Takto si let společnosti Emirates z tokijské Narity do Dubaje nikdo nepředstavoval. V průběhu 12hodinového letu začala jedna z cestujících rodit. S příchodem na svět dítěti pomáhala vyškolená posádka. Do cílové destinace letadlo dorazilo na čas a o jednoho pasažéra bohatší.
Do Dubaje letadlo dorazilo podle letového řádu, a to navzdory naléhavé zdravotní příhodě – porodu jedné z cestujících. Mamince i novorozenému potomkovi pomáhali přítomní cestující a vyškolený personál, který podobné situace nacvičuje.
Společnost Emirates sdělila CNN, že matka i dítě byly ve stabilizovaném stavu a po příletu do Dubaje na ně čekal místní zdravotnický personál. „Zdraví a bezpečnost naší posádky a cestujících jsou pro nás prvořadé,“ doplnila.
Porody na palubách letadel jsou poměrně vzácné. Politika společnosti Emirates, pokud jde o těhotné cestující, je podobná politice mnoha jiných komerčních leteckých společností – cestující mohou létat až do sedmého měsíce těhotenství v případě, že nemají žádné zdravotní komplikace. Cestující, které jsou ve 29. týdnu těhotenství a více, s sebou musí mít lékařské potvrzení nebo dopis podepsaný lékařem či porodní asistentkou.
Nečekaný bonus
Většina podobných případů končí šťastně. Například v květnu minulého roku porodila žena zdravého chlapce na toaletě letu společnosti Frontier Airlines z Denveru do Colorada, pomáhaly jí letušky. V lednu pak začala žena rodit po šesti hodinách letu mezi ghanskou Akkrou a mezinárodním letištěm Washington Dulles. Dítě přivedla na svět na podlaze v prostoru, který poskytovaly nouzové východy.
I na takové mimořádné události mohou rodiče kromě stresu najít něco pozitivního. V roce 2016 získal novorozenec doživotní bezplatné lety se společností Buraq Air poté, co ho matka přivedla na svět právě a palubě této letecké společnosti.