CNN Prima News fazole

fazole

Výpis příspěvků ke štítku „fazole“

Vypláchl ročnímu chlapci žaludek, dítě poté zemřelo. Primář trvá na své nevině

Odvolací Krajský soud v Plzni v úterý odročil na neurčito proces s primářem Domažlické nemocnice Františkem Z., který se zpovídá ze zavinění smrti patnáctiměsíčního chlapce. Soud počká na vyhotovení dalšího znaleckého posudku. Lékaře už dvakrát okresní soud odsoudil k podmíněnému trestu za nevhodně zvolenou léčbu. Primář vypláchl solným roztokem žaludek dítěti, které spolykalo fazole. Chlapec po několika hodinách zemřel na otok mozku.

Zeleninové druhy prošly dlouhým vývojem a velkou proměnou

Historie používání zeleniny je nesmírně zajímavá. Takové množství druhů, tvarů a barev plodů, které nabízí dnešní trh, nebývalo vždy samozřejmostí. Dnešní formy zeleniny se postupně utvářely z planých rostlin. A teprve pečlivým výběrem a šlechtěním se vyvinuly do takové formy, v jaké je známe dnes.

Mít v jednom sáčku tři odrůdy sadby? Jde to

Nejen barevnými květinovými záhony může hýřit zahrada. I zeleninové druhy a především pak nové odrůdy totiž lákají pěkným vybarvením. Využilo se škály barev a v jednom sáčku je vždy několik odrůd lišících se barvou tak, že obsahují např. tři barvy hybridních paprik, tři barvy fazolí, tři barvy cuket atd. Celá kolekce, která obsahuje zatím deset druhů, nese výstižný název Paleta barev.