CNN Prima News europoslanci

europoslanci

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanci“

Sledujte speciál České zájmy v Evropě: Naplnili europoslanci své sliby? Odpoví šest z nich

Rok do klíčových voleb do Evropského parlamentu. Jakou roli hraje Česko v Evropské unii a proč dění v Bruselu ovlivňuje náš život více než kdy dřív? Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS odpoví šest europoslanců a europoslankyň přímo z Bruselu. Sledujte speciál České zájmy v Evropě 1. června od 14:00 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Piráti ostře ke Zdechovskému: Ať předloží důkazy, nebo si jde vykloktat. Odvádí jen pozornost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) neříká pravdu, má sklon přehánět a snaží se odvést pozornost. Tak hodnotí členové Pirátské strany tvrzení lidoveckého politika z pátečního vysílání pořadu 360°, kde je obvinil z úniku pracovního dokumentu o propočtech DPH. „Zdechovský má jenom dvě možnosti: podložit svá tvrzení důkazy, nebo si jít vykloktat a Pirátům se omluvit. V tomto pořadí,“ řekli oslovení pirátští europoslanci redakci CNN Prima NEWS. Zdechovský na to podotkl, že informace o úniku pracovních propočtů má z důvěryhodného zdroje.

Pospíšil: Pavel má v Bruselu respekt, sklidí potlesk. Podle Kroupy už nebudeme za potížisty

Petr Pavel je v Bruselu znám, byl respektovanou osobností NATO, má za sebou úspěšnou misi. A tak na něj budou nejen politici, ale také úředníci Evropské unie, nahlížet jako na kolegu, sklidí potlesk. Tak v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hodnotil budoucí vztahy mezi novým prezidentem a Evropským parlamentem (EP) europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Politolog Daniel Kroupa doplnil, že díky Pavlovi nebude Česko vnímáno jako potížista.

Hádka ve studiu: Zelenskyj mi za cestu do Bruselu nestojí, opáčil David na kritiku Gregorové

V Bruselu máte práci s platem, který vám dávají daňoví poplatníci, kritizovala europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) svého kolegu z SPD Ivana Davida. Ten totiž chyběl na zasedání Evropského parlamentu, kterého se zúčastnil i prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. Jak vypadá dojatý Brusel? Neodpustil si David ve vysílání CNN Prima NEWS rýpanec, který nadzdvihl Gregorovou. Davidovi Zelenskyj podle jeho slov za cestu do Bruselu nestojí. Dal tak jasně najevo svůj postoj k rusko-ukrajinskému konfliktu.

Vondra: Na Ukrajině to připomíná zabrání Sudet. Je to loupež a roztrhání Minských dohod

Situace na Ukrajině připomíná zabrání Sudet v Československu. Ruský prezident Vladimir Putin k tomu ani nepotřeboval Mnichovskou dohodu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Podle nezávislého senátora Pavla Fischera je potřeba prosadit tvrdé sankce proti Rusku. Europoslanec Ivan David (SPD) dodal, že Česká republika musí myslet i na své občany.

Babiš je hamižný a nechutný, hodnotí opozice premiérovu reakci na rezoluci europoslanců

Čeští opoziční politici považují střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) za jasný, takže je nepřekvapuje usnesení, ve kterém jej odsoudil Evropský parlament (EP). Premiér by podle nich měl odejít z politiky, nebo zajistit, aby holding Agrofert z jeho svěřeneckých fondů nepobíral dotace. Premiérova hamižnost povede k tomu, že miliardy, které nezákonně čerpal, zaplatí ze svých kapes čeští občané a podnikatelé, dodávají.