reklama

Fiala v Partii: Moje paní mě za projev pochválila. Říct lidem pravdu nebylo jednoduché

Premiér Petr Fiala (ODS) je se svým novoročním projevem spokojený. Uvedl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Za projev ho prý pochválila i manželka. Ve svém proslovu občanům vzkázal, že Česko čeká jeden z nejhorších roků od vzniku republiky. Zkritizoval také předchozí vládu Andreje Babiše.

reklama

„Moje paní mě za projev pochválila. Dostávám dost pozitivních reakcí. Nejsem rád, že jsme musel lidem říct pravdu o tom, že tento rok nebude jednoduchý,“ hodnotil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS reakce na svůj novoroční projev premiér Petr Fiala.

V projevu občanům řekl, že nás čeká jeden z nejhorších roků od vzniku republiky.

„Budu k vám mluvit zcela otevřeně, protože věřím, že je to jediná cesta, jak můžeme začít řešit naprostou většinu problémů, které nás trápí. Politiky si nevolíte proto, aby vám lakovali věci na růžovo, ale proto, aby vaše problémy správně pochopili, pojmenovali a dokázali je vyřešit,“ prohlásil v sobotním projevu předseda vlády.

Kritika od Babiše i Schillerové

Zároveň také kritizoval bývalou vládu Andreje Babiše. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Do Fialy se pustil jak Babiš, tak i bývalá ministryně financí Alena Schillerová.

„Je to obrovské zklamání. To není to, co Petr Fiala sliboval. Měla jsem pocit, že pokračuje volební kampaň, jak se zkrotí inflace a státní rozpočet, ale neslyšíme jak. Když mluvil o populismu, vůbec jsem mu nerozuměla,“ uvedla exministryně financí ve vysílání CNN Prima NEWS. „Mě to zklamalo. Je mi líto, že pan premiér opakuje různé nepravdy, které koalice tvrdila před volbami. Není pravda, že naše vláda nedbala na naši budoucnost, to je lež,“ ohodnotil projev Babiš.

Ministr vnitra Vít Rakušan však Fialův státnický projev ocenil. „Petr Fiala má v sobě rozměr státníka. Projev, který jsme slyšeli, byl důrazný, ale nebyl ukřičený, neútočil na své politické soupeře. Jako občana mě ve chvíli, kdy ke mně premiér hovoří dobrou češtinou a srozumitelným jazykem bez výčitek a zároveň chce, abychom drželi při sobě a nalezli v sobě elementární solidaritu, uklidňuje,“ uvedl v sobotním speciálním vysílání na CNN Prima NEWS šéf STAN.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama