reklama
CNN Prima News eutanazie

eutanazie

Výpis příspěvků ke štítku „eutanazie“

Po měsících na moři čeká zubožené býky porážka. Ochránci viní úřady z liknavosti

25. března 2021 09:00

Ke španělským břehům připlula druhá loď, která od poloviny prosince bloudila po Středozemním moři. Lodě Elbeik a Karim Allah měly svůj náklad, tisíce španělských býků, vyložit v libyjských a tureckých přístavech. Zdejší úřady je však odmítly vpustit z důvodu obav z nemocí. Ze stejného důvodu teď musí být býci ve Španělsku utraceni

Asistovaná smrt ve čtvrté zemi EU. Španělský parlament definitivně schválil eutanazii

18. března 2021 13:02

Španělský parlament ve čtvrtek definitivně schválil zákon o eutanazii. Pro bylo 202 poslanců z 350, proti hlasovalo 141 zákonodárců, napsala agentura AFP. Jde tak o čtvrtou zemi v Evropské unii, která svým občanům umožní ukončit život za asistence lékaře. Schválení zákona patřilo mezi cíle levicové vlády premiéra Pedra Sáncheze, proti byly pravicové strany a katolická církev.

Vláda odmítla návrh legalizace eutanazie předložený poslanci ANO a Pirátů

27. července 2020 16:56

Návrh legalizace eutanazie, který podali poslanci v čele s Věrou Procházkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti), vláda v pondělí odmítla. Proti záměru se podle předkládací zprávy postavila ministerstva zdravotnictví, vnitra a sociálních věcí, Nejvyšší soud, Nejvyšší státní zastupitelství, Česká biskupská konference i zaměstnavatelské svazy. Pouze ministerstvo spravedlnosti k návrhu zaujalo neutrální stanovisko.

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň

2. července 2020 12:04

Poslední červnový den podala dvacítka poslanců v čele s Věrou Adámkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti) zákon, který by v Česku umožňoval pacientům těsně před smrtí ukončit jejich život na vlastní žádost, především formou eutanazie nebo asistované sebevraždy. Podle Bartoně, který byl hostem čtvrtečního pořadu K věci Marie Bastlové na CNN Prima NEWS, se jedná zejména o společenské téma a jde prý také o formu svobody člověka.

Česko bude znovu diskutovat o eutanazii, poslanci předložili návrh zákona

30. června 2020 18:02

Zavedení možnosti asistované smrti v Česku je opět ve hře. Poslanecký návrh zákona o eutanazii podali autoři v čele s Věrou Adámkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti) do Sněmovny. Předloha by také měla přispět k rozvoji paliativní péče o umírající, která se věnuje mírnění bolesti, ale i psychologické práci s rodinou i umírajícím.

reklama