CNN Prima News eutanazie

eutanazie

Výpis příspěvků ke štítku „eutanazie“

Život ukončím eutanázií, přiznal herec Delon. Na poslední cestě ho doprovodí syn

24. března 2022 17:14

Legenda francouzského filmu Alain Delon se již několik let otevřeně zasazuje o právo na eutanazii. V jednom rozhovoru označil eutanazii za „nejlogičtější a nejpřirozenější věc, kterou lze udělat“. Hercův nejstarší syn Anthony se ve vysílání německé televizní stanice RTL svěřil, že ho otec přímo požádal o pomoc při organizaci příslušného postupu a učinil příslušný zápis do své závěti.

Muž zabil umírající a trpící manželku, hrozí mu doživotí. Chceme ho mít doma, prosí dcera

12. února 2022 06:46

Svět obletěl dojemný a smutný příběh britského manželského páru, který spolu byl přes půl století. Muž svoji nevyléčitelně nemocnou partnerku trpící rakovinou krve zabil. Prý si to přála, a chtěl jí tak ulevit od bolesti. Jenže čin spáchal na Kypru a místní prokuratura obvinila Brita z vraždy. Za tu je na středomořském ostrově v případě odsouzení automaticky doživotí. Dcera i právníci obžalovaného se nyní snaží zoufalému muži pomoci.

Po měsících na moři čeká zubožené býky porážka. Ochránci viní úřady z liknavosti

25. března 2021 09:00

Ke španělským břehům připlula druhá loď, která od poloviny prosince bloudila po Středozemním moři. Lodě Elbeik a Karim Allah měly svůj náklad, tisíce španělských býků, vyložit v libyjských a tureckých přístavech. Zdejší úřady je však odmítly vpustit z důvodu obav z nemocí. Ze stejného důvodu teď musí být býci ve Španělsku utraceni

Asistovaná smrt ve čtvrté zemi EU. Španělský parlament definitivně schválil eutanazii

18. března 2021 13:02

Španělský parlament ve čtvrtek definitivně schválil zákon o eutanazii. Pro bylo 202 poslanců z 350, proti hlasovalo 141 zákonodárců, napsala agentura AFP. Jde tak o čtvrtou zemi v Evropské unii, která svým občanům umožní ukončit život za asistence lékaře. Schválení zákona patřilo mezi cíle levicové vlády premiéra Pedra Sáncheze, proti byly pravicové strany a katolická církev.

Vláda odmítla návrh legalizace eutanazie předložený poslanci ANO a Pirátů

27. července 2020 16:56

Návrh legalizace eutanazie, který podali poslanci v čele s Věrou Procházkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti), vláda v pondělí odmítla. Proti záměru se podle předkládací zprávy postavila ministerstva zdravotnictví, vnitra a sociálních věcí, Nejvyšší soud, Nejvyšší státní zastupitelství, Česká biskupská konference i zaměstnavatelské svazy. Pouze ministerstvo spravedlnosti k návrhu zaujalo neutrální stanovisko.

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň

2. července 2020 12:04

Poslední červnový den podala dvacítka poslanců v čele s Věrou Adámkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti) zákon, který by v Česku umožňoval pacientům těsně před smrtí ukončit jejich život na vlastní žádost, především formou eutanazie nebo asistované sebevraždy. Podle Bartoně, který byl hostem čtvrtečního pořadu K věci Marie Bastlové na CNN Prima NEWS, se jedná zejména o společenské téma a jde prý také o formu svobody člověka.