reklama

Felix Slováček skončil v nemocnici, zkolaboval během výletu. Proč nechce vidět Dádu?

Muzikant Felix Slováček skončil po pátečním kolapsu v písecké nemocnici. Osmasedmdesátiletému klarinetistovi se udělalo špatně během výletu. Hudebníkovu hospitalizaci potvrdila jeho rodina. Se štábem CNN Prima NEWS po telefonu vtipkoval.

reklama

Slováčkovi se udělalo špatně během výletu na Lipno, kde chtěl strávil víkend s Lucií Gelemovou. „Najednou se mi začala točit hlava, tak jsem sjel z dálnice. Lucie nelenila a zavolala hned záchranku, která tam byla tak za pět minut, protože jsme byli kousek od Písku. Udělali mi různá vyšetření, například CT hlavy. Uložili mě a ráno jsem se probudil, jako kdyby se nic nestalo,“ popsal situaci hudebník.

Slováčkovi se prý něco podobného nikdy předtím nestalo. „Myslím, že příště už nebude. Bavil jsem se o tom s panem doktorem a říkal, ať žiji, jako bych v nemocnici nebyl,“ řekl.

Slováček neztratil smysl pro humor. „Shodou okolností bych ve čtvrtek měl v Písku hrát. Felix tady dělá šéfdirigenta Píseckého komorního orchestru. Kdyby bylo nejhůř, do čtvrtka tu počkám,“ usmál se.

Dáda by mi přitížila

Gelemová namísto Lipna tráví čas u Felixova lůžka a stará se o něho. „To je samozřejmé,“ řekla. „Lucie mi přinesla švestky, hroznové víno, koláč a nakrájenou klobásu s hořčicí,“ doplnil Slováček.

Muzikantova manželka Dáda Patrasová, se kterou Slováček žije odloučeně, ho v nemocnici chtěla navštívit. „Říkal jsem jí ale, ať nejezdí, protože nechci zkolabovat,“ konstatoval Slováček. V pondělí čeká Slováčka ještě magnetická rezonance. Když budou výsledky v pořádku, měl by být propuštěn domů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš
Vláda

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš

Česká republika by mohla poslat na pomoc do Polska až 150 vojáků na 180 dní kvůli migrační krizi na hranici s Běloruskem. Společný návrh ministerstev obrany a zahraničních věcí na středečním zasedání podpořila vláda ANO a ČSSD v demisi, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Mandát musí ještě schválit poslanci i senátoři. Podporu plánu vyjádřili politici nastupující koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat
Koronavirus

Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat

Zejména střední Evropa se potýká s další závažnou vlnou nemoci COVID-19, a to především z důvodu nízké proočkovanosti jednotlivých států v regionu. Ukazuje se, že země mají v podstatě dvě možnosti, jak situaci řešit. Snaží se buď zavést lockdown pro neočkované, který je má motivovat k vakcinaci, nebo jsou vyhlašovány lockdowny celoplošné. Praxe však ukazuje, že každá z těchto dvou cest má odlišný výsledek a státy si musí dobře rozmyslet, čeho chtějí svými opatřeními dosáhnout. Česká republika by proto měla vyhodnotit při dalším zpřísňování opatření výsledky cest, kterými se vydávají naši sousedé.

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

reklama