CNN Prima News eutanazie

eutanazie

Výpis příspěvků ke štítku „eutanazie“

Slovenská herečka podstoupila asistovanou sebevraždu: Už nemám sílu, lámou její slova srdce

Slovenská herečka Katarína Paveleková se pro dlouhotrvající zdravotní problémy rozhodla v jednačtyřiceti letech podstoupit asistovanou sebevraždu. Mnozí tento pojem zaměňují s eutanázií, je v tom však podstatný rozdíl. Při eutanázii provede samotný akt lékař, při asistované sebevraždě dostane všechny potřebné prostředky pacient, který si smrtící látku musí aplikovat sám. Hereččina poslední slova na sociálních sítích fanouškům trhají srdce.

Sestra Chantal Poullain před lety podstoupila eutanazii. Krátce po smrti jí prý poslala vzkaz

Herečka a šansoniérka Chantal Poullain v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS promluvila o vážné nemoci, kterou před lety prodělala nejen ona, ale i její sestra Patricie. A zatímco Chantal se rozhodla pro okamžitou léčbu, ona dala přednost alternativní medicíně. Ta však nezabrala a rakovina metastázovala. Její sestra nakonec pro svůj odchod zvolila asistovanou sebevraždu, kterou podstoupila ve Švýcarsku.

Život ukončím eutanázií, přiznal herec Delon. Na poslední cestě ho doprovodí syn

Legenda francouzského filmu Alain Delon se již několik let otevřeně zasazuje o právo na eutanazii. V jednom rozhovoru označil eutanazii za „nejlogičtější a nejpřirozenější věc, kterou lze udělat“. Hercův nejstarší syn Anthony se ve vysílání německé televizní stanice RTL svěřil, že ho otec přímo požádal o pomoc při organizaci příslušného postupu a učinil příslušný zápis do své závěti.