CNN Prima News europoslanci

europoslanci

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanci“

Auta se spalovacími motory jen do roku 2035? EU si nechává pootevřená zadní vrátka

6. července 2022 13:01

Poté, co europoslanci nedávno schválili návrh zákona, podle kterého se od roku 2035 nebudou smět prodávat nová auta se spalovacími motory, se na stejném závěru nakonec usnesli i evropští ministři životního prostředí. Některé výroky, které na jednání zazněly a navrhovaná opatření však vyznění nařízení do značné míry relativizují.

Vondra: Na Ukrajině to připomíná zabrání Sudet. Je to loupež a roztrhání Minských dohod

22. února 2022 15:51

Situace na Ukrajině připomíná zabrání Sudet v Československu. Ruský prezident Vladimir Putin k tomu ani nepotřeboval Mnichovskou dohodu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Podle nezávislého senátora Pavla Fischera je potřeba prosadit tvrdé sankce proti Rusku. Europoslanec Ivan David (SPD) dodal, že Česká republika musí myslet i na své občany.

Babiš je hamižný a nechutný, hodnotí opozice premiérovu reakci na rezoluci europoslanců

10. června 2021 12:42

Čeští opoziční politici považují střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) za jasný, takže je nepřekvapuje usnesení, ve kterém jej odsoudil Evropský parlament (EP). Premiér by podle nich měl odejít z politiky, nebo zajistit, aby holding Agrofert z jeho svěřeneckých fondů nepobíral dotace. Premiérova hamižnost povede k tomu, že miliardy, které nezákonně čerpal, zaplatí ze svých kapes čeští občané a podnikatelé, dodávají.

Europoslanci schválili nový kosmický program. Posílí agenturu sídlící v Praze

28. dubna 2021 17:41

Evropský parlament schválil vznik nového Evropského kosmického programu, který zastřeší všechny dosavadní vesmírné aktivity EU. V jeho rámci mimo jiné rozšíří svou působnost a posílí kompetence vesmírná agentura GSA, která sídlí v Praze. Rozpočet programu v začínajícím sedmiletém období bude 14,8 miliardy eur (přes 380 miliard korun).

Audit Evropské komise v lednu potvrdí Babišův střet zájmů. Premiér jej odmítá

30. listopadu 2020 17:28
Aktualizováno

Závěry auditu Evropské komise týkající se českého premiéra Andreje Babiše potvrzují jeho střet zájmů. Český překlad konečné verze zprávy o dotacích ze strukturálních fondů pro holding Agrofert by Brusel měl zaslat do Česka v lednu. Podle několika europoslanců to v pondělí členům kontrolního výboru Evropského parlamentu sdělili zástupci komise. Premiér Andrej Babiš (ANO) k tomu znovu uvedl, že střet zájmů „nemá a ani mít nemůže“. Holding Agrofert neovládá a neřídí, zdůraznil.

Fotbalová dohra. Omluvte se za slova o sviních, žádají Vondru slovinští europoslanci

2. října 2020 15:28

Slovinští europoslanci v pátek zareagovali dopisem na vyjádření svého českého kolegy Alexandra Vondry (ODS) na adresu Slovinců. Místopředseda ODS po středečním utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a dánským Midtjyllandem na Twitteru kvůli verdiktu slovinského rozhodčího Damira Skominy napsal, že „Slovinci dokážou být oportunistické svině“. Europoslanci uvedli, že Vondra urazil spíš „své vlastní lidi“ a doufají, že se dokáže omluvit. Vondra k tomu uvedl, že svým kolegům z parlamentu odpoví příští týden v klidu a míru.

Turów: Europoslanci vyzvali k ráznějšímu postupu proti Polsku

14. července 2020 11:42

Poslanci z petičního výboru Evropského parlamentu vyzvali Evropskou komisi k ráznějšímu postupu vůči Polsku kvůli prodlužování těžby v uhelném dole Turów poblíž českých hranic. Výbor projednal petici obyvatel Libereckého kraje, podle níž těžba připravuje lidi z nedalekých obcí o pitnou vodu. Většina zákonodárců se v diskusi shodla na tom, že Brusel by měl s Polskem zahájit řízení pro porušení práva Evropské unie, proti se postavili polští vládní europoslanci.