reklama

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

reklama

Kuklová tvořila pár s hercem a producentem Jiřím Pomejem úctyhodných 13 let. V roce 2007 se však manželé rozvedli a od té doby se herečka už neprovdala. Seznámili se při natáčení filmu Playgirls 1 a 2. Poté spolu točili film Andělská tvář, v té době už byli manželé. „Jirka mi nesmírně přál. Byla jsem neprůbojný člověk a on měl tendenci mě tlačit před sebou,“ svěřila se v pořadu Povídej.

Kuklová se nejvíce proslavila rolí princezny Jasněnky z pohádky o létajícím ševci i rolí Markýtky z pohádky Z pekla štěstí. „Byla jsem vnímána jako princezna, ale Jirka mi říkal, že jsem sexsymbol a nádherná ženská, tak ať se ukážu. Playboy bych nikdy sama od sebe nenafotila,“ přiznala herečka.

Prvních několik let bylo jejich manželství šťastné a herci se o tom nestyděli mluvit ani v médiích. „Věděli jsme, že držíme pospolu. Snažila jsem se pro něj být ve všem dokonalá: manželka, milenka i herečka. Jirka byl ale bohém. Odcházel ráno a vracel se v noci. Celý servis jsem tak obstarávala já,“ vysvětlila Kuklová.

V roce 2007 je čekal bouřlivý rozvod. Manželé procházeli krizí a navíc se ukázalo, že je tíží milionové dluhy, na které Pomeje zadělal při natáčení filmu Andělská tvář. „Jirka to udělal na fyzickou osobu a neřekl mi o tom. Tím pádem jsem jako jeho manželka spadla do toho, že dluhy přešly i na mě,“ vzpomínala na jedno ze svých nejtěžších období života Kuklová.

Kuklová: Ocenila jsem, co mi Jirka do života vnesl

V té době nemohla přijít svému manželovi na jméno. „Vše přišlo naráz. Hroutil se nám vztah a navíc jsem se dozvěděla o dluzích. Právník mi tehdy řekl, že se takové soudy z 99 procent nevyhrávají. V tu chvíli mě napadlo, že je lepší tady už nebýt. Neviděla jsem světlo na konci tunelu,“ dodala oblíbená herečka.

Svou nevinnost u soudu musela dokazovat dlouhých deset let. Rozhodnutí padlo třikrát, vždy odcházela jako vítěz. „Jenže pak přišlo odvolání a celý proces jel znova,“ upřesnila. „Bylo to pro mě velmi stresující období. Věděla jsem, že milionové dluhy by ovlivnily nejen můj život, ale i život celé rodiny. Vše, co bych vydělala, by šlo do exekuce. Ničilo by to moji rodinu. Strach nad budoucností byl obrovský,“ řekla herečka.

Dnes už má soudní spor úspěšně za sebou a na celou situaci se dívá úplně jinak. „Věděla jsem, že jsem daleko zocelenější a silnější. Rozchod byl poměrně bolestivý, ale asi to k tomu patří. Navíc jsme byli poměrně mladí lidé. Zažili jsme bouřlivé diskuse i hádky. A vůbec jsme měli takové italské manželství. Zášť vůči němu ale nechovám,“ vysvětlila Kuklová.

„Dokud jsem měla sílu mu pomáhat, táhnout ho a držet nad vodou, dělala jsem to. Ale jednoho dne jsem si uvědomila, že umřu. Že to nejde. Utopili bychom se oba. Musela jsem zachránit sebe samu,“ řekla Kuklová k jejich rozvodu.

A přesto, že konec manželství nebyl vůbec jednoduchý, je Jirkovi za mnohé vděčná. „Zpětně jsem dokázala ocenit, co mi Jirka vnesl do života. Jelikož byla celá domácnost na mě, naučila jsem se starat sama o sebe a hospodařit. Díky tomu všemu, co jsem prožila, jsem pak zjistila, že jsem úplně někde jinde. Zkvalitnilo mi to život,“ uzavřela Kuklová.

Jiří Pomeje se po rozvoodu s Kuklovou oženil ještě dvakrát. Pár tvořil se zpěvačkou Ivetou Bartošovou a později s Andreou Šťastnou. Pomeje zemřel v roce 2019 v Nemocnici Na Pleši. Příčinou úmrtí byla rakovina hrtanu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Máte pevnou cenu, přesto vám chce dodavatel energii zdražit? Kývnout na to nemusíte
Rádce

Máte pevnou cenu, přesto vám chce dodavatel energii zdražit? Kývnout na to nemusíte

Prudce zdražující elektřina a plyn přiměly některé dodavatele k neobvyklému kroku. Přestože si jejich zákazníci cenu zafixovali na několik let, dostávají dopis s oznámením, že budou za energie platit více. Lidé tak často nevědí, jak mají na informaci reagovat a jaká jsou jejich práva. V takovém případě je totiž možné od smlouvy bez sankce odstoupit a přejít k jinému vybranému dodavateli. Někteří ale nové klienty nepřijímají.

Trestal bych ty, kteří šíří nesmysly o očkování a ničí kampaň, říká virolog Černý

Podle virologa Jiřího Černého není očkování na rozdíl od jiných opatření zásah do osobních práv. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Vláda prý udělala za poslední dva roky velké množství chyb. Černý předpověděl, že pokud by byla vakcína proti covidu dostupná už loni na jaře, Česko by mělo proočkovanost přes 90 procent. Důvěra v rozhodnutí ale postupem času razantně opadla.

Pospíšil: Vláda se za dva roky nenaučila napsat covidová opatření, je to katastrofa

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) se ani po téměř dvou letech trvání pandemie koronaviru nenaučila vytvářet proticovidová opatření tak, aby uspěla před soudem. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle právníka Tomáše Nielsena, který patří mezi kritiky opatření, jsou vládní nařízení dávno za hranou.

reklama

Domácí zpravodajství

Data ÚZIS nejsou relevantní. I očkovaní by se měli testovat, kritizuje Maříková z SPD

Poslankyně Karla Maříková (SPD) se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustila do ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Ten v úterý prohlásil, že se z epidemie covidu stala epidemií neočkovaných. Podle Maříkové však data Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), ze kterých Vojtěch vychází, nejsou relevantní. Vojtěchovi dal naopak částečně za pravdu poslanec KDU-ČSL Tom Philipp.

Nakažených bez očkování přibývá. Je jich už šestkrát více než lidí po vakcíně

Mezi lidmi, kteří byli očkovaní proti COVID-19, byla za celý říjen zhruba čtvrtina nákaz oproti neočkovaným. Na 100 tisíc očkovaných za týden připadá celkově 55 případů, mezi neočkovanými 214 případů. S růstem počtu nových případů v posledních dnech se rozdíl ještě zvyšuje, v úterý bylo z nových případů 66 za poslední týden mezi 100 tisíci očkovanými a 422 mezi neočkovanými, rozdíl je tedy více než než šestinásobný. Vyplývá to z úterních dat o šíření nákazy, která zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Odborníci upozorňují, že data o podílu očkovaných mezi nakaženými a hospitalizovanými se často vykládají chybně.

reklama