CNN Prima News Federální služba bezpečnosti

Federální služba bezpečnosti

Výpis příspěvků ke štítku „Federální služba bezpečnosti“

Rusko zveřejnilo rentgen kamionu z Kerčského mostu. Zvoraná kamufláž, hodnotí analytici

12. října 2022 19:17

Federální služba bezpečnosti (FSB) Ruské federace zveřejnila rentgenový snímek kamionu, který 8. října údajně explodoval na Kerčském mostě vedoucím na Krym, v němž měly být ukryty výbušniny. Analytici ale po detailním přezkoumání upozornili, že se nejedná o rentgen skloňovaného nákladního vozu, informuje ukrajinská agentura Unian. Podle ní tak může jít o manipulaci ze strany Moskvy.

Záhadná úmrtí ruských špiónů: Dělil je jen měsíc, k údajné sebevraždě použili stejnou zbraň

23. července 2022 17:25

Trpěli zdravotními a finančními problémy. Právě to je podle ruských úřadů důvodem úmrtí dvou bývalých a vysoce postavených špiónů Jevgenyja Lobačeva a Lva Sotskova. Od údajných sebevražd muže dělí měsíc, spojuje je však zbraň. Oba se měli zastřelit archaickou poloautomatickou pistolí TT-30 – známou též jako Tokarev, která se již nevyrábí.

Další Putinova čistka? Mocný generál skončil v obávaném moskevském vězení, tvrdí novinář

14. dubna 2022 07:27

Další vysoká šarže se ocitla v nelibosti Putinova režimu. Web The Moscow Times informoval o uvěznění šéfa Pátého oddělení Federální služby bezpečnosti (FSB) Sergeje Besedy. Generálplukovník se podle informací novinářů ocitl v nechvalně proslulé věznici Lefortovo kvůli podezření z vyzrazení informací ohledně ruské invaze na Ukrajinu.

Свергнут ли Путина спецслужбы? Офицеры в отчаянии, санкции их раздавили, говорит эксперт

25. března 2022 14:41

Президент России Владимир Путин стоит на пороге восстания или государственного переворота со стороны офицеров спецслужб, в рядах которых, всвязи с жёсткими санкциями, после вторжения на Украину, растёт недовольство. Британскому ежедневнику The Times об этом сообщил защитник прав человека Владимир Осечкин, который в последнее время опубликовал более десятка сообщений от анонимного источника из Федеральной службы безопасности.

Svrhnou Putina tajné služby? Důstojníci jsou zoufalí, sankce je drtí, říká ruský expert

24. března 2022 07:25

Ruský prezident Vladimir Putin čelí reálnému riziku vzpoury nebo převratu ze strany příslušníků tajných služeb, v jejichž řadách kvůli tvrdým sankcím po invazi na Ukrajinu roste nespokojenost. Britskému deníku The Times to řekl ruský exilový ochránce lidských práv Vladimir Osečkin, který v posledních týdnech zveřejnil více než desítku zpráv od anonymního zdroje působícího v ruské Federální bezpečnostní službě (FSB).

Zabití generála odhalilo další problémy Rusů. Největší selhání všech dob, říká odborník

8. března 2022 17:37

Smrt vysoce postaveného ruského generála na Ukrajině odhalila další selhání ruské armády. Alespoň to tvrdí šéf investigativní skupiny Bellingcat Christo Grozev. Podle bulharského novináře totiž následně zachycené hovory ukázaly, že Rusové nejsou schopni využívat své moderní šifrovací zařízení. Riziku odposlechu svých hovorů se navíc prý vystavili svými chybami.

V Minecraftu nacvičoval útok na budovu FSB. Ruský soud poslal školáka na 5 let za mříže

10. února 2022 21:34

Ruský soud potrestal šestnáctiletého Nikitu Uvarova za plánování teroristické činnosti. Společně s dalšími dvěma mladíky měl mimo jiné „nacvičovat“ v počítačové hře Minecraft útok na budovu Federální služby bezpečnosti (FSB). Školák si má odpykat pět let vězení, zbylí spoluobžalovaní byli zproštěni viny za údajnou spolupráci při vyšetřování. O výsledku soudního řízení informoval právník a aktivista Pavel Čikov.