CNN Prima News Fakultní nemocnice u sv. Anny

Fakultní nemocnice u sv. Anny

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice u sv. Anny“

Těžká nehoda na D1, dálnice hodiny stála. Zranili se čtyři lidé, policista je ve vážném stavu

4. listopadu 2022 12:29
Aktualizováno

Vážná nehoda zastavila v pátek dopoledne provoz na dálnici D1 za Brnem na 174. kilometru směrem na Prahu poté, co opilý řidič narazil v mlze osobním autem zezadu do policejní dodávky. Zraněni byli čtyři lidé včetně dvou policistů. Jeden z policistů je zraněný těžce, další tři pacienti mají středně těžká až těžká zranění. Řidiči vozu naměřili v dechu 1,63 promile alkoholu.

Hazard se zdravím dětí. Školy i další sektory kritizují návrh Síkely na snížení teploty

11. srpna 2022 21:41

Učitelé ve školách i školkách, nebo třeba provozovatelé hotelů nechápou nápad ministerstva průmyslu a obchodu snížit teplotu v obytných místnostech, koupelnách nebo třídách. Jedni tvrdí, že jde o hazard se zdravím dětí, druzí si stěžují, že to budou hostům těžko vysvětlovat. Vyhláška by vstoupila v platnost v případě vyhlášení stavu nouze.

Neumíš mluvit? Tak pa a už nikdy nevolej mi. Známý raper bojuje s mrtvicí po svém

15. května 2022 07:37

Na 15. května připadá Den boje proti mozkové mrtvici. S touto nebezpečnou zdravotní komplikací má zkušenost i známý český raper MC Gey. Mrtvice totiž postihla jeho dva blízké příbuzné, kteří mají těžké následky. Mezinárodní centrum klinického výzkumu při Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně se ho proto rozhodlo oslovit a společně připravili píseň Koutek, která na nebezpečí cévní mozkové příhody upozorňuje.

Armáda začne převážet pacienty s covidem z Brna do Prahy. Grolich chce plošná opatření

24. listopadu 2021 17:33

Armáda ve čtvrtek převeze pacienty s koronavirem z fakultních nemocnic v Brně do Prahy. Bude jich až 19, oznámil to koordinátor intenzivní péče Vladimír Šrámek. Podle jihomoravského hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) potřebuje kraj plošná opatření. Situace na jižní Moravě je prý kritická a svou závažností přesahuje hranice kraje.

Po útoku sekyrou v Tišnově bojují muž a žena o život. Útočníkovi hrozí i doživotí

12. října 2021 09:10
Aktualizováno

V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají na ARO ve vážném stavu muž a žena, které v pondělí večer zranil útočník v Tišnově, řekla v úterý ráno mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Mimo ohrožení života je napadená žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, uvedla její mluvčí Veronika Plachá. Podle ní je v zařízení se středně těžkými zraněním i další napadený muž. Útočníka policie obvinila z pokusu o vraždu. Hrozí mu až dvacet let vězení, případně výjimečný trest.