reklama
CNN Prima News epidemická situace

epidemická situace

Výpis příspěvků ke štítku „epidemická situace“

Praha odmítla promítat Euro. Fanoušci šli do restaurací, v jedné jich bylo šest set

Na vyprodané zahrádce restaurace v Riegrových sadech na Žižkově fotbaloví fanoušci do posledních chvil povzbuzovali český tým při neúspěšném pokusu o postup do semifinále mistrovství Evropy. Se závěrečným hvizdem se velká část zklamaných diváků vydala k domovům. Zápas s Dánskem sledovalo v jedné restauraci na dvou velkých projekčních plochách šest stovek fanoušků. Nakonec se radovala pouze malá skupinka Dánů sedící u jednoho ze stolů.

Laboratoře hlásí 1857 nově nakažených covidem. Počty očkovaných trhají rekordy

Ve středu byl v Česku očkován proti nemoci COVID-19 druhý nejvyšší počet lidí za den od začátku vakcinace. Očkovaných bylo 76 099, což je skoro o desetinu více než před týdnem. Naopak ve středu dále zpomalovalo šíření nákazy. Přibylo 1 857 potvrzených případů covidu, tedy o čtvrtinu méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Situace se nelepší: Dvanáctý den v nejvyšší pohotovosti, PES stále na 87 bodech

Rizikový index protiepidemického systému PES zůstal k dnešku na 87 bodech. Tři ze čtyř sledovaných kritérií se mírně zhoršila, naopak jeden ukazatel se mírně zlepšil. V sobotu přibylo 8 406 prokázaných případů covidu, tedy nejméně v týdnu, oproti minulé sobotě ale zhruba o 3 400 více. Testů bylo méně než v předchozí dny. Dvanáctý den se tak skóre, podle kterého se v Česku řídí opatření proti šíření nemoci COVID-19, drží na pátém, nejvyšším stupni pohotovosti. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama