CNN Prima News epidemická situace

epidemická situace

Výpis příspěvků ke štítku „epidemická situace“

Telefonát nestačí. Karanténu lze uložit jen řádným rozhodnutím, zastal se rodiny soud

31. srpna 2021 14:57

Krajské hygienické stanice nemohou nařídit karanténu pouhým telefonátem člověku, který je podezřelý z nákazy. Je třeba, aby rozhodnutí padlo individuálně podle správního řádu. Kasační stížnost jihlavské stanice proti verdiktu krajského soudu v Brně v úterý Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl. Krajský soud totiž loni označil telefonát rodině ze Žďárské za nezákonný zásah.

Dušek: Za pár týdnů tu převládne delta. Šíří se hlavně mezi neočkovanými pod 30 let

15. července 2021 15:58

Epidemie covidu se otáčí k zatím pozvolnému růstu počtu nových případů, většinu nakažených tvoří mladí lidé. Během několika týdnů nevyhnutelně převládne nakažlivější varianta koronaviru delta, dříve indická. V rozhovoru s ČTK a Českou televizí to ve čtvrtek řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.

Praha odmítla promítat Euro. Fanoušci šli do restaurací, v jedné jich bylo šest set

3. července 2021 21:34

Na vyprodané zahrádce restaurace v Riegrových sadech na Žižkově fotbaloví fanoušci do posledních chvil povzbuzovali český tým při neúspěšném pokusu o postup do semifinále mistrovství Evropy. Se závěrečným hvizdem se velká část zklamaných diváků vydala k domovům. Zápas s Dánskem sledovalo v jedné restauraci na dvou velkých projekčních plochách šest stovek fanoušků. Nakonec se radovala pouze malá skupinka Dánů sedící u jednoho ze stolů.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Arenberger o rozvolňování, Schillerová o zvyšování daní

7. května 2021 23:42

Česko řeší rekordní schodek státního rozpočtu. Je skutečně jeho hlavním viníkem COVID-19? Nejen tím se budou v nedělní Partii na CNN Prima NEWS zabývat ministryně financí Alena Schillerová, Jan Skopeček z ODS a Lukáš Wagenknecht z Pirátů. V další části pořadu bude o současné epidemické situaci diskutovat ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Laboratoře hlásí 1857 nově nakažených covidem. Počty očkovaných trhají rekordy

6. května 2021 08:35

Ve středu byl v Česku očkován proti nemoci COVID-19 druhý nejvyšší počet lidí za den od začátku vakcinace. Očkovaných bylo 76 099, což je skoro o desetinu více než před týdnem. Naopak ve středu dále zpomalovalo šíření nákazy. Přibylo 1 857 potvrzených případů covidu, tedy o čtvrtinu méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Trpělivě čekáme, říká ředitelka zlínské školy. V nejzasaženějším kraji zůstávají děti doma

27. dubna 2021 21:50

Nejdéle si na návrat dětí do škol a školek počkají ve Zlínském kraji, kde je pandemická situace nejhorší. „Trpělivě čekáme, zatím však nevíme, kdy k otevření škol v našem kraji dojde. Bude to později, ale už s tím počítáme,“ uvedla pro CNN Prima NEWS ředitelka Základní školy Malenovice Zdeňka Jančíková.