reklama

Chtěl jsem spáchat sebevraždu, prozradil v emotivní zpovědi Malátný z Chinaski

Michal Malátný zasvětil téměř celý svůj život kapele Chinaski. Spolu se svým spolužákem Pavlem Grohmanem ji založili před více než 30 lety a dodnes se drží na předních příčkách českých hitparád. I přes to, že zpěvákova kariéra stoupala nahoru, Malátný se několik let potýkal s depresemi. V jednu chvíli dokonce pomýšlel na to, že si vezme život. Prozradil to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

„Nechtělo se mi žít a vážně jsem přemýšlel o tom, jak se z tohoto světa sprovodit,“ svěřil se v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou Malátný. „Nechtěl jsem ublížit blízkým a neustále jsem hledal způsob, jak zmizet, ale beze stopy. Aby nikdo nemusel ohledávat moje ostatky. Ten způsob jsem naštěstí nenašel,“ konstatoval frontman kapely Chinaski.

V těžkých depresích se Malátný nacházel dlouhé tři roky. „Nenapsal jsem jediný text, jedinou písničku. Měl jsem pocit, že jsem úplně marný,“ popsal zpěvák. Paradoxem bylo, že samotná kapela tou dobu sklízela úspěchy. „Vyhráli jsme tehdy Slavíka. Navenek se kapele dařilo, ale já jsem byl na dně,“ vzpomínal hudebník.

Z krize mu pomáhala jeho kamarád, který byl shodou okolností lékař. „Všiml si, že jsem na tom špatně a chtěl mi pomoci. Povídali jsme si, řekl mi, co všechno se ve mě pere, předepsal mi antidepresiva a řekl, ať nepiju alkohol. Že je to cesta do pekel. Zařídil jsem se podle jeho rady a myslím si, že mi to v jednu chvíli zachránilo život,“ doplnil Malátný.

Definitivně ho z deprese dostaly až jeho manžela Petra Novotná Stránská a dcery Kateřina s Frídou. „Dva roky na to jsem se oženil a za další tři roky se nám narodila dcera. A od té doby jsem měl pro co žít. Jako kdyby všechny moje trápení a chandry šly stranou, už nebyly důležité. Můj život tehdy skončil. Od té chvíle byly pro mě na prvním místě moje děti,“ svěřil se zpěvák.

Malátný: Život tuláka mi schází

S Petrou tvoří Malátný pár už dlouhých 25 let. Začínali spolu chodit ještě v době, kdy se o slávě jeho kapely nedalo ani mluvit. „Vším jsme si prošli od samého začátku. Ví, že když večer odejdu, tak se zas vrátím. Jsem šťastný a doufám, že ona se mnou taky,“ řekl hudebník s tím, že i přes to, že se už dávno usadil a s rodinou prožívá krásné chvíle a život bez ní by si neuměl představit, tuláctví mu přeci jen schází. Do svých třiceti let totiž žil takříkajíc s batohem na zádech.

„Moji spolužáci už měli rodiny, někteří už dokonce zakládali druhou a já měl neustále batoh na zádech a nevěděl, kde budu večer spát. Bavil mě bídnícký a potulný život, strašně mi vyhovoval. Neustále jsem pendloval mezi Libercem, Pardubicemi a Prahou mezi divadly a kapelou. A když jsem jel ve vlaku, tak jsem byl nejšťastnější. Asi jsem měl v sobě nějakého poutníka cestovatele,” uzavřel Malátný.

Tagy:
hudba deprese manželství pořady CNN Prima NEWS zpěvák děti hudebník Chinaski Michal Malátný popová skupina Povídej

Hlavní zprávy

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme
Partie

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?
Koronavirus

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?

Čísla nakažených covidem dramaticky letí vzhůru. Incidence vzrostla na hodnotu 154. Pokud by platily balíčky, kterými se vláda řídila na jaře, Česko by se při takových hodnotách blížilo k uzavření restaurací a hospod, ale také kultury či bazénů. Ministerstvo zdravotnictví se ale incidencí už neřídí, důležitější je prý počet hospitalizovaných v nemocnicích. I těch však přibývá.

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně
USA

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně

Herec Alec Baldwin, který při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou zabil hlavní kameramanku, by nikdy neměl mířit na jiného člověka, i kdyby se domníval, že je to bezpečné. Řekli to hollywoodští odborníci na bezpečnost deníku The New York Post. Podle právních expertů bude Baldwin nyní pravděpodobně čelit řadě právních problémů, včetně možného obvinění z trestného činu.

Postoj mladých Čechů vůči Romům se zlepšil. Raději ale žijí s Vietnamci či Židy

Postoj mladých Čechů vůči Romům se oproti minulosti zlepšil, přesto k nim ale nepřistupují stejně jako k Čechům. Vyplývá to z letošního výzkumu, který pro kampaň HateFree Culture zpracovala agentura Median. Respondenti také méně věří mýtům o menšinách, jsou odmítavější vůči rasistickému humoru a pozitivně hodnotí vietnamskou komunitu. K porovnání sloužil obdobný výzkum z roku 2014.

KOMENTÁŘ: Piráti by neměli vstupovat do vlády. Budou tam zbyteční a doplatí na to

Účast Pirátů v pětikoaliční vládě se na první pohled zdá jasná. Byli to oni, respektive jejich šéf Ivan Bartoš, kdo nesli hlavní tíhu předvolebního boje s Andrejem Babišem. A bylo by paradoxní, kdyby právě s ním a s Tomiem Okamurou zamířili do opozice. Jenže tak jednoduché to není. Už proto, že koalice jako celek sice nad Babišem zvítězila, avšak za cenu velkých ztrát – mezi Piráty.

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

reklama