CNN Prima News Falcon 9

Falcon 9

Výpis příspěvků ke štítku „Falcon 9“

Vesmírná loď Crew Dragon vyrazila na první ostrou misi. Podívejte se na vydařený start

15. listopadu 2020 17:31
Aktualizováno

Start rakety Falcon 9 a lodi Crew Dragon se vydařil! Vesmírná loď společnosti SpaceX odstartovala v pondělí v 1:27 našeho času. K úspěšnému startu pogratulovali Joe Biden i Donald Trump. Původně byl termín naplánován na sobotní noc, ale Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) kvůli nepříznivému počasí start rakety odložil. Sledovat průběh letu můžete v přímém přenosu v tomto článku.

Kosmonauti se připravují na návrat: Nejsme nervózní, tohle přistání ale bude jiné

17. června 2020 16:21

Dvojice amerických astronautů z NASA, kteří už přes dva týdny pobývají na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), se pomalu připravují na návrat zpět na Zem. Robert Behnken a Douglas Hurley měli být ve vesmíru zhruba jeden až čtyři měsíce. NASA předpokládá, že se vrátí v srpnu. Reportérka CNN se kosmonautů mimo jiné ptala na to, jestli jsou z přistání nervózní a jak hodnotí svůj přílet k vesmírné stanici.

Jak vypadá kosmická loď Crew Dragon? Máme pro vás její podrobné 3D představení

30. května 2020 20:00

Kosmická loď Crew Dragon je aktuálně největší chloubou amerického vesmírného programu. Jak ale ve skutečnosti vypadá a jaké má rozměry? Reportér CNN Prima NEWS Petr Holman se na ni detailněji zaměřil na našem 3D modelu. A neopomněl ani raketu Falcon 9, která dva americké astronauty na oběžnou dráhu k Mezinárodní vesmírné stanici vynese.

Odstartuje dnes Crew Dragon k Mezinárodní vesmírné stanici? Šance jsou 50 na 50

30. května 2020 12:10

Astronauti NASA Robert Behnken a Douglas Hurley se dnes napodruhé pokusí s novou lodí Crew Dragon ukončit devítiletou závislost USA na ruských lodích Sojuz při přepravě mezi Zemí a Mezinárodní vesmírnou stanicí (ISS). Ve středu večer SELČ odlet v původním plánovaném termínu zmařily nepříznivé povětrnostní podmínky. Druhý pokus o start budeme živě vysílat na webu CNNPrima.cz.

Rozhovor s vesmírným architektem: Start Muskovy rakety ovlivní i rozbouřené moře

30. května 2020 06:05

Vyjde to napodruhé, nebo zůstanou Elonu Muskovi a celé NASA oči pro pláč? To je otázka, nad kterou se nyní zamýšlí nejen vesmírní nadšenci. Co může ohrozit dnešní opětovný start rakety Falcon 9 s lodí Crew Dragon se dvěma astronauty na palubě? A jak bude cesta do vesmíru probíhat? I na tyto otázky odpovídal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vesmírný architekt Tomáš Rousek, který Muskovi nabídl, že mu pomůže s návrhem základny na Marsu. Celé dění okolo startu rakety Falcon 9 živě odvysíláme ve speciálu na CNN Prima NEWS.