reklama
CNN Prima News eutanazie

eutanazie

Výpis příspěvků ke štítku „eutanazie“

Asistovaná smrt ve čtvrté zemi EU. Španělský parlament definitivně schválil eutanazii

Španělský parlament ve čtvrtek definitivně schválil zákon o eutanazii. Pro bylo 202 poslanců z 350, proti hlasovalo 141 zákonodárců, napsala agentura AFP. Jde tak o čtvrtou zemi v Evropské unii, která svým občanům umožní ukončit život za asistence lékaře. Schválení zákona patřilo mezi cíle levicové vlády premiéra Pedra Sáncheze, proti byly pravicové strany a katolická církev.

Vláda odmítla návrh legalizace eutanazie předložený poslanci ANO a Pirátů

Návrh legalizace eutanazie, který podali poslanci v čele s Věrou Procházkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti), vláda v pondělí odmítla. Proti záměru se podle předkládací zprávy postavila ministerstva zdravotnictví, vnitra a sociálních věcí, Nejvyšší soud, Nejvyšší státní zastupitelství, Česká biskupská konference i zaměstnavatelské svazy. Pouze ministerstvo spravedlnosti k návrhu zaujalo neutrální stanovisko.

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň

Poslední červnový den podala dvacítka poslanců v čele s Věrou Adámkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti) zákon, který by v Česku umožňoval pacientům těsně před smrtí ukončit jejich život na vlastní žádost, především formou eutanazie nebo asistované sebevraždy. Podle Bartoně, který byl hostem čtvrtečního pořadu K věci Marie Bastlové na CNN Prima NEWS, se jedná zejména o společenské téma a jde prý také o formu svobody člověka.

reklama