reklama

Ludvík: Ministr musí být dravec. Prymula to jako plukovník dokonale splňuje

Tak extrémní prostředky, jaké se vrhly na boj s tímto virem, se nevrhly nikdy na boj s žádnou chorobou, uvedl v pořadu Nový den bývalý ministr zdravotnictví a aktuálně ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík. S nyní už exministrem Adamem Vojtěchem (za ANO) se prý respektovali. Každý ministr ale podle Ludvíka musí být tak trochu dravec, což nový šéf zdravotnictví Roman Prymula splňuje.

reklama

„Nikomu se nepodařilo dotáhnout ten mandát do konce. Říká se, že první rok přijdete s velkými plány, druhý rok se je snažíte zrealizovat, třetí rok už to končí špatně a čtvrtý rok už vám nikdo nedá,“ uvedl s nadsázkou Ludvík k jednotlivým fázím fungování českého ministra zdravotnictví.

Čím to, že je pozice šéfa resortu tak vratká? „Zdravotnictví je něco jako hokej. On mu každý rozumí, každý do něj mluví a je pravdou, že se v něm točí strašně velké peníze a je v něm hodně, hodně zájmových skupin,“ reagoval Ludvík.

Vojtěch byl neuvěřitelně pracovitý a vynikající v prezentaci

Na exministra zdravotnictví Vojtěcha vzpomínal v dobrém. „My jsme se respektovali. Je pravdou, že já jsem některé jeho kroky kritizoval, ale obecně vzato se o něm dá říct, že byl extrémně pracovitý člověk. Byl vynikající v prezentaci. Jeho PR – z toho bych se i já určitě poučil,“ zmínil.

Každý ministr podle Ludvíka musí být trochu dravec. „Prosadit se mezi vládními kolegy, když si vezmete třeba to vyjednávání o státním rozpočtu, to není žádná selanka. To není slušnost, to je spíš o razanci,“ prohlásil.

K tématu

Moderátora Libora Boučka proto zajímalo, zda tyto požadavky splňuje nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. „No tak ten určitě. Ono, když to dotáhnete na plukovníka...“ odpověděl ředitel motolské nemocnice.

Vir s nejlepším marketingem v historii

„Já s oblibou říkám, že tohle je vir s nejlepším marketingem, který se kdy zrodil, a uvidíme, jak to dopadne, ale pravdou je, že tak extrémní prostředky, jaké se vrhly na boj s tímto virem, se nevrhly nikdy na boj s žádnou chorobou –⁠ a to existují daleko smrtelnější a nebezpečnější nemoci,“ kritizoval Ludvík poprask kolem koronaviru.

Počet nakažených lékařů Ludvík nevidí jako zásadní problém. „Já si myslím, že hrozí spíše jiný průšvih. A to by bylo zavření základních škol. Pokud by se zavřel první stupeň základních škol, tak budeme mít extrémní problém se sestrami. To je tak jediná věc, které se bojím,“ doplnil exministr zdravotnictví.

A co si myslí o v poslední době čím dál častěji zmiňované možnosti vyhlášení nouzového stavu? „Víte, nouzový stav je dobrý k jedné jediné věci – když opravdu potřebujete zajišťovat okamžitě dodávky nějakého zboží nebo materiálu, což byl problém na jaře, kdy v Evropě v podstatě ustaly veškeré obchodní toky. Dá se kupovat bez výběrových řízení rovnou. Kdo to má, tak od něj to koupíte. Jinak si nemyslím, že by nějaký velký důvod k vyhlášení nouzového stavu byl,“ zhodnotil Ludvík.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Hamáček: Chci svědka, který potvrdí, že jsem měl vyměnit Sputnik za Vrbětice

Hamáček: Chci svědka, který potvrdí, že jsem měl vyměnit Sputnik za Vrbětice

„Cesta do Moskvy měla sloužit k tomu, aby se mohl rychle do Čech vrátit náš velvyslanec,“ stojí si za svým ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček a odmítá, že by měl v Rusku vyměnit vakcíny Sputnik za ututlání kauzy Vrbětice. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové, kde o kauze Vrbětice hovořil s předsedou ODS Petrem Fialou a předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.

Bartoš: Měli bychom mít pátého ministra zdravotnictví. Arenberger lhal nám i lidem
Izraelci přitvrzují, sídlo šéfa Hamásu pod palbou. V neděli zemřelo nejméně 26 lidí
Německo, Británie nebo Rakousko. „Ruský Lidl“ dobývá Západ. Dočká se řetězce i ČR?
Úřední šikana. Čeští studenti se očkovali v USA, i tak je čeká test a karanténa
reklama
reklama
Izrael zdemoloval výškovou budovu, kde sídlila Al-Džazíra a AP. Měla sloužit Hamásu

Izrael

Domácí zpravodajství

Výstraha před povodněmi stále platí. Pršet bude i v dalších dnech, varují meteorologové
Nejméně nakažených během soboty od loňského září. Číslo R ale vzrostlo. Co to znamená?
Schwarzenberg: Izraelci nemohou Palestince okupovat. Dokud boří jejich domy, mír se nenajde
Další články
reklama
reklama