faul

Výpis příspěvků ke štítku „faul“

Rozhodčí brutální skluz řešil jen žlutou kartou. Cedidla teď dostal pětizápasový flastr

Zlínský fotbalista Martin Cedidla si příštích pět soutěžních zápasů nezahraje. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ho na čtvrtečním zasedání potrestala za surový faul na slávistu Ewertona v utkání druhého kola první ligy, jímž brazilského křídelníka vyřadil kvůli zranění ze hry na čtyři až šest týdnů. Dvacetiletý obránce nechtěl před novináři verdikt komentovat, proti trestu se může odvolat.

Lukašenko schytal při hokeji ránu do obličeje. Lidé spekulují o možném trestu pro viníka

Láska k lednímu hokeji spojuje po celém světě miliony lidí a dva politické vůdce se sklony k diktátorství nevyjímaje. Vladimir Putin i Alexandr Lukašenko již několikrát i v pokročilém věku nastoupili do exhibičních utkání na ledě, a to dokonce společně. Ruský prezident má nyní jiné starosti než milovaný sport, ale Lukašenko vzal o víkendu hokejku opět do ruky. A nečekaně si odnesl krvavý šrám.

To není červená karta, tohle není penalta. Linekerovy zvláštní soudy dráždí fanoušky

Byl jedním z nejlepších anglických útočníků v historii a věhlas si z trávníků přenesl také do života po kariéře. Gary Lineker se stal uznávaným expertem a také moderátorem nejsledovanějších fotbalových pořadů ve Velké Británii. Cokoliv řekne, o tom se pak na ostrovech mluví. Často nabízí neotřelé pohledy, které se těší velké oblibě. Během Eura ale svůj početný fanclub nejednou pobouřil.

Pravidla fotbalu: Branky, body, penalty. Co je ofsajd, VAR, faul proti sobě samotnému

O fotbalu se často říká, že je to pro začátečníky jeden z nejjednodušších sportů na pochopení. Přesto se neodehraje jediný zápas, při němž by se hráči nepohádali kvůli různému výkladu pravidel. Přinášíme vám soupis těch základních –⁠ co je to ofsajd, VAR, jaké rozměry má hřiště, velké vápno nebo branka, kolik hráčů může střídat, za co se píská ruka. Tohle všechno se může hodit jak na hřišti, tak třeba i před televizní obrazovkou při sledování mistrovství světa 2022 v Kataru.

Ředitel Sparty Čupr: Tvrdík si protiřečí a používá podpásové fauly

Generální ředitel fotbalové Sparty František Čupr se ohradil proti výrokům slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka. Předseda představenstva lídra ligové tabulky pro Lidové noviny uvedl, že pokud by byla v tabulce první Plzeň a druhá Sparta, Ligová fotbalová asociace by přerušenou sezonu dávno ukončila. Čupr Tvrdíkovi vyčetl, že používá podpásové fauly jako v politice a protiřečí si. Přijde mu, že bývalý ministr obrany má asi strach, že Slavia ještě může přijít o titul.