliv mnozí sportovci z těchto zemí si kvůli válce na Ukrajině neškrtnou. Benevolenci radikálně utnuli organizátoři turnaje turnajů – Wimbledonu. I podle ukrajinské hráčky Eliny Svitolinové je paušální zákaz přísný. Ale zároveň je z dotčených jedinců zklamaná.

Slzy ukrajinských tenistek. Jastremská vyměnila kryt za kurt, Svitolinová porazila Rusku

Nejtěžší zápas v životě, napsala tenistka Dajana Jastremská po vyhraném duelu s Rumunkou Anou Bogdanovou. Nejen kvůli tomu, že na kurtu strávila přes tři hodiny. Ještě před několika dny se schovávala v krytu v Oděse před střelami a bombami. I další ukrajinská hráčka si v úterý večer poplakala. Elina Svitolinová dlouho váhala, jestli na turnaji v mexickém Monterrey nastoupit vzhledem k nereakci tenisových asociací na ruské násilí. Nakonec se rozhodla – nešťastnou shodou okolností – proti Rusce Potapovové hrát.

Vondroušová to dokázala. Z Tokia neodjede s prázdnou, zahraje si finále s Bencicovou

Nepatřila mezi nasazené hráčky a fanoušci jí před olympiádou ze všech českých tenistek věřili snad nejméně. Teď Markétu Vondroušovou dělí jediná výhra od zisku zlaté medaile. V semifinále si 22letá rodačka ze Sokolova poradila se světovou šestkou z Ukrajiny Elinou Svitolinovou ve dvou setech 6:3 a 6:1 a nyní ji čeká poslední překážka v podobě Švýcarky Belindy Bencicové.

Teroristický útok? Tenisty na Roland Garros vyděsil třesk z prolétávající stíhačky

Kratičký moment hrůzy a obav zažili ve středu tenisté a tenistky na grandslamovém turnaji Roland Garros v Paříži. Například Barbora Strýcová se zrovna chystala podávat, když se ozvala prudká rána podobná výbuchu. „Chvilku jsem měla v hlavě, jestli za chvilku nepoběžíme pryč,“ podotkla později česká hráčka. Žádný úprk z kurtů pod dojmem hrozícího teroristického útoku se nekonal. Klid nejen do areálu v 16. pařížském obvodu přinesla francouzská policie, která upřesnila, že šlo o sonický třesk, který způsobilo prolétávající letadlo.