CNN Prima News Fakultní nemocnice u sv. Anny

Fakultní nemocnice u sv. Anny

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice u sv. Anny“

Těžká nehoda na D1, dálnice hodiny stála. Zranili se čtyři lidé, policista je ve vážném stavu

Aktualizováno

Vážná nehoda zastavila v pátek dopoledne provoz na dálnici D1 za Brnem na 174. kilometru směrem na Prahu poté, co opilý řidič narazil v mlze osobním autem zezadu do policejní dodávky. Zraněni byli čtyři lidé včetně dvou policistů. Jeden z policistů je zraněný těžce, další tři pacienti mají středně těžká až těžká zranění. Řidiči vozu naměřili v dechu 1,63 promile alkoholu.

Hazard se zdravím dětí. Školy i další sektory kritizují návrh Síkely na snížení teploty

Učitelé ve školách i školkách, nebo třeba provozovatelé hotelů nechápou nápad ministerstva průmyslu a obchodu snížit teplotu v obytných místnostech, koupelnách nebo třídách. Jedni tvrdí, že jde o hazard se zdravím dětí, druzí si stěžují, že to budou hostům těžko vysvětlovat. Vyhláška by vstoupila v platnost v případě vyhlášení stavu nouze.

Inkontinence trápí nemalou část lidí. Moderní léčba je umí vrátit do běžného života

Potíže s inkontinencí jsou tématem, o kterém se lidé stydí mluvit a často své problémy skrývají. Inkontinence se netýká pouze úniku moči, ale také stolice. Lékaři dnes dokážou většině těchto pacientů pomoci. Díky moderní technologii se pak mohou vrátit zpět do běžného života, aniž by byli nuceni neustále hledat toaletu. Na tuto skutečnost poukazuje Světový týden inkontinence, který připadá na 20. až 26. června. K tématu inkontinence se pro CNN Prima NEWS vyjádřili dva odborníci.

Neumíš mluvit? Tak pa a už nikdy nevolej mi. Známý raper bojuje s mrtvicí po svém

Na 15. května připadá Den boje proti mozkové mrtvici. S touto nebezpečnou zdravotní komplikací má zkušenost i známý český raper MC Gey. Mrtvice totiž postihla jeho dva blízké příbuzné, kteří mají těžké následky. Mezinárodní centrum klinického výzkumu při Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně se ho proto rozhodlo oslovit a společně připravili píseň Koutek, která na nebezpečí cévní mozkové příhody upozorňuje.