reklama
CNN Prima News Fakultní nemocnice u sv. Anny

Fakultní nemocnice u sv. Anny

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice u sv. Anny“

Ivermektin je při léčbě covidu k ničemu, potvrdili vědci. Od té doby čelí útokům a výhrůžkám

14. srpna 2021 05:11

Přípravek ivermektin nemá na léčbu nemoci COVID-19 prakticky žádný efekt. Uvedli to výzkumníci na základě rozsáhlé kanadské studie vědecké organizace Together Trial, která zkoumala účinky experimentálních přípravků v boji s koronavirem. Dodali, že nevysledovali během klinické studie žádné zhoršení, ale ani výrazné zlepšení, což již dříve uvedly i jiné vědecké iniciativy. Antiparazitikum si přesto oblíbili mimo jiné i odpůrci očkování, někteří z nich ale propagovali i veterinární verzi léku.

Brněnská nemocnice má vlastní pěstírnu konopí. Je na utajeném místě, slouží k výzkumu

21. července 2021 22:59

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně zahájila tříměsíční zkušební provoz experimentální pěstírny konopí. Stala se prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které bude léčebné konopí pěstovat. Rostliny budou sloužit pro výzkum, později by je zařízení chtělo po splnění všech legislativních norem užít v praxi. Novinářům to řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Roman strávil kvůli covidu měsíc na plicní ventilaci. Pak nemohl mluvit ani chodit

24. dubna 2021 17:18

Roman Beránek z Brna koncem loňského roku onemocněl covidem. Jeho zdravotní stav se začal rychle zhoršovat, a lékaři ho proto uvedli do umělého spánku a napojili na plicní ventilaci. Jeho manželka Jitka nyní pro slovenský web tvnoviny.sk popsala, jak prožívali nejhorší měsíc v životě: „Každý den jsem se připravovala na to, že se budu muset s manželem rozloučit.“

Ivermektin: Pomůže lék proti parazitům covidovým pacientům, nebo jde jen o humbuk?

10. března 2021 05:35

Covidových pacientů v nemocnici stále přibývá a lékaři se zoufale snaží najít lék, který by alespoň částečně v boji proti covidu pomohl. V současně době vzbuzuje naději 40 let starý lék ivermektin, používaný proti parazitům. Část odborníků ho hájí, jiní jsou vůči jeho účinkům skeptičtí. Představuje ivermektin skutečně posun v léčbě covidu, nebo je jen planou nadějí?

Brněnští lékaři odmítají kritiku ivermektinu: Léčba není experimentální

9. března 2021 14:34

Lékaři z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně se ohradili proti tvrzení, že léčba covidu ivermektinem představuje experimentální léčbu. Mluvčí nemocnice Dana Lipovská to v úterý uvedla v prohlášení podepsaném lékaři. Zároveň ale varují před neuváženým použitím léku ivermektin, zvlášť pokud je určen primárně k veterinárním účelům.

Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář

5. března 2021 15:51

Lék ivermektin se používá jako přípravek proti parazitům, ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně jej před několika měsíci začali podávat také covidovým pacientům. „Nevnímám to jako experiment ani pokusy na lidech. Ivermektin se stejně jako mnoho dalších léků užívá v humánní i veterinární léčbě. Není na tom nic zvláštního,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS primář I. interní kardioangiologické kliniky Michal Rezek.

Nový lék proti koronaviru testují čeští lékaři. Látka by se mohla inhalovat

5. března 2021 11:48

Čeští lékaři jsou přesvědčeni, že jimi testovaná látka, která se používá například při léčbě osteoporózy, by mohla zabírat také na koronavirus. „Látka by se podávala inhalačně, tím bychom dosáhli její vysoké koncentrace v plicích. Působila by proti samotnému viru i proti přehnané imunitní reakci,“ vysvětlila Martina Vašáková, přednostka pneumologické kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, která se na projektu podílí.

Ivermektin zkracuje léčbu covidu. Mohl by se užívat i preventivně, tvrdí lékařka

4. března 2021 09:36

Praktická lékařka z bratislavské čtvrti Petržalka Etela Janeková podává lék ivermektin téměř 80 pacientům s onemocněním COVID-19. Údajně vykazuje velmi dobré výsledky. „Lék zjednoduší a zkrátí nemoc, v mnoha případech zabrání hospitalizaci. Neočekáváme, že je na vyléčení, ale pokud bude v dostatečném množství, mohli bychom ho dávat také preventivně,“ řekla lékařka deníku Právo.

Do nemocnice u sv. Anny v Brně dorazilo 10 tisíc balení léku ivermektin proti covidu

2. března 2021 11:00
Aktualizováno

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala 10 tisíc balení léku ivermektin, jehož pomocí se léčí COVID-19. Nemocnice lék už dříve vyzkoušela u 30 pacientů s koronavirem s těžším průběhem, zdravotní stav většiny se používáním ivermektinu ve spojení s další léčbou zlepšil. Podle mluvčí nemocnice Dany Lipovské se jedná také o jeho distribuci do dalších zařízení. Ivermektin je přípravek proti parazitům, používaný převážně u zvířat.

Ředitel nemocnice: Pokud se pandemie zhorší, dostaneme se do podmínek válečné medicíny

18. února 2021 23:35

Nemocnice jsou na hraně svých kapacit. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně zbývá na JIP pět volných lůžek. Její ředitel Vlastimil Vajdák se navíc obává toho, že pandemie může ještě eskalovat. „Pokud se situace zhorší, dostaneme se do podmínek válečné medicíny,“ upozornil v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové. Podle ředitele nemocnice ve Slaném Štěpána Votočka zkolaboval systém přerozdělování pacientů.

reklama