faul

Výpis příspěvků ke štítku „faul“

Pro Francouze byl horší než Hitler. Nešlo to faul, tvrdí Schumacher o zákroku na Battistona

8. července 2022 17:26

Tank. Gestapo. Nacista. SS. I takové pojmenování dostal německý fotbalový brankář Harald Schumacher od francouzských deníků poté, co přesně před 40 roky v semifinále mistrovství světa 1982 ve Španělsku ve výskoku pravou kyčlí a loktem zasáhl do obličeje francouzského obránce Patricka Battistona. Ten následně upadl do bezvědomí.

Lukašenko schytal při hokeji ránu do obličeje. Lidé spekulují o možném trestu pro viníka

11. dubna 2022 23:28

Láska k lednímu hokeji spojuje po celém světě miliony lidí a dva politické vůdce se sklony k diktátorství nevyjímaje. Vladimir Putin i Alexandr Lukašenko již několikrát i v pokročilém věku nastoupili do exhibičních utkání na ledě, a to dokonce společně. Ruský prezident má nyní jiné starosti než milovaný sport, ale Lukašenko vzal o víkendu hokejku opět do ruky. A nečekaně si odnesl krvavý šrám.

To není červená karta, tohle není penalta. Linekerovy zvláštní soudy dráždí fanoušky

30. června 2021 20:32

Byl jedním z nejlepších anglických útočníků v historii a věhlas si z trávníků přenesl také do života po kariéře. Gary Lineker se stal uznávaným expertem a také moderátorem nejsledovanějších fotbalových pořadů ve Velké Británii. Cokoliv řekne, o tom se pak na ostrovech mluví. Často nabízí neotřelé pohledy, které se těší velké oblibě. Během Eura ale svůj početný fanclub nejednou pobouřil.

Pravidla fotbalu: Branky, body, penalty. Co je ofsajd, VAR, faul proti sobě samotnému

8. června 2021 18:40

O fotbalu se často říká, že je to pro začátečníky jeden z nejjednodušších sportů na pochopení. Přesto se neodehraje jediný zápas, při němž by se hráči nepohádali kvůli různému výkladu pravidel. Přinášíme vám soupis těch základních –⁠ co je to ofsajd, VAR, jaké rozměry má hřiště, velké vápno nebo branka, kolik hráčů může střídat, za co se píská ruka. Tohle všechno se může hodit jak na hřišti, tak třeba i před televizní obrazovkou při sledování mistrovství světa 2022 v Kataru.

Ředitel Sparty Čupr: Tvrdík si protiřečí a používá podpásové fauly

10. května 2020 16:50

Generální ředitel fotbalové Sparty František Čupr se ohradil proti výrokům slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka. Předseda představenstva lídra ligové tabulky pro Lidové noviny uvedl, že pokud by byla v tabulce první Plzeň a druhá Sparta, Ligová fotbalová asociace by přerušenou sezonu dávno ukončila. Čupr Tvrdíkovi vyčetl, že používá podpásové fauly jako v politice a protiřečí si. Přijde mu, že bývalý ministr obrany má asi strach, že Slavia ještě může přijít o titul.