CNN Prima News Emirates

Emirates

Výpis příspěvků ke štítku „Emirates“

Velké aerolinky ruší lety do USA. Bojí se tam přistávat kvůli novým 5G sítím

20. ledna 2022 21:41

Spojeným státům hrozí krize v letecké dopravě katastrofických rozměrů. Tentokrát není příčinou pandemie, ale zavádění 5G sítí na amerických letištích. Podle několika aerolinek může spuštění nové služby způsobit, že dopravci nebudou moci používat velkou část svých dálkových letadel. Signál 5G může totiž narušit správnou funkci některých palubních systémů.

Překvapení v Ostravě. Poprvé zde přistálo letadlo Emirates z Dubaje, let zaujal celý svět

10. ledna 2022 14:58

Letiště Ostrava zažilo v neděli večer kuriózní situaci v podobě nečekané premiéry. Na vzletové dráze přistál Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Nešlo přitom o žádnou pravidelnou linku z Dubaje, jak si v minulosti mnozí regionální politici přáli. Důvodem přistání letu EK177 v Ostravě byla mimořádná situace na letišti ve Varšavě. Právě polské hlavní město bylo původním cílem.

Nejlepší místo v letadle? Letuška radí: Do úplně posledních řad si nesedejte

25. října 2021 06:54

Které místo v letadle je nejlepší? Rozhodují osobní preference, a pokud se chcete kochat výhledy na krajinu a mraky, máte jasno a berete to u okýnka. Pokud vám ale jde o co největší pohodlí, odpověď už není tak jednoduchá. Cestujícím, kteří přemýšlejí, po jaké řadě a jakém sedadle sáhnout, radí letuška společnosti Emirates Sandra Jeenie Kwonová.

Roglič vytáhl tým Jumbo-Visma na vrchol. Nesrazila ho krutá porážka na Tour de France

15. listopadu 2020 18:38

Cyklistická silniční sezona je na svém konci, vinou koronaviru později než obvykle. Někteří jezdci teď budou nabírat síly na další ročník, jiní během zimy usednou na cyklokrosové speciály. Do skupiny „neodpočívajících“ se zařadí také Belgičan Wout van Aert, jezdec stáje Jumbo-Visma, která letos byla podle žebříčku tou nejlepší ze všech worldtourových týmů.

Evropský výrobce letadel Airbus zruší zhruba 15 000 pracovních míst

30. června 2020 20:01

Evropský výrobce letadel Airbus zruší zhruba 15 000 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to dnes firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl. „Airbus čelí nejvážnější krizi, jakou kdy toto odvětví zažilo,“ uvedl šéf podniku Guillaume Faury. Opatření se budou týkat zejména Německa a Francie.