CNN Prima News europoslanci

europoslanci

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanci“

Sledujte speciál České zájmy v Evropě: Naplnili europoslanci své sliby? Odpoví šest z nich

28. května 2023 23:55

Rok do klíčových voleb do Evropského parlamentu. Jakou roli hraje Česko v Evropské unii a proč dění v Bruselu ovlivňuje náš život více než kdy dřív? Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS odpoví šest europoslanců a europoslankyň přímo z Bruselu. Sledujte speciál České zájmy v Evropě 1. června od 14:00 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Piráti ostře ke Zdechovskému: Ať předloží důkazy, nebo si jde vykloktat. Odvádí jen pozornost

15. dubna 2023 13:26

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) neříká pravdu, má sklon přehánět a snaží se odvést pozornost. Tak hodnotí členové Pirátské strany tvrzení lidoveckého politika z pátečního vysílání pořadu 360°, kde je obvinil z úniku pracovního dokumentu o propočtech DPH. „Zdechovský má jenom dvě možnosti: podložit svá tvrzení důkazy, nebo si jít vykloktat a Pirátům se omluvit. V tomto pořadí,“ řekli oslovení pirátští europoslanci redakci CNN Prima NEWS. Zdechovský na to podotkl, že informace o úniku pracovních propočtů má z důvěryhodného zdroje.

Pospíšil: Pavel má v Bruselu respekt, sklidí potlesk. Podle Kroupy už nebudeme za potížisty

16. března 2023 21:28

Petr Pavel je v Bruselu znám, byl respektovanou osobností NATO, má za sebou úspěšnou misi. A tak na něj budou nejen politici, ale také úředníci Evropské unie, nahlížet jako na kolegu, sklidí potlesk. Tak v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hodnotil budoucí vztahy mezi novým prezidentem a Evropským parlamentem (EP) europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Politolog Daniel Kroupa doplnil, že díky Pavlovi nebude Česko vnímáno jako potížista.

Hádka ve studiu: Zelenskyj mi za cestu do Bruselu nestojí, opáčil David na kritiku Gregorové

10. února 2023 23:12

V Bruselu máte práci s platem, který vám dávají daňoví poplatníci, kritizovala europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) svého kolegu z SPD Ivana Davida. Ten totiž chyběl na zasedání Evropského parlamentu, kterého se zúčastnil i prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. Jak vypadá dojatý Brusel? Neodpustil si David ve vysílání CNN Prima NEWS rýpanec, který nadzdvihl Gregorovou. Davidovi Zelenskyj podle jeho slov za cestu do Bruselu nestojí. Dal tak jasně najevo svůj postoj k rusko-ukrajinskému konfliktu.

Auta se spalovacími motory jen do roku 2035? EU si nechává pootevřená zadní vrátka

6. července 2022 13:01

Poté, co europoslanci nedávno schválili návrh zákona, podle kterého se od roku 2035 nebudou smět prodávat nová auta se spalovacími motory, se na stejném závěru nakonec usnesli i evropští ministři životního prostředí. Některé výroky, které na jednání zazněly a navrhovaná opatření však vyznění nařízení do značné míry relativizují.

Vondra: Na Ukrajině to připomíná zabrání Sudet. Je to loupež a roztrhání Minských dohod

22. února 2022 15:51

Situace na Ukrajině připomíná zabrání Sudet v Československu. Ruský prezident Vladimir Putin k tomu ani nepotřeboval Mnichovskou dohodu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Podle nezávislého senátora Pavla Fischera je potřeba prosadit tvrdé sankce proti Rusku. Europoslanec Ivan David (SPD) dodal, že Česká republika musí myslet i na své občany.

Babiš je hamižný a nechutný, hodnotí opozice premiérovu reakci na rezoluci europoslanců

10. června 2021 12:42

Čeští opoziční politici považují střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) za jasný, takže je nepřekvapuje usnesení, ve kterém jej odsoudil Evropský parlament (EP). Premiér by podle nich měl odejít z politiky, nebo zajistit, aby holding Agrofert z jeho svěřeneckých fondů nepobíral dotace. Premiérova hamižnost povede k tomu, že miliardy, které nezákonně čerpal, zaplatí ze svých kapes čeští občané a podnikatelé, dodávají.

Europoslanci schválili nový kosmický program. Posílí agenturu sídlící v Praze

28. dubna 2021 17:41

Evropský parlament schválil vznik nového Evropského kosmického programu, který zastřeší všechny dosavadní vesmírné aktivity EU. V jeho rámci mimo jiné rozšíří svou působnost a posílí kompetence vesmírná agentura GSA, která sídlí v Praze. Rozpočet programu v začínajícím sedmiletém období bude 14,8 miliardy eur (přes 380 miliard korun).