reklama

Čeká nás jeden z nejtěžších roků od vzniku Česka, varoval Fiala v novoročním projevu

Českou republiku čeká jeden z nejtěžších roků od vzniku země, prohlásil ve svém prvním novoročním premiérském projevu v ČT Petr Fiala (ODS). Země podle něj bude čelit několika hrozbám, které ale musí řešit jak vláda, tak i občané sami. Fiala apeloval především na odpovědnost a sounáležitost občanů. Zároveň dal i slib, že jeho kabinet nebude šetřit na úkor občanů.

reklama

„Budu k vám mluvit zcela otevřeně, protože věřím, že je to jediná cesta, jak můžeme začít řešit naprostou většinu problémů, které nás trápí. Politiky si nevolíte proto, aby vám lakovali věci na růžovo, ale proto, aby vaše problémy správně pochopili, pojmenovali a dokázali je vyřešit,“ prohlásil na úvod projevu Fiala.

Občanům Česka dále řekl, že je nečeká vůbec lehké období. „Je první den roku 2022 a já pro vás bohužel nemám mnoho dobrých zpráv. Tento rok bude pravděpodobně jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky,“ pokračoval předseda vlády.

Babiš zadlužoval zemi

Česko podle něj bude čelit hned několika problémům, o jejichž řešení se ale musí společně snažit nejen vláda, ale i občané sami. Zkritizoval i předchozí vládu Andreje Babiše, a to především za rozhazování peněz.

„Budou nás trápit problémy, které přicházejí zvenku, ale i problémy, které jsme si zavinili sami. Hlavně tím, že předchozí vláda jen málo dbala na naši budoucnost a doslova žila ze dne na den. Chovala se tak, jako by neustálé zadlužování země nemohlo nikdy způsobit inflaci, která bohužel začíná vážně ohrožovat naše úspory i naši budoucnost,“ pokračoval Fiala.

Hlavním problémem následujícího roku podle něj bude právě inflace neboli drahota, ceny energií a pandemie koronaviru.

Ve svém poselství se věnoval i předsednictví Česka v Evropské unii. Za klíčové považuje hledání partnerů a spojenců a zároveň prosazení zájmů České republiky

Premiér Petr Fiala bude hostem první nedělní Partie Terezie Tománkové v roce 2022. Pořad můžete sledovat ZDE nebo na Primě a CNN Prima NEWS od 11 hodin.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Jsou škrty za 80 miliard reálné? Vystoupí Jurečka a Šmarda
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Jsou škrty za 80 miliard reálné? Vystoupí Jurečka a Šmarda

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?
Názory

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš jako Kim Čong-un a kurz historie pro Schillerovou. Kdo je fenomén Síkela?

Poprvé ve Sněmovně a hned bouřlivý smích a potlesk. Takové reakce se za své vystoupení dočkal nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Ten se při své řeči během středeční noci nejprve zastal svých kolegů proti urážkám od expremiéra Andreje Babiše a následně poučil exministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO). Uznání sklízí i na sociálních sítích. Jaké šance prorazit nováček v nejvyšší politice, který usedl na post ministra průmyslu, vlastně má?

reklama