reklama
CNN Prima News europoslanci

europoslanci

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanci“

Babiš je hamižný a nechutný, hodnotí opozice premiérovu reakci na rezoluci europoslanců

Čeští opoziční politici považují střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) za jasný, takže je nepřekvapuje usnesení, ve kterém jej odsoudil Evropský parlament (EP). Premiér by podle nich měl odejít z politiky, nebo zajistit, aby holding Agrofert z jeho svěřeneckých fondů nepobíral dotace. Premiérova hamižnost povede k tomu, že miliardy, které nezákonně čerpal, zaplatí ze svých kapes čeští občané a podnikatelé, dodávají.

Audit Evropské komise v lednu potvrdí Babišův střet zájmů. Premiér jej odmítá

Aktualizováno

Závěry auditu Evropské komise týkající se českého premiéra Andreje Babiše potvrzují jeho střet zájmů. Český překlad konečné verze zprávy o dotacích ze strukturálních fondů pro holding Agrofert by Brusel měl zaslat do Česka v lednu. Podle několika europoslanců to v pondělí členům kontrolního výboru Evropského parlamentu sdělili zástupci komise. Premiér Andrej Babiš (ANO) k tomu znovu uvedl, že střet zájmů „nemá a ani mít nemůže“. Holding Agrofert neovládá a neřídí, zdůraznil.

Fotbalová dohra. Omluvte se za slova o sviních, žádají Vondru slovinští europoslanci

Slovinští europoslanci v pátek zareagovali dopisem na vyjádření svého českého kolegy Alexandra Vondry (ODS) na adresu Slovinců. Místopředseda ODS po středečním utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a dánským Midtjyllandem na Twitteru kvůli verdiktu slovinského rozhodčího Damira Skominy napsal, že „Slovinci dokážou být oportunistické svině“. Europoslanci uvedli, že Vondra urazil spíš „své vlastní lidi“ a doufají, že se dokáže omluvit. Vondra k tomu uvedl, že svým kolegům z parlamentu odpoví příští týden v klidu a míru.

Turów: Europoslanci vyzvali k ráznějšímu postupu proti Polsku

Poslanci z petičního výboru Evropského parlamentu vyzvali Evropskou komisi k ráznějšímu postupu vůči Polsku kvůli prodlužování těžby v uhelném dole Turów poblíž českých hranic. Výbor projednal petici obyvatel Libereckého kraje, podle níž těžba připravuje lidi z nedalekých obcí o pitnou vodu. Většina zákonodárců se v diskusi shodla na tom, že Brusel by měl s Polskem zahájit řízení pro porušení práva Evropské unie, proti se postavili polští vládní europoslanci.

reklama