Essen

Výpis příspěvků ke štítku „Essen“

Bolestný příběh mladé tanečnice: Při ruském útoku přišla o nohu. Umřít by bylo lehčí, říká

Anastasija Šestopalová, studentka Národní pedagogické univerzity Mychajla Drahomanova v Kyjevě, se tanci věnovala profesionálně 13 let. Stará Nasťa je pryč. Tak popisuje dívka samu sebe po tragédii, k níž došlo letos 8. dubna. Toho dne ruské jednotky zaútočily raketami na železniční stanici v Kramatorsku. Devatenáctiletá dívka tam čekala na evakuaci, aby se dostala ke svým přátelům v Dněpru. Dočkala se jí ale pozdě. Při ostřelování přišla o nohu.

Stovky dětí v Německu se loni pokusily o sebevraždu. Může za to lockdown, tvrdí experti

Studie v sousedním Německu odhalila, že na jaře 2021 se pokusilo o sebevraždu výrazně více mladistvých než v předchozím roce. Mezi hlavní příčiny patří podle Christiana Dohna-Schwakeho, primáře a specialisty jednotky intenzivní péče Univerzitní nemocnice v Essenu, omezení sociálních kontaktů, zavírání škol a nárůst koronavirového zpravodajství v médiích.

Zemřela legendární herečka z filmu Vrchní, prchni! či seriálu Krejzovi. Proslula svým účesem

Ve věku 77 let zemřela v sobotu herečka, dabérka a pedagožka Jana Altmannová. Za její rodinu to v úterý sdělila Zuzana Mattlachová. Ve filmech a televizi se Altmannová objevovala především v menších rolích, hrála často v pohádkách, kde se uplatnil její typický účes s vlasy vyčesanými do drdůlku. Věnovala se také ve velké míře loutkovému divadlu, které vystudovala na pražské DAMU. Na škole také desítky let učila.

V německém Oberhausenu pobodal útočník několik lidí, policie podezřelého zadržela

Aktualizováno

Ve čtvrtek večer v Oberhausenu v Severním Porýní-Vestfálsku zaútočil muž bodnou zbraní, informoval deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ). Jak uvedl policejní mluvčí, při incidentu byli zraněni čtyři lidé. Podle dostupných informací někteří z nich potřebují intenzivní péči v nemocnici. Pravděpodobného pachatele policie zatkla, je zraněný a také na jednotce intenzivní péče. Jedna z jeho obětí je údajně v ohrožení života, uvádí německá média. Podle policie k činu došlo v 19 hodin.