reklama

Ludvík: Ministr musí být dravec. Prymula to jako plukovník dokonale splňuje

Tak extrémní prostředky, jaké se vrhly na boj s tímto virem, se nevrhly nikdy na boj s žádnou chorobou, uvedl v pořadu Nový den bývalý ministr zdravotnictví a aktuálně ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík. S nyní už exministrem Adamem Vojtěchem (za ANO) se prý respektovali. Každý ministr ale podle Ludvíka musí být tak trochu dravec, což nový šéf zdravotnictví Roman Prymula splňuje.

reklama

„Nikomu se nepodařilo dotáhnout ten mandát do konce. Říká se, že první rok přijdete s velkými plány, druhý rok se je snažíte zrealizovat, třetí rok už to končí špatně a čtvrtý rok už vám nikdo nedá,“ uvedl s nadsázkou Ludvík k jednotlivým fázím fungování českého ministra zdravotnictví.

Čím to, že je pozice šéfa resortu tak vratká? „Zdravotnictví je něco jako hokej. On mu každý rozumí, každý do něj mluví a je pravdou, že se v něm točí strašně velké peníze a je v něm hodně, hodně zájmových skupin,“ reagoval Ludvík.

Vojtěch byl neuvěřitelně pracovitý a vynikající v prezentaci

Na exministra zdravotnictví Vojtěcha vzpomínal v dobrém. „My jsme se respektovali. Je pravdou, že já jsem některé jeho kroky kritizoval, ale obecně vzato se o něm dá říct, že byl extrémně pracovitý člověk. Byl vynikající v prezentaci. Jeho PR – z toho bych se i já určitě poučil,“ zmínil.

Každý ministr podle Ludvíka musí být trochu dravec. „Prosadit se mezi vládními kolegy, když si vezmete třeba to vyjednávání o státním rozpočtu, to není žádná selanka. To není slušnost, to je spíš o razanci,“ prohlásil.

K tématu

Moderátora Libora Boučka proto zajímalo, zda tyto požadavky splňuje nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. „No tak ten určitě. Ono, když to dotáhnete na plukovníka...“ odpověděl ředitel motolské nemocnice.

Vir s nejlepším marketingem v historii

„Já s oblibou říkám, že tohle je vir s nejlepším marketingem, který se kdy zrodil, a uvidíme, jak to dopadne, ale pravdou je, že tak extrémní prostředky, jaké se vrhly na boj s tímto virem, se nevrhly nikdy na boj s žádnou chorobou –⁠ a to existují daleko smrtelnější a nebezpečnější nemoci,“ kritizoval Ludvík poprask kolem koronaviru.

Počet nakažených lékařů Ludvík nevidí jako zásadní problém. „Já si myslím, že hrozí spíše jiný průšvih. A to by bylo zavření základních škol. Pokud by se zavřel první stupeň základních škol, tak budeme mít extrémní problém se sestrami. To je tak jediná věc, které se bojím,“ doplnil exministr zdravotnictví.

A co si myslí o v poslední době čím dál častěji zmiňované možnosti vyhlášení nouzového stavu? „Víte, nouzový stav je dobrý k jedné jediné věci – když opravdu potřebujete zajišťovat okamžitě dodávky nějakého zboží nebo materiálu, což byl problém na jaře, kdy v Evropě v podstatě ustaly veškeré obchodní toky. Dá se kupovat bez výběrových řízení rovnou. Kdo to má, tak od něj to koupíte. Jinak si nemyslím, že by nějaký velký důvod k vyhlášení nouzového stavu byl,“ zhodnotil Ludvík.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama