CNN Prima News Federální služba bezpečnosti

Federální služba bezpečnosti

Výpis příspěvků ke štítku „Federální služba bezpečnosti“

Totální čistka Ukrajiny. Putin plánoval zahájit teror, vyplývá z uniklých dokumentů

S odporem Ukrajinců se počítalo. Ruští vojáci a žoldnéři však měli zahájit „totální čistku“ společnosti i politiky, následovat měla závěrečná fáze teroru formou postupu od dveří ke dveřím. Takové příkazy shora měla podle uniklých dokumentů splnit ruská Federální služba bezpečnosti (FSB). Tajné informace zaslal zdroj z FSB pod přezdívkou Vítr změn ruskému aktivistovi za lidská práva a upozornil na ně web The Sun.

Rusko zveřejnilo rentgen kamionu z Kerčského mostu. Zvoraná kamufláž, hodnotí analytici

Federální služba bezpečnosti (FSB) Ruské federace zveřejnila rentgenový snímek kamionu, který 8. října údajně explodoval na Kerčském mostě vedoucím na Krym, v němž měly být ukryty výbušniny. Analytici ale po detailním přezkoumání upozornili, že se nejedná o rentgen skloňovaného nákladního vozu, informuje ukrajinská agentura Unian. Podle ní tak může jít o manipulaci ze strany Moskvy.

Záhadná úmrtí ruských špiónů: Dělil je jen měsíc, k údajné sebevraždě použili stejnou zbraň

Trpěli zdravotními a finančními problémy. Právě to je podle ruských úřadů důvodem úmrtí dvou bývalých a vysoce postavených špiónů Jevgenyja Lobačeva a Lva Sotskova. Od údajných sebevražd muže dělí měsíc, spojuje je však zbraň. Oba se měli zastřelit archaickou poloautomatickou pistolí TT-30 – známou též jako Tokarev, která se již nevyrábí.

Свергнут ли Путина спецслужбы? Офицеры в отчаянии, санкции их раздавили, говорит эксперт

Президент России Владимир Путин стоит на пороге восстания или государственного переворота со стороны офицеров спецслужб, в рядах которых, всвязи с жёсткими санкциями, после вторжения на Украину, растёт недовольство. Британскому ежедневнику The Times об этом сообщил защитник прав человека Владимир Осечкин, который в последнее время опубликовал более десятка сообщений от анонимного источника из Федеральной службы безопасности.

Svrhnou Putina tajné služby? Důstojníci jsou zoufalí, sankce je drtí, říká ruský expert

Ruský prezident Vladimir Putin čelí reálnému riziku vzpoury nebo převratu ze strany příslušníků tajných služeb, v jejichž řadách kvůli tvrdým sankcím po invazi na Ukrajinu roste nespokojenost. Britskému deníku The Times to řekl ruský exilový ochránce lidských práv Vladimir Osečkin, který v posledních týdnech zveřejnil více než desítku zpráv od anonymního zdroje působícího v ruské Federální bezpečnostní službě (FSB).